Biznes Airport

Władze Katowic chcą, aby na Euro 2012 w mieście powstał port lotniczy dla biznesmenów. Pierwszy w Polsce miejski port przede wszystkim dla ruchu biznesowego powstanie na lotnisku tamtejszego aeroklubu. Katowicki port ma obsługiwać niewielkie samoloty i odrzutowce przewożące po kilka lub kilkanaście osób. Z miejskiego portu mają korzystać głównie biznesmeni, przemysłowcy, politycy, gwiazdy muzyki rozrywkowej oraz sportowcy. Rzecznik magistratu Waldemar Bojarun zapowiedział, że miasto przeznaczy na ten cel 10 milionów złotych. Władze Katowic liczą, iż ten port podniesie atrakcyjność biznesową miasta.
21/07/2008 11:44  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
bavok 2008-07-22 22:44   
bavok - Profil bavok
Pewne jest to że gdy powstanie nowy pas na Muchowcu i terminal z możliwością odprawy to LOT uruchomi połączenie Katowice City Port - Warszawa. Nawet ostatnio było spotkanie władz Śląska z ludźmi z PLL LOT.
hamburg 2008-07-22 11:36   
hamburg - Profil hamburg
stenus: To byl Niemiec...z DDR (NRD) z jakies tam wioski.
gral 2008-07-22 11:29   
gral - Profil gral
stenusie z czerwona glowka: czy chcesz przez to cos powiedziec w podtekscie?
humbak 2008-07-22 11:28   
humbak - Profil humbak
hamburg: To byla Niemka.
gral 2008-07-22 11:26   
gral - Profil gral
panie marshall: ale po co sie meczyc, jak mozna poleciec do KRK i zajechac ciopongiem na PKP w 15 minut :)
hamburg 2008-07-22 11:23   
hamburg - Profil hamburg
marian: Przypomina mi to historie pewnego Niemca ktory chcial sie wybrac do Sydney w Australii na Swieta i Nowy rok.....ale zamiast doleciec do Sydney w Austarlii, dolecial do Sidney....w zadubiu w Ameryce :-)))) Pomylil tylko jedna litere ::-))))))
marshall 2008-07-21 23:58   
marshall - Profil marshall
panie gral: cena za przejazd, trasa którą się jedzie i czas podróży zależy od przewoźnika. Firma Matuszek (oficjalny przewoźnik Wizz'a) jedzie przez centrum Katowic i zgodzę się że podróż może trwać 2 godziny, ale po co jechać tak długo jak są też inne firmy w których przejazd trwa o wiele krócej np. Car Polonia albo AWOS, cena u nich też jest około 40 zł (zależna od liczby chętnych na przejazd). Trasa z lotniska w Pyrzowicach przez Olkusz na dworzec PKP w Krakowie trwa max 1,5h.
marian 2008-07-21 23:47   
marian - Profil marian
stenus: ja wiem, ja wiem... troche żałuje :D ale z drugiej strony dziewczynka by chyba tam umarła ze zdziwienia, szukając hotelu :)))
humbak 2008-07-21 23:42   
humbak - Profil humbak
marian: Obawiam sie, ze to raczej swiadczy o Twojje kolezance, a nie o "mylnej nazwie miasta czy lotniska... Trzeba bylo dac jej leciec. To najlepsza szkola geografii, jaka by przeszla w zyciu, podejrzewam. hihih
humbak 2008-07-21 23:41   
humbak - Profil humbak
katowiczanin: Staralem sie to wlasnie wyjasnic 4techowi na tym przykladzie, ale nie wiem, czy do konca sie zrozumielismy...
katowiczan 2008-07-21 23:39   
katowiczan - Profil katowiczan
Ja tylko chciałbym zauważyć, że lotnisko dumnej nazwie "Kraków Airport" też nie jest w granicach administracyjnych Krakowa tylko w BALICACh a nazwa BALICE też została wycięta i jakoś nikt się nie czepia...
marian 2008-07-21 23:04   
marian - Profil marian
Tak zmieniajac troche temat, ale troche pozostajac w (mylne nazwy lotnisk ;)). Ostatnio moja kumpela o mały włos nie kupiła biletów na Rodos, ale jej wytłumaczyłem, że Rodos na który ona by doleciała leży we Francji - RODEZ. Zdziwiło mnie, że chce lecieć tam Francą :) hehe
4tech 2008-07-21 15:57   
4tech - Profil 4tech
stenus: ale mnie to osobiscie razi i juz....mozna ze mna sie zgaodzac badz nie i tyle....:o)
gral 2008-07-21 15:43   
gral - Profil gral
marian+marshall: bus jedzie przez centrum Katowic!!!! czesc ludzi dojezdza wlasnie tam, a potem jedzie dalej do Kraka. Dlatego tak dlugo.
humbak 2008-07-21 15:35   
humbak - Profil humbak
4tech: Ale co Ty sie czepiasz tego, ze w nazwie portu KTW nie ma slowa Pyrzowice? Czy uwazasz, ze jesli Goleniow, Balice, Strachowice, Szwederowo, Okecie, czy Lublinek jest w nazwie, to ulatwia to znalezienie lotniska, tudziez jest bardziej poprawnie? NIe rozumiem tego. W kazdym z polskim miast jest jedno lotnisko (no Poznan ma Krzesiny i Lawice, wiec moze stad sa te nazwy dzielnic), wiec nie ma potrzeby robic dlugich nazw, ktore nic nie daja. Wezmy Krakow, ktory wlasnie odcial takze sobie nazwe Balice. I co? Tez zle, bo lotnisko nie jest w granicach miasta? Lotniskow BRS tez nie lezy kolo miasta i pewnie tzreba by je nazwac Bristol-Stawburychester, a nie Bristol International. Poza tym nazwy sa mylace, gdyz Okecie wcale nie ma wzjazdu tam, gdzie dzielnica Okecie lezy. :o) I ludzie sie myla, wsiadajac do tranwaju z nazwa Okecie zamiast 175 lub 188 z nazwa Porto Lotniczy.
emes 2008-07-21 15:35   
emes - Profil emes
Juz bez przesady, ze pisanie Krakow/Katowice jest takie mylace. Ja jak dokads jade to sprawdzam gdzie jest lotnisko, jaka odleglosc od miejsca docelowego, jaka mozliwosc dojazdu. Jak ktos jedzie w celach turystycznych i sie nie przygotuje to juz jego problem…
4tech 2008-07-21 15:15   
4tech - Profil 4tech
stenus: oficjalna nazwaa lotniska w SZZ to :Port Lotniczy Szczecin-Goleniów im. NSZZ "Solidarność"..o tak tylko do porownania w stosunku do KTW....
ciutat 2008-07-21 15:15   
ciutat - Profil ciutat
dolacze jeszcze slynne polaczenie AZ TRNMXP autobusem...
humbak 2008-07-21 15:09   
humbak - Profil humbak
jsg: ARN, OSL i CDG sa tez szalenie daleko do miast. A MXP i BGY sa w tej samej odleglosci, tylko MXP uznawane jest za glowne lotnisko Mediolanu. Ciekawe dlaczego. MNie nie pzrekonuje ta dyskusja uzalezniona od tego, jak daleko jest lotnisko od miasta. SZZ jest bardzo daleko od Szczecina, i co? Powinno sie nazywac Goleniow Airport?
tomekk 2008-07-21 15:09   
tomekk - Profil tomekk
No właśnie, W6 bierze 50 PLN w jedną stronę a na stronie przewoźnika, który obsługuje W6 (Matuszek) te same bilety można dostać za 44 PLN. Czyli W6 kasuje 6 zł prowizji za każdy bilet za obsługe :)
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy