Plecak i torba foto jako bagaż podręczny?

Podzielcie się, proszę Waszymi doświadczeniami w zakresie wnoszenia na podkład plecaka z laptopem+torby foto (średnich rozmiarów (45x20x22), mieszczącej w sobie lustrzankę+parę obiektywów i innego sprzętu, których za żadne skarby nie nadałbym jako bagaż rejestrowany. Lecę do Szwecji - Wizz i Norwegian. Wiem,że na trasach do UK jest to chyba niemożliwe,ale jak to jest na innych kierunkach i przede wszystkim u w/w przewoźników i u innych, którymi latacie ?
21/06/2008 22:41  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
amused 2008-06-30 12:38   
amused - Profil amused
Właśnie dzwoniłem do NY i wysałem i e-mail.Dostalem odpowiedz,ze lustrzankę i laptopa powinienem umieścić w jednym bagazu.Nie wpuszczą mnie ponoć na pokład z dwoma pakunkami.
hamburg 2008-06-22 13:10   
hamburg - Profil hamburg
amused: Chyba DY tez nie robi zadnych problemow. Masz 15kg wolnego bagazu podrecznego. I chyba tez jest tak ze pozwala wziasc na poklad jeden bagaz podreczny, aparat fotoraficzny, laptop i mala torebke. Wiec mysle ze nie bedzie problemu.
laowai 2008-06-22 09:28   
laowai - Profil laowai
Zazwyczaj nie ma problemow z wniesieniem plecaka (bagaz podreczny) i kamery w osobnym plecaku/torbie. Kiedys lecialem Alitalia i mialem plecak (prawie 10kg wagi) i laptopa w torbie na ramie (wypchany roznymi gazetami-waga 8kg) i pani na check-in spytala tylko czy ta torba na ramie jest z laptopem. Zadnych problemow.
amused 2008-06-22 09:09   
amused - Profil amused
Stenus : Czy masz może lub ktoś z Was, doświadczenia z Norwegian w tym zakresie ?
humbak 2008-06-21 23:37   
humbak - Profil humbak
amused, ze strony Wizza: Pasażer może wnieść na pokład jeden bagaż podręczny o wadze nie przekraczającej 10kg i ogólnych rozmiarach nie przekraczających 115cm (55x20x40 cm). Oprócz bagażu podręcznego, pasażer może wnieść na pokład następujące przedmioty:

* małą torbę podręczną;
* płaszcz lub koc;
* parasol lub laskę;
* mały aparat fotograficzny, kamerę wideo lub lornetkę;
* telefon komórkowy;
* materiały do czytania w czasie lotu;
* dla dzieci poniżej drugiego roku życia: jedzenie, składany wózek dziecięcy, małe łóżeczko dziecięce;
* kule dla osób niepełnosprawnych.
amused 2008-06-21 23:31   
amused - Profil amused
Stenus : czyli uważasz,że śmiało wejdę z plecakiem, w którym będzie laptop i torbą foto, rzekłbym, średnich rozmiarów (45x20x20) ? A mógł człowiek pozostać przy "małpce" i nie byłoby problemu :)
humbak 2008-06-21 23:21   
humbak - Profil humbak
amused: A z Liverpoolu i Luton tez tylko 1 sztuka. Reszta londysnkich lotnisk ma juz 2 sztuki, choc nie ejstem pewny Gatwick.
humbak 2008-06-21 23:19   
humbak - Profil humbak
amused: Na trasach do UK nikogo nie interesuje (i nie interesowalo) ile sztuk masz. Tylko na trasach z UK, ale to sie juz na wiekszosci lotnisk UK zmienilo i nawet ostatnio na Stansted przeparadowalem z 1 sztuka podrecznego + plecaczek i nikt sie nie czepial. Ale sa jeszcze lotniska w UK, ktore wymagaja tylko 1 sztuke, np. Bristol, East Midlands, Bournemouth.
amused 2008-06-21 23:19   
amused - Profil amused
Stenus, dobrze pamiętałem, z tym,że sprawa dotyczy lotów do/z Liverpoolu i Londynu : zobacz link
amused 2008-06-21 23:12   
amused - Profil amused
Stenus : chyba w wizz ktoś mnie kiedyś poinformował,a ponadto gdzieś (strona którejś linii),czytałem, że na trasach do iz UK można mieć tylko jedną szt. bagażu podręcznego,co nastąpiło po zmianach wprowadzonych w 2006 r (płyny na pokładzie, itd).

Ta moja torba foto taka całkiem mała nie jest - najdłużsszy bok jest tylko nieco krótszy od torby laptopowej (15,4"),ale na głębokość jest mniej więcej 3 x taka.
hamburg 2008-06-21 23:05   
hamburg - Profil hamburg
amused: Z wlasnego doswiadczenia wiem ze W6 nie robi z tym problemu. Zawsze biore bagaz podreczny+ torbe z laptopem. W FR jest gorzej. Nie zawsze to jest mozliwe. Czesto kaza ci wtedy laptop schowac to torby.....
humbak 2008-06-21 22:49   
humbak - Profil humbak
amused: Z Polski spokojnie wezmiesz na poklad 1 sztuke bagazu podrecznego wymiarowa + mala torbe typu laptop lub aparat fotograficzny.. W drodze powrotnej ze Szwecji takze nie bedzie z tym problemu. Dlaczego uwazasz, ze na trasach do UK jest to niemozliwe?
amused 2008-06-21 22:46   
amused - Profil amused
Podzielcie się, proszę Waszymi doświadczeniami w zakresie wnoszenia na podkład plecaka z laptopem+torby foto (średnich rozmiarów (45x20x22), mieszczącej w sobie lustrzankę+parę obiektywów i innego sprzętu, których za żadne skarby nie nadałbym jako bagaż rejestrowany. Lecę do Szwecji - Wizz i Norwegian. Wiem,że na trasach do UK jest to chyba niemożliwe,ale jak to jest na innych kierunkach i przede wszystkim u w/w przewoźników i u innych, którymi latacie ?
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy