PKP na Okęciu !!!

Spełnia się sen pasażerów i kolejarzy… Dobiega końca modernizacja linii kolejowej nr 8 na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Okęcie. Trwa odbiór techniczny urządzeń, kosmetyka przystanków i ostatnie prace wykończeniowe na samym torowisku. Wprawdzie jeszcze nie teraz z pociągu wejdziemy do terminalu na lotnisku, ale… Kolejowe połączenie centrum miasta z Okęciem, a w niedalekiej przyszłości z portem lotniczym, to projekt bardzo ważny dla wszystkich, którym doskwiera stołeczny koszmar komunikacyjny. To także prestiżowa dla miasta inwestycja komunikacyjna. PKP Polskie Linie Kolejowe SA, modernizując liczący 8,4 km odcinek torów linii kolejowej nr 8, przystosowała go do zwiększonego natężenia ruchu, poprawiając komfort podróżowania i bezpieczeństwo jazdy. Realizowane przez spółkę PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przedsięwzięcie inwestycyjne ma wartość 257,8 milionów złotych. Ponad 26 proc. tej kwoty pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – w ramach projektu SPOT/1.1.1/160/05 – reszta to wkład finansowy Skarbu Państwa. Dokonano wymiany podtorza, szyn, rozjazdów i urządzeń sterowania ruchem kolejowym, przebudowano obiekty inżynieryjne i przejazdy, zbudowano dwa nowe przystanki osobowe – Warszawa Aleje Jerozolimskie oraz Warszawa Żwirki i Wigury, zbudowano nowe perony i wiaty na przystanku Warszawa Rakowiec.Wyremontowano i zmodernizowano kładki i wiadukty kolejowe oraz układ torowy na stacjach Warszawa Wschodnia i Warszawa Zachodnia. Inwestycja objęła także budowę dwóch torów odstawczych na stacji Warszawa Wschodnia dla pociągów, które będą obsługiwały Międzynarodowy Port Lotniczy.
16/07/2008 14:42  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
mrader 2008-07-25 11:34   
mrader - Profil mrader
paolo-79:wszystko się zgadzało tylko poczta była po prawej..hehe co do lotniska to ok.rozbawiła mnie tylko laska przy boardingu ,na początku wpuścili oczywiście wiarę z priorytetami,ja miałem tylko odprawę online a laseczka wmawiała mi ,że mogłem wejść jako pierwszy bo mam priorytet-sytuacja była zabawna bo nie dała się przekonać,że ona nie ma racji.na końcu stwierdziła z uśmiechem,że ona jednak wie lepiej...więc zostawiłem ją w tym przekonaniu...heh
paolo-79 2008-07-21 19:18   
paolo-79 - Profil paolo-79
mrader:kiedy wychodzisz z budynku wroclaw gl, na lewo jest duuuzy chyba zielony budynek z duuuzym napisem Polish Poczta:)na drugiej strony ulicy bedziesz widzial przystanek 406;)a widziales kiedys WROairport?to jest dopiero feeling;)chyba stacja autobusowa w WRO jest wieksza;)))ale za to lotnisko jest dobrze zorganizowane co nie mozna powiedziec o wiadomo jakim kurniku;)
mrader 2008-07-21 00:30   
mrader - Profil mrader
hm...mam nadzieję,że ta poczta jest zauważalna...;)2 min.?oO to suuper!thank's paolo-79.
paolo-79 2008-07-21 00:21   
paolo-79 - Profil paolo-79
mrader:vis a vis poczty przy wroclaw gl zaczyna trase bus 406.Co 30 minut,trase robi w 25 min.2 minuty spazeru od wyjscia z wroclaw GL...
mrader 2008-07-21 00:00   
mrader - Profil mrader
ot:...wie ktoś jak dojechać z Wocławia GŁ. na lotnisko...niby jest jakiś bus 406number,,,,ale jak sprawdzam to on jedzie z jakiegoś przystanku Eureka...daleko to jest od PKP...?
humbak 2008-07-17 13:34   
humbak - Profil humbak
szot: :o)))) Oby slowo stalo sie cialem. :o)
szot 2008-07-17 13:30   
szot - Profil szot
stenus: to będziemy mieli co wspominać 12go grudnia 2032 roku jak dawniej to na portalu pasazer.com (a obecnie w 2032 wiądąca linia lotnicza w Polsce) rozmawialiśmy o kolejce na Okęcie :-D :-D :-D
humbak 2008-07-17 13:24   
humbak - Profil humbak
szot: Ale najpierw to nam siwe brody wyrosna... :P Tzn. zmienia kolor, bo cos tam juz mamy. :o)
szot 2008-07-17 13:21   
szot - Profil szot
stenus: bardzo chętnie!
humbak 2008-07-16 23:49   
humbak - Profil humbak
Wlasnie widzialem wczoraj jadac na OKecie jak wyglada ta modernizacja i stacja przy Novotelu az bije w oczy swiezoscia i ladem. Bardzo ladnie! Szot, zrobimy pzrejazd inauguracyjny?
szot 2008-07-16 15:06   
szot - Profil szot
Polacy dużo mówią a mało robią, co widać na każdym kroku, więc ucieszę się wtedy jak już pojadę kolejką na Okęcie - wtedy faktycznie skończy się koszmar z tym 175 które przestanków ma co 500 metrów i wlecze się niemiłosiernie - o godzinach szczytu już nie wspomnę...
linkinpark 2008-07-16 14:43   
linkinpark - Profil linkinpark
Spełnia się sen pasażerów i kolejarzy…
Dobiega końca modernizacja linii kolejowej nr 8 na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Okęcie. Trwa odbiór techniczny urządzeń, kosmetyka przystanków i ostatnie prace wykończeniowe na samym torowisku. Wprawdzie jeszcze nie teraz z pociągu wejdziemy do terminalu na lotnisku, ale…

Kolejowe połączenie centrum miasta z Okęciem, a w niedalekiej przyszłości z portem lotniczym, to projekt bardzo ważny dla wszystkich, którym doskwiera stołeczny koszmar komunikacyjny. To także prestiżowa dla miasta inwestycja komunikacyjna. PKP Polskie Linie Kolejowe SA, modernizując liczący 8,4 km odcinek torów linii kolejowej nr 8, przystosowała go do zwiększonego natężenia ruchu, poprawiając komfort podróżowania i bezpieczeństwo jazdy.

Realizowane przez spółkę PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przedsięwzięcie inwestycyjne ma wartość 257,8 milionów złotych. Ponad 26 proc. tej kwoty pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – w ramach projektu SPOT/1.1.1/160/05 – reszta to wkład finansowy Skarbu Państwa. Dokonano wymiany podtorza, szyn, rozjazdów i urządzeń sterowania ruchem kolejowym, przebudowano obiekty inżynieryjne i przejazdy, zbudowano dwa nowe przystanki osobowe – Warszawa Aleje Jerozolimskie oraz Warszawa Żwirki i Wigury, zbudowano nowe perony i wiaty na przystanku Warszawa Rakowiec.Wyremontowano i zmodernizowano kładki i wiadukty kolejowe oraz układ torowy na stacjach Warszawa Wschodnia i Warszawa Zachodnia. Inwestycja objęła także budowę dwóch torów odstawczych na stacji Warszawa Wschodnia dla pociągów, które będą obsługiwały Międzynarodowy Port Lotniczy.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy