Inwestycje lotniska Kraków-Balice 1 mld zł

Walne zgromadzenie wspólników Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice zatwierdziło w środę plan inwestycyjny lotniska na lata 2007-2015. Łączny koszt zapisanych w planie przedsięwzięć jest szacowany na około 1 mld złotych. Jak poinformował rzecznik Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice (MPL) Piotr Pietrzak, plan inwestycyjny wskazuje najważniejsze przedsięwzięcia, które mają być zrealizowane w ciągu najbliższych ośmiu lat, a które przyczynią się do rozwoju, zwiększenia możliwości i komfortu korzystania z krakowskiego portu. Głównym celem planu inwestycyjnego jest osiągnięcie przepustowości na poziomie wyższym niż przewidywany ruch pasażerski, rozbudowa infrastruktury zmierzającej do poprawy warunków obsługi pasażerów oraz warunków pracy na lotnisku. Istotnym elementem planu inwestycyjnego jest również rozbudowa lotniska od strony operacyjnej (płyta postojowa, droga kołowania) oraz rozwinięcie sektora usług okołolotniskowych (hotel, parking wielopoziomowy). Według prognoz MPL, w tym roku krakowskie lotnisko obsłuży 3,4 mln pasażerów, poziom 4 mln zostanie przekroczony w 2010 roku, a w 2012 r. będzie to już 4,7 mln pasażerów rocznie. Rozbudowany w ubiegłym roku terminal posiada przepustowość 4 mln pasażerów rocznie. Zaplanowana budowa nowego terminala pozwoli zwiększyć przepustowość do 9 mln podróżnych. W tym roku rozpoczną się także prace związane zabudową parkingu wielopoziomowego przed budynkiem terminala międzynarodowego. Nowy obiekt jest planowany na 850 miejsc postojowych dla samochodów osobowych. Znaczna część zaplanowanych inwestycji będzie współfinansowana ze środków Unii Europejskiej. Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice jest drugim co do wielkości, po stołecznym Okęciu, lotniskiem pasażerskim w Polsce. W tegorocznym zimowym rozkładzie lotów posiada 46 regularnych połączeń lotniczych z 35 miastami, które wykonuje 22 przewoźników. źródło: Onet.pl
23/01/2008 19:10  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
adams 2008-01-23 19:54   
adams - Profil adams
no no no kurnik sie "bierze" do pracy. Ciekawa jaka bedzie reakcja paola na ten ponizszy artykuł *hahahaha* :]
bagi 2008-01-23 19:20   
bagi - Profil bagi
do bardziej obeznanych! KRK ma 4mln przepustowości?? To chyba jakaś kpina!
bagi 2008-01-23 19:11   
bagi - Profil bagi
Walne zgromadzenie wspólników Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice zatwierdziło w środę plan inwestycyjny lotniska na lata 2007-2015. Łączny koszt zapisanych w planie przedsięwzięć jest szacowany na około 1 mld złotych.

Jak poinformował rzecznik Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice (MPL) Piotr Pietrzak, plan inwestycyjny wskazuje najważniejsze przedsięwzięcia, które mają być zrealizowane w ciągu najbliższych ośmiu lat, a które przyczynią się do rozwoju, zwiększenia możliwości i komfortu korzystania z krakowskiego portu.

Głównym celem planu inwestycyjnego jest osiągnięcie przepustowości na poziomie wyższym niż przewidywany ruch pasażerski, rozbudowa infrastruktury zmierzającej do poprawy warunków obsługi pasażerów oraz warunków pracy na lotnisku. Istotnym elementem planu inwestycyjnego jest również rozbudowa lotniska od strony operacyjnej (płyta postojowa, droga kołowania) oraz rozwinięcie sektora usług okołolotniskowych (hotel, parking wielopoziomowy).

Według prognoz MPL, w tym roku krakowskie lotnisko obsłuży 3,4 mln pasażerów, poziom 4 mln zostanie przekroczony w 2010 roku, a w 2012 r. będzie to już 4,7 mln pasażerów rocznie.

Rozbudowany w ubiegłym roku terminal posiada przepustowość 4 mln pasażerów rocznie. Zaplanowana budowa nowego terminala pozwoli zwiększyć przepustowość do 9 mln podróżnych. W tym roku rozpoczną się także prace związane zabudową parkingu wielopoziomowego przed budynkiem terminala międzynarodowego. Nowy obiekt jest planowany na 850 miejsc postojowych dla samochodów osobowych. Znaczna część zaplanowanych inwestycji będzie współfinansowana ze środków Unii Europejskiej.

Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice jest drugim co do wielkości, po stołecznym Okęciu, lotniskiem pasażerskim w Polsce. W tegorocznym zimowym rozkładzie lotów posiada 46 regularnych połączeń lotniczych z 35 miastami, które wykonuje 22 przewoźników.

źródło: Onet.pl
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy