W Trójmieście bliżej do samolotu

Trójmiasto będzie pierwszym miejscem w Polsce i drugim w Europie, gdzie podróżny korzystający z lotniska będzie mógł odprawić się w centrum miasta. - 26 lipca otwieramy punkt odpraw przy ulicy Heweliusza - zapowiada Włodzimierz Machczyński, prezes Portu Lotniczego Trójmiasto. Podróżny będzie tam mógł nadać bagaż, kupić bilet, coś zjeść. Kiedy najpóźniej przed odlotem trzeba będzie się zgłosić do odprawy w centrum miasta? - Prawdopodobnie będą to trzy godziny - mówi Machczyński. Prezes podkreśla, że jedynym miastem w Europie, w którym działa taki system odpraw, jest Wiedeń. W Polsce do otwarcia podobnego punktu (na dworcu PKP) przymierza się Kraków. Balice jako jedyne lotnisko w Polsce posiadają w tej chwili połączenie kolejowe z centrum. Oferta punktu przy Heweliusza będzie w pierwszej kolejności kierowana do grup. Włodzimierz Machczyński zaznacza, że otwarcie punktu nie wiąże się z uruchomieniem np. specjalnych busów z centrum do lotniska. Do Rębiechowa nadal trzeba będzie docierać we własnym zakresie. źródło: Polska Dziennik Bałtycki
02/07/2008 11:49  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gufi_gda 2008-07-02 12:09   
gufi_gda - Profil gufi_gda
Plany są. Ostatnio (wczoraj) nawet znalazły się pieniądze na studium wykonalności projektu. Jest to projekt Kolei Metropolitalnej która ma połączyć Gdańsk Gł.- Rębiechowo - Gdynia Babie Doły (drugie lotnisko). Zobaczymy co z tego wyjdzie.
linkinpark 2008-07-02 12:05   
linkinpark - Profil linkinpark
Mogli by uruchomic połączenie kolejowe do portu(tylko żeby nie wyglądało tak jak w KRK)
gufi_gda 2008-07-02 12:03   
gufi_gda - Profil gufi_gda
Jeżeli wszystko pójdzie tak jak Pan Prezes planuje to może rzeczywiście być dobrze. Oddajesz bagaż, dostajesz kartę pokładową, chodzisz po mieście bez kłopotu, nie stoisz w kilometrowej kolejce na lotnisku (często - ostatnio bardzo często - tłok że aż), no fajnie. Tylko ten dojazd na lotnisko pozostawie wiele do życzenia. Ale zobaczymy jak będzie:)
linkinpark 2008-07-02 11:49   
linkinpark - Profil linkinpark
Trójmiasto będzie pierwszym miejscem w Polsce i drugim w Europie, gdzie podróżny korzystający z lotniska będzie mógł odprawić się w centrum miasta.
- 26 lipca otwieramy punkt odpraw przy ulicy Heweliusza - zapowiada Włodzimierz Machczyński, prezes Portu Lotniczego Trójmiasto. Podróżny będzie tam mógł nadać bagaż, kupić bilet, coś zjeść. Kiedy najpóźniej przed odlotem trzeba będzie się zgłosić do odprawy w centrum miasta? - Prawdopodobnie będą to trzy godziny - mówi Machczyński.
Prezes podkreśla, że jedynym miastem w Europie, w którym działa taki system odpraw, jest Wiedeń. W Polsce do otwarcia podobnego punktu (na dworcu PKP) przymierza się Kraków. Balice jako jedyne lotnisko w Polsce posiadają w tej chwili połączenie kolejowe z centrum.
Oferta punktu przy Heweliusza będzie w pierwszej kolejności kierowana do grup. Włodzimierz Machczyński zaznacza, że otwarcie punktu nie wiąże się z uruchomieniem np. specjalnych busów z centrum do lotniska. Do Rębiechowa nadal trzeba będzie docierać we własnym zakresie.
źródło: Polska Dziennik Bałtycki
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy