Strajk

Lotnicy chcą wyższych płac Około tysiąca pilotów należących niemieckich linii Lufthansa firm CityLine i Eurowings przystąpiło w poniedziałek rano do 24-godzinnego strajku. Spodziewane są poważne utrudnienia na lotniskach w Niemczech i poza ich granicami. Jak poinformował negocjator ze strony związku zawodowego pilotów Cockpit, prawdopodobnie część lotów zostanie odwołanych, należy liczyć się także z opóźnieniami. Utrudnienia występują na lotniskach w całych Niemczech, m.in. we Frankfurcie nad Menem, Stuttgarcie, Kolonii, Monachium, berlińskim Tegel i Hamburgu. Linie radzą pasażerom, aby kontaktowali się z infoliniami i pytali o ewentualne zmiany terminu odlotu. Strajk to kolejny element sporu płacowego z kierownictwem firmy. Piloci skarżą się, że mimo trwających od miesięcy rozmowy na temat wysokości wynagrodzeń nie otrzymali satysfakcjonujących propozycji ze strony zarządu firmy. źródło: tvn24.pl
07/07/2008 13:08  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
linkinpark 2008-07-07 13:09   
linkinpark - Profil linkinpark
Lotnicy chcą wyższych płac
Około tysiąca pilotów należących niemieckich linii Lufthansa firm CityLine i Eurowings przystąpiło w poniedziałek rano do 24-godzinnego strajku. Spodziewane są poważne utrudnienia na lotniskach w Niemczech i poza ich granicami.
Jak poinformował negocjator ze strony związku zawodowego pilotów Cockpit, prawdopodobnie część lotów zostanie odwołanych, należy liczyć się także z opóźnieniami.
Utrudnienia występują na lotniskach w całych Niemczech, m.in. we Frankfurcie nad Menem, Stuttgarcie, Kolonii, Monachium, berlińskim Tegel i Hamburgu. Linie radzą pasażerom, aby kontaktowali się z infoliniami i pytali o ewentualne zmiany terminu odlotu.
Strajk to kolejny element sporu płacowego z kierownictwem firmy. Piloci skarżą się, że mimo trwających od miesięcy rozmowy na temat wysokości wynagrodzeń nie otrzymali satysfakcjonujących propozycji ze strony zarządu firmy.
źródło: tvn24.pl
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy