×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


W Trójmieście bliżej do samolotu


linkinpark
linkinpark
Trójmiasto będzie pierwszym miejscem w Polsce i drugim w Europie, gdzie podróżny korzystający z lotniska będzie mógł odprawić się w centrum miasta. - 26 lipca otwieramy punkt odpraw przy ulicy Heweliusza - zapowiada Włodzimierz Machczyński, prezes Portu Lotniczego Trójmiasto. Podróżny będzie tam mógł nadać bagaż, kupić bilet, coś zjeść. Kiedy najpóźniej przed odlotem trzeba będzie się zgłosić do odprawy w centrum miasta? - Prawdopodobnie będą to trzy godziny - mówi Machczyński. Prezes podkreśla, że jedynym miastem w Europie, w którym działa taki system odpraw, jest Wiedeń. W Polsce do otwarcia podobnego punktu (na dworcu PKP) przymierza się Kraków. Balice jako jedyne lotnisko w Polsce posiadają w tej chwili połączenie kolejowe z centrum. Oferta punktu przy Heweliusza będzie w pierwszej kolejności kierowana do grup. Włodzimierz Machczyński zaznacza, że otwarcie punktu nie wiąże się z uruchomieniem np. specjalnych busów z centrum do lotniska. Do Rębiechowa nadal trzeba będzie docierać we własnym zakresie. źródło: Polska Dziennik Bałtycki

02/07/2008 11:49,  
<>

gość_7c84a - Profil
gość_7c84a
  

  
Plany są. Ostatnio (wczoraj) nawet znalazły się pieniądze na studium wykonalności projektu. Jest to projekt Kolei Metropolitalnej która ma połączyć Gdańsk Gł.- Rębiechowo - Gdynia Babie Doły (drugie lotnisko). Zobaczymy co z tego wyjdzie.
02/07/2008 12:09  

linkinpark - Profil
linkinpark
  
Mogli by uruchomic połączenie kolejowe do portu(tylko żeby nie wyglądało tak jak w KRK)
02/07/2008 12:05  

  
Jeżeli wszystko pójdzie tak jak Pan Prezes planuje to może rzeczywiście być dobrze. Oddajesz bagaż, dostajesz kartę pokładową, chodzisz po mieście bez kłopotu, nie stoisz w kilometrowej kolejce na lotnisku (często - ostatnio bardzo często - tłok że aż), no fajnie. Tylko ten dojazd na lotnisko pozostawie wiele do życzenia. Ale zobaczymy jak będzie:)
02/07/2008 12:03  

linkinpark - Profil
linkinpark
  
Trójmiasto będzie pierwszym miejscem w Polsce i drugim w Europie, gdzie podróżny korzystający z lotniska będzie mógł odprawić się w centrum miasta.
- 26 lipca otwieramy punkt odpraw przy ulicy Heweliusza - zapowiada Włodzimierz Machczyński, prezes Portu Lotniczego Trójmiasto. Podróżny będzie tam mógł nadać bagaż, kupić bilet, coś zjeść. Kiedy najpóźniej przed odlotem trzeba będzie się zgłosić do odprawy w centrum miasta? - Prawdopodobnie będą to trzy godziny - mówi Machczyński.
Prezes podkreśla, że jedynym miastem w Europie, w którym działa taki system odpraw, jest Wiedeń. W Polsce do otwarcia podobnego punktu (na dworcu PKP) przymierza się Kraków. Balice jako jedyne lotnisko w Polsce posiadają w tej chwili połączenie kolejowe z centrum.
Oferta punktu przy Heweliusza będzie w pierwszej kolejności kierowana do grup. Włodzimierz Machczyński zaznacza, że otwarcie punktu nie wiąże się z uruchomieniem np. specjalnych busów z centrum do lotniska. Do Rębiechowa nadal trzeba będzie docierać we własnym zakresie.
źródło: Polska Dziennik Bałtycki
02/07/2008 11:49  

reklama
reklama
  

<>


Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie