Łódzkie lotnisko kupuje sprzęt

Czwarty wóz strażacki, sprzęt do odśnieżania nowej płyty kołowania, holownik dla samolotów oraz dwa autobusy pasażerskie chce kupić do września łódzkie lotnisko im. Reymonta. Autobusy będą dowozić pasażerów z nowej płyty postojowej do terminalu II. Zakupy będą kosztowały około 6 mln złotych, a sfinansują je miasto i lotnisko. Dziennik Łódzki
21/07/2008 13:10  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
marqoos_pl 2008-07-22 11:37   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Ja nie wiem... :)
humbak 2008-07-22 11:25   
humbak - Profil humbak
Ale na HHN i GRO jakos pasazerowie laza sobie po plycie, mimo, ze rejsy sa i w Schengen i poza Schegen. :o)
marqoos_pl 2008-07-22 11:19   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
jak mowilem: ktores lotnisko tlumaczylo to czyms takim... i powiem szczerze, ze spotkalem sie z takim tlumaczeniem... Nie wiem, tylko czy to LCJ czy BZG tak twierdzilo... Zgadzam sie, ze w PL (ale w IRL to samo) wymysla sie totalnie bzdurne przepisy, a potem zwala na 'ta zla Unie'. Chociaz z wozeniem pasazerow z samolotu nawet na bardzo krotkich odcinkach spotkalem sie na kilku lotniskach...
emes 2008-07-22 11:12   
emes - Profil emes
okey gralu warszawski :-) dopisalem. No dobra ale ze strzalkami zielonymi i swiatlami za skrzyzowaniem to przesadzili...
gral 2008-07-22 11:09   
gral - Profil gral
emesie lodzki: co do kont bankowych to bardziej zlozona kwestia, mozemy o tym pogadac w BRS, bo akurat sie na tym troche znam (dopisz do listy tematow) :)
emes 2008-07-22 11:06   
emes - Profil emes
Co do Lodzi to zakup autobusu zwiazany jest zapewne z oddaniem nowej plyty postojowej. Aczkolwiek i tak uwazam, ze jezdzenie takiego kawalka autobusem to przesada. Co do tzw “przepisow” unijnych to pelna zgoda z gralem, nasi urzednicy wdrazaja co bzdurniejsze z nich (pamietacie jak zmieniano numery kont bankowych z 24 do 26 cyfr? W Irlandii konto bankowe ma 8cyfr i jakos nie wyrzucili Irlandii z UE).
gral 2008-07-22 11:00   
gral - Profil gral
eee marqoos to bzdurki sa. w PL od lat sie jezdzi autobusem, zanim zaczelismy marzyc o Schengen. nawet na lotach krajowych. to takie same bzdurki jak to, ze w zwiazku z wymogami unii musielismy zdjac zielone strzalki (teraz sa przywracane) i usunac sygnalizatory zza skrzyzowania (niestety nie sa przywracane). a w UK i Irlandii jakos nie musieli... w naszym pieknym kraju w ostatnich latach zapanowala taka moda zeby co bzdurniejsze decyzje urzedasow zwalac na unie i schengen
marqoos_pl 2008-07-22 10:50   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Ale DUB, LPL i inne brytyjskie lotniska nie sa w strefie Schengen... To wlasnie jakies tam wymogi zwiazane ze strefa Schengen powoduja, ze dla pasazerow tranzytowych (jezeli tacy sa lub moga byc) musi byc zapewniony transport z samolotu do terminala. Gdzies kiedys takie wytlumaczenie wyczytalem...
gral 2008-07-22 09:53   
gral - Profil gral
cezary: tak trzymac! nie kupujcie autobusu. te dojazdy autobusem na polskich lotniskach to jakas obsesja. rozumiem jeszcze jak trzeba podjechac kawalek, ale na 30 krokow w KRK tez sie wsiada w autobus. a w DUB, LPL i wielu innych jakos mozna spacerowac i nikomu to nie przeszkadza. i jest szybciej, i taniej.
4tech 2008-07-21 23:08   
4tech - Profil 4tech
dzizes....ale dzisiaj sobie "cukruja" ludziska...hhehehehehe
emes 2008-07-21 22:52   
emes - Profil emes
wybaczam kujawsko-łódzki tomkku ;-) ale przynajmniej wyjaśniłeś o co nam chodzi także obcokrajowcom czytającym to forum hehe:Dublin daily i wszystko jasne ;-)))
tomekk-81 2008-07-21 22:47   
tomekk-81 - Profil tomekk-81
ach mój drogi krajanie, jakże mogłem popełnić coś takiego, wybacz mi :) dublińśko-łódzki emesie :)
emes 2008-07-21 22:02   
emes - Profil emes
tomekk-81: a co ja napisałem ;-)
tomekk-81 2008-07-21 20:41   
tomekk-81 - Profil tomekk-81
pasowałby teraz , zeby FR zwiększył częstotliwosć Dublin do daily po skasowaniu WAW
cezary 2008-07-21 18:58   
cezary - Profil cezary
gratulować ! SZZ nie ma jeszcze autobusu lotniskowego ale do samolotu jest kilkadziesiąt metrów. No tak czasem ze 30 kroków.
emes 2008-07-21 18:53   
emes - Profil emes
Nie tylko nie tnie ale nawet dodaje (Sztokholm).Nie pogniewałbym się jednak nawet na jakieś wyspowe kierunki i Dublin codziennie :-)
tomekk-81 2008-07-21 13:52   
tomekk-81 - Profil tomekk-81
na razie FR nie tnie połaczeń ;)
gufi_gda 2008-07-21 13:19   
gufi_gda - Profil gufi_gda
No i dobrze,niech się rozwija Łódź. Tylko linie lotnicze mogłyby dodać jakieś połączenia:)
tomekk-81 2008-07-21 13:10   
tomekk-81 - Profil tomekk-81
Czwarty wóz strażacki, sprzęt do odśnieżania nowej płyty kołowania, holownik dla samolotów oraz dwa autobusy pasażerskie chce kupić do września łódzkie lotnisko im. Reymonta. Autobusy będą dowozić pasażerów z nowej płyty postojowej do terminalu II. Zakupy będą kosztowały około 6 mln złotych, a sfinansują je miasto i lotnisko.
Dziennik Łódzki
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy