Remont we Wrocławiu

Na lotnisku we Wrocławiu właśnie dobiegł końca pierwszy etap remontu drogi kołowania alfa od drogi kołowania bravo do drogi startowej. Prace obejmowały frezowanie i zdarcie na ok. 10 cm w głąb istniejącej, uszkodzonej nawierzchni. W kolejnym kroku do podłoża została przyklejona stalowa siatka mająca za zadanie przenoszenie i rozkład naprężeń, a przez to zapewnienie odpowiedniej stabilizacji. Następnie na siatce została ułożona 8 cm warstwa wypełniająco-stabilizująca. Prace były realizowane na całej powierzchni remontowanej drogi, czyli ok. 10 tys. m2. Do wykonania pozostało położenie 4 cm warstwy ścieralnej (nawierzchni). Planuje się zakończenie prac na 12/13 lipca 2008r. Inwestycja nie zakłuciła ruchu lotniczego, prowadzona była w godzinach nocnych. W tym czasie lotnisko operowało bez przeszkód i przerw z wyjątkiem dwóch nocy, kiedy zamknięta była droga startowa i 1 nocy, gdy wyłączono z użytku drogę kołowania. Pozostało to jednak bez wpływu na ruch lotniczy, po części za sprawą wykorzystania płaszczyzny zachodniej dla najwcześniej operujących samolotów.
03/07/2008 14:16  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
linkinpark 2008-07-03 14:16   
linkinpark - Profil linkinpark
Na lotnisku we Wrocławiu właśnie dobiegł końca pierwszy etap remontu drogi kołowania alfa od drogi kołowania bravo do drogi startowej. Prace obejmowały frezowanie i zdarcie na ok. 10 cm w głąb istniejącej, uszkodzonej nawierzchni. W kolejnym kroku do podłoża została przyklejona stalowa siatka mająca za zadanie przenoszenie i rozkład naprężeń, a przez to zapewnienie odpowiedniej stabilizacji. Następnie na siatce została ułożona 8 cm warstwa wypełniająco-stabilizująca. Prace były realizowane na całej powierzchni remontowanej drogi, czyli ok. 10 tys. m2.
Do wykonania pozostało położenie 4 cm warstwy ścieralnej (nawierzchni). Planuje się zakończenie prac na 12/13 lipca 2008r.
Inwestycja nie zakłuciła ruchu lotniczego, prowadzona była w godzinach nocnych. W tym czasie lotnisko operowało bez przeszkód i przerw z wyjątkiem dwóch nocy, kiedy zamknięta była droga startowa i 1 nocy, gdy wyłączono z użytku drogę kołowania. Pozostało to jednak bez wpływu na ruch lotniczy, po części za sprawą wykorzystania płaszczyzny zachodniej dla najwcześniej operujących samolotów.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy