Opóźniony Dreamliner przyśpiesza

Opóźniony Dreamliner przyspiesza ...ALE DO LOT-U PRZYLECI I TAK DWA LATA PÓŹNIEJ Dreamliner - czyli najnowsze dziecko amerykańskiego koncernu lotniczego Boeing - coraz bliżej dziewiczego lotu. Z Seattle nadeszły wiadomości, które mogą ucieszyć menedżerów także w siedzibie Polskich Linii Lotniczych LOT. Boeing poinformował, że zakończone zostały testy systemów elektrycznych w pierwszym egzemplarzu samolotu serii 787. To kolejny krok na drodze do pierwszego lotu testowego Dreamlinera, planowanego jeszcze w tym roku. Amerykański koncern zmaga się z wielomiesięcznym opóźnieniem projektu 787. Pierwotnie planowano, że pierwsze loty nowego samolotu odbędą się już we wrześniu 2007 r. Wśród ofiar niedotrzymania terminu znalazł się też polski przewoźnik narodowy, który zamówił osiem Boeingów 787 z opcją dokupienia kolejnych ośmiu maszyn. Mają one zastąpić wysłużone już Boeingi 767. LOT otrzyma zamówione samoloty prawdopodobnie na dopiero przełomie 2009 i 2010 roku. Opóźnienie Dreamlinera przyczyniło się już do prestiżowej dalekowschodniej porażki LOT-u. Polskie linie podały, że z tego powodu musiały zrezygnować z lotów do Pekinu.
28/06/2008 14:34  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
lmajchrowski 2008-06-28 18:58   
lmajchrowski - Profil lmajchrowski
Szkoda nawet dyskutowac prywatyzacja i tyle. Budapeszt ma polaczenia Pekinem, Bangkokiem, Damaszkiem, Ammanem czy Dubajem. A poza tym Delta lata tam na trasie do JFK u nas zapowiadane polaczenia amerykanskich przewoznikow nadal sa jedynie marzeniem portow lotniczych a czy musi tak byc ?? na to pytanie chyba kazdy z nas na forum zna odp.
4tech 2008-06-28 18:30   
4tech - Profil 4tech
szot.....masz racje...lotnisko WAW to najwiekszy port regionalny w PL.....:-)))
szot 2008-06-28 16:32   
szot - Profil szot
"Opóźnienie Dreamlinera przyczyniło się już do prestiżowej dalekowschodniej porażki LOT-u. Polskie linie podały, że z tego powodu musiały zrezygnować z lotów do Pekinu" - to wersja LOTu, ale mało prawdopodobna. Po prostu w LOT nie znają się na biznesie. Dookoła linie rozwijają połączenia azjatyckie a LOT z jednym ruszyć nie mógł i jak skoro WAWie do prawdziwego hubu duuuuuuużo brakuje i prognozuję że obecną flotą, problemami linii, problemami lotniska (zastanawiają się czy warto kończyć pirs), z niedostosowaną siatką nie ma co liczyć na powodzenie. Sama Warszawa nie wygeneruje na tyle ruchu aby LOT spokojnie mógł latać do Azji a mam wrażenie że obecnie Okęcie to port Warszawiaków (w dobie rozwoju lotnisk regionalnych)...
linkinpark 2008-06-28 14:36   
linkinpark - Profil linkinpark
Opóźniony Dreamliner przyspiesza
...ALE DO LOT-U PRZYLECI I TAK DWA LATA PÓŹNIEJ
Dreamliner - czyli najnowsze dziecko amerykańskiego koncernu lotniczego Boeing - coraz bliżej dziewiczego lotu. Z Seattle nadeszły wiadomości, które mogą ucieszyć menedżerów także w siedzibie Polskich Linii Lotniczych LOT.
Boeing poinformował, że zakończone zostały testy systemów elektrycznych w pierwszym egzemplarzu samolotu serii 787. To kolejny krok na drodze do pierwszego lotu testowego Dreamlinera, planowanego jeszcze w tym roku.

Amerykański koncern zmaga się z wielomiesięcznym opóźnieniem projektu 787. Pierwotnie planowano, że pierwsze loty nowego samolotu odbędą się już we wrześniu 2007 r.
Wśród ofiar niedotrzymania terminu znalazł się też polski przewoźnik narodowy, który zamówił osiem Boeingów 787 z opcją dokupienia kolejnych ośmiu maszyn. Mają one zastąpić wysłużone już Boeingi 767. LOT otrzyma zamówione samoloty prawdopodobnie na dopiero przełomie 2009 i 2010 roku.
Opóźnienie Dreamlinera przyczyniło się już do prestiżowej dalekowschodniej porażki LOT-u. Polskie linie podały, że z tego powodu musiały zrezygnować z lotów do Pekinu.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy