Air Show w Radomiu

Radomskie Air Show 2008 rozpocznie się 28 sierpnia br, na warszawskich Polach Mokotowskich gdzie odbędą się główne uroczystości obchodów 90. lecia lotnictwa polskiego. Tam też pod Pomnikiem Ku Czci Lotników Polskich Poległych w latach 1939-1945 odbędzie się apel poległych. Dzień później rozpoczną się pokazy lotnicze Air Show, jedna z większych imprez tego typu w kraju. Zaproszenia do pokazów Air Show w Radomiu wystosowano do 34 państw. Jest już pewne, że wśród gości nie zabraknie Niemiec, Wielkiej Brytanii, Rumunii, Czech, Kanady, Francji i Holandii. Prawdopodobny jest udział kilku zespołów akrobacyjnych. Poza dwoma grupami polskimi, latającymi na Orlikach i Iskrach, mają to być m.in. francuski Patrouille de France i włoski Frecce Tricolori. Negocjowany jest udział samolotów białoruskich (Su-27, zespół na samolotach szkolnych) i ukraińskich (Su-27, An-124 Rusłan). Udział Rosjan uzależniony jest od uzgodnień finansowych. Z dziennikarskiego obowiązku odnotujmy, że ubiegłoroczne Air Show, zakończone zostało już pierwszego dnia tragiczną katastrofą w czasie pokazu zespołu Żelazny. Na oczach ponad 40 tysięcy widzów (tyle sprzedano biletów) doszło do zderzenia dwóch samolotów wykonujących trudne akrobacje. W ubiegłorocznym pokazie brało udział 98 statków powietrznych (w tym 73 – cywilnych i wojskowych – w pokazach w locie) z 14 państw (na 25 zaproszonych).Źrodło:spedycje.pl
11/07/2008 12:43  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
linkinpark 2008-07-11 12:43   
linkinpark - Profil linkinpark
Radomskie Air Show 2008 rozpocznie się 28 sierpnia br, na warszawskich Polach Mokotowskich gdzie odbędą się główne uroczystości obchodów 90. lecia lotnictwa polskiego.
Tam też pod Pomnikiem Ku Czci Lotników Polskich Poległych w latach 1939-1945 odbędzie się apel poległych.
Dzień później rozpoczną się pokazy lotnicze Air Show, jedna z większych imprez tego typu w kraju. Zaproszenia do pokazów Air Show w Radomiu wystosowano do 34 państw. Jest już pewne, że wśród gości nie zabraknie Niemiec, Wielkiej Brytanii, Rumunii, Czech, Kanady, Francji i Holandii. Prawdopodobny jest udział kilku zespołów akrobacyjnych.
Poza dwoma grupami polskimi, latającymi na Orlikach i Iskrach, mają to być m.in. francuski Patrouille de France i włoski Frecce Tricolori. Negocjowany jest udział samolotów białoruskich (Su-27, zespół na samolotach szkolnych) i ukraińskich (Su-27, An-124 Rusłan). Udział Rosjan uzależniony jest od uzgodnień finansowych.
Z dziennikarskiego obowiązku odnotujmy, że ubiegłoroczne Air Show, zakończone zostało już pierwszego dnia tragiczną katastrofą w czasie pokazu zespołu Żelazny. Na oczach ponad 40 tysięcy widzów (tyle sprzedano biletów) doszło do zderzenia dwóch samolotów wykonujących trudne akrobacje.
W ubiegłorocznym pokazie brało udział 98 statków powietrznych (w tym 73 – cywilnych i wojskowych – w pokazach w locie) z 14 państw (na 25 zaproszonych).Źrodło:spedycje.pl
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy