×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Samolot wylądował... na spadachronie


Pierwsze lądowanie samolotu odrzutowego na spadochronie stało się faktem. Spadochron był na tyle duży, że mógł unieść całą maszynę i zapewnić jej bezpieczne lądowanie na ziemi. Producentem maszyny jest firma Cirrus. Wcześniej podobną próbę dokonano na jej samolocie śmigłowym - podaje serwis New Scientist. Eksperyment z odrzutowcem Cirrusa zakończył się powodzeniem, także dlatego, że maszyny tej firmy są niewielkie, dosyć wolne i lekkie. Mało prawdopodobne jest natomiast stosowanie spadochronów przy sprowadzaniu na ziemię większych samolotów. Zdaniem specjalistów, skuteczniejszym rozwiązaniem przy maszynach większych rozmiarów byłoby zastosowanie skrzydeł o zmiennej powierzchni oraz możliwość manewrowania nimi w taki sposób, by samolot mógł wylądować bezpiecznie np. przy awarii silników.

09/07/2008 09:56,  
<>

gość_adf7c - Profil
gość_adf7c
  

  
Pierwsze lądowanie samolotu odrzutowego na spadochronie stało się faktem. Spadochron był na tyle duży, że mógł unieść całą maszynę i zapewnić jej bezpieczne lądowanie na ziemi.
Producentem maszyny jest firma Cirrus. Wcześniej podobną próbę dokonano na jej samolocie śmigłowym - podaje serwis New Scientist.
Eksperyment z odrzutowcem Cirrusa zakończył się powodzeniem, także dlatego, że maszyny tej firmy są niewielkie, dosyć wolne i lekkie. Mało prawdopodobne jest natomiast stosowanie spadochronów przy sprowadzaniu na ziemię większych samolotów.
Zdaniem specjalistów, skuteczniejszym rozwiązaniem przy maszynach większych rozmiarów byłoby zastosowanie skrzydeł o zmiennej powierzchni oraz możliwość manewrowania nimi w taki sposób, by samolot mógł wylądować bezpiecznie np. przy awarii silników.
09/07/2008 09:57  

reklama
reklama
  

<>


Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie