Ceny brutto

Dzisiaj czytalem ze Parlament UE zdecydowal ze za pare miesiecy linie lotnicze beda zobawiazanie do podowania cen w reklamach ktore zawieraja wszystkie dodatkowe oplaty. (Bagaz, Check-In na lotnisku, karta kredytowa, oplata za rezerwacje) Oczywiscie Ryanair na swojej stronie zprzeciwia sie temu....jego zdaniem ich taryfy sa bardzo przezyste.....
09/07/2008 23:11  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
hamburg 2008-07-10 22:28   
hamburg - Profil hamburg
Prawdopodobnie juz od sierpnia linie lotnicze beda musieli podawac juz na pierwszej stronie rezerwacji jakie oplaty za bagaz itp beda. Wtedy tez dodatkowe uslugi przy rezerwacji nie beda mogly byc juz automatycznie ,,klikniete´´ (jak bedzie sie chcialo jakas dodtakowa usluge dokupic bedzie to trzeba zaznaczyc) Pozatym podatki lotniskowe nie beda mogly zawierac oplat ktore nie sa zazdnymi poadatkami (np. oplata za wozek inwalidcki)
Tak samo dla kazdego pasazera (obojetnie czy z UE czy poza UE) bedzie musialy byc ta sama cena biletu. (Chyba chodzi o to ze pasazerowie poza UE musza odprawic sie na lotnisku i musza placic za odprawe na lotnisku)
[Zrodlo: Gazeta Welt]
czester 2008-07-10 19:47   
czester - Profil czester
mikierus:
zobacz link a dokładnie:
zobacz link
emes 2008-07-10 13:52   
emes - Profil emes
Wg mnie ten problem jest duzo bardziej skomplikowany. Parlament Europejski moze sobie cos tam uchwalic, linie zawsze znajda sposob zeby to obejsc. Uwazam iz o wiele bardziej sensowna bylaby jakas kampania infromacyjna. Przeciez obecnie wiele osob uwaza, ze MUSZA kupic ubezpieczenie, priorytetowe wejscie do samolotu itd. A juz strona Ryana to po prostu koszmar, ciezko mi sobie wyobrazic, ze ktos moze na niej kupic bilet - kupujac bilet on line po raz pierwszy - i sie na cos nie naciac.
mikerus 2008-07-10 00:05   
mikerus - Profil mikerus
przepraszam, że się wcinam offtopując zupełnie, ale nie będę dla takiej bzdury zakładał przecież tematu;-) Czy ma ktoś z Was doświadczenie z Orly w nocy? Są jakieś kawiarenki czynne całą dobę? A może zamykają lotnisko na trzy spusty?!;-)
tomekk 2008-07-09 23:35   
tomekk - Profil tomekk
adams: kolekcjonerzy niech płacą za kosztowne hobby :P
adams 2008-07-09 23:33   
adams - Profil adams
tomekk: nie mam zadnego problemu bo drukarke mam a zagranica korzystam z kafejek internetowych :) Lubie zbierac karty pokładowe wiec to jest jeden z powodów;-)
tomekk 2008-07-09 23:28   
tomekk - Profil tomekk
adams: jaki masz problem z odprawą przez internet? Ja tylko taki, że większość linii dopuszcza bardzo krótki czas przed wylotem na odprawę online (FR 5 dni a np. LH czy LO zaledwie 23 godziny- za to bez dodatkowych opłat i z możliwością wyboru miejsca). EZY jest wyjątkiem i to bardzo pozytywnym bo aż 60 dni :) I to jest wygodne.
adams 2008-07-09 23:24   
adams - Profil adams
według mnie nie powinno byc czegos takiego jak płatna odprawa na lotnisku, okej komu wygodniej niech sie odprawia via internet a kto chce to robi to na lotnisku. Podoba mi sie to na przykładzie easyjet moge sobie zrobic on-line check-in a jak nie to odprawe na lotnisku za free. A w FR...
tomekk 2008-07-09 23:20   
tomekk - Profil tomekk
Jak dla mnie opłata za bagaż jest jak najbardziej przejrzysta. Jeżeli lecę gdzieś na weekend (kilka dni) niepotrzebny mi bagaż rejestrowy a dzięki tym rozgraniczeniom płacę taniej za całość. Niech UE zajmie się czymś bardziej pożytecznym ...
hamburg 2008-07-09 23:16   
hamburg - Profil hamburg
Mi sie to bardzo podoba....jeszcze powinni zmusisc podowania ceny przelotu z 20kg bagazem....to Ryanair by bardto zle na tym wygladal :-))))))
hamburg 2008-07-09 23:14   
hamburg - Profil hamburg
Dzisiaj czytalem ze Parlament UE zdecydowal ze za pare miesiecy linie lotnicze beda zobawiazanie do podowania cen w reklamach ktore zawieraja wszystkie dodatkowe oplaty. (Bagaz, Check-In na lotnisku, karta kredytowa, oplata za rezerwacje)
Oczywiscie Ryanair na swojej stronie zprzeciwia sie temu....jego zdaniem ich taryfy sa bardzo przezyste.....
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy