CVC i płatność kartą

Usunięcie pola CVC z profilu użytkownika zapowiedział LOT. W trosce o nasze bezpieczeństwo. Przynajmniej tak brzmi komunikat. Często kupuję bilety i zawsze kartą. W LOT żeby np nabyć bilet za punkty Miles & More trzeba było w osobistym profilu podać numer karty, datę ważności i właśnie ten kod. Ostatnio mój bank za darmochę wydał mi nowa kartę bo mieli przypuszczenie że dane mojej karty są skopiowane. A używam jej prawie wyłacznie do kupowania biletów lotniczych. Kiedyś obiło mim sie o uszy że W!ZZ ma słabo zabezpieczoną baze danych o kartach płatniczych swoich pasażerów ale żeby LOT miał podobne problemy ??? Chyba że jak jest w informacji wolą chuchać na zimne i wpisywanie kodu CVC będzie konieczne przy każdym zakupie biletu. To może nawet lepiej i bezpieczniej niz wpisywanie kodu do swojego profilu na stałe !
05/06/2008 23:23  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
szot 2008-06-10 22:04   
szot - Profil szot
lisek101: BZWBK uruchomiła usługę 3D Secure umożliwiajacą płatność kartami płaskimi visa electron oraz maestro pod warunkiem, że sklep umożliwia taką usługę. Nie wiem czy Wizzair ale bilety np. w LOT można już płacić tymi artami w ramach tej usługi. Bardzo fajna i bardzo bezpieczna. Polecam
lisek101 2008-06-10 21:44   
lisek101 - Profil lisek101
Mam na myśli kartę maestro < 26 z bzwbk do rachunku
janusz_d 2008-06-08 08:31   
janusz_d - Profil janusz_d
jeśli ktoś chce bezpiecznie płacić kartą, to polecam netk@rtę w MultiBanku - przed transakcją "ładujesz" ją odpowiednią kwotą...
gosc_lisek 2008-06-07 14:41   
gosc_lisek - Profil gosc_lisek
Witam:
Wie ktoś może czy za bilety w wizzerze można płacić kartą maestro
szot 2008-06-06 08:30   
szot - Profil szot
/ja mam podane numery kart i w profilu LO, LH i AC i nic się nie dzieje. Owszem, wpadki były, jeśli dobrze pamiętam, na rynku amerykańskim, kiedy to dane kart i ich właścicieli "wypłynęły" z systemu któregoś z przewoźników, ale nikt nic nie stracił bo podając numer karty to linia informuję, że ona bierze odpowiedzialność za przechowywanie informacji o karcie i w razie czego ona odpowiada/
szot 2008-06-06 08:25   
szot - Profil szot
dokładnie, podanie kodu CVV nie jest weryfikacją i potwierdzeniem bezpieczeństwa bo to czy płatność przejdzie bez CVV jest uzależnione od banku i od operatora karty (VISA, MaterCard) - czytałem gdzieś w prasie, że właśnie takie rzeczy dzieją się z kartami systemu VISA, która ma z tym problem. //Cezary: a co ma Citibank do LOTu? Nawet jeśliby ten bank wymusił na LOT to mnie to nie dziwi, bo ze wszystkich banków działających na rynku polskich, właśnie Citi ma najsłabsze zabezpieczenia!
miras 2008-06-06 00:38   
miras - Profil miras
Moze i nie jest sprawdzany ale przy rezerwacji w FR kod CVV musi byc poprawny :) inaczej transakcja nie przejdzie.
gregory 2008-06-06 00:01   
gregory - Profil gregory
Taka ciekawostka, na większości stron wpisując fałszywy CVC transakcja i tak przejdzie, wiele systemów nie weryfikuje tego kodu ani nawet imienia i nazwiska - tylko nr karty i date waznosci. Oczywiscie podanie kodu lub nie ma później znaczenie w przypadku ewentualnej reklamacji.
marecki 2008-06-05 23:56   
marecki - Profil marecki
cezary: podejrzewam, że niestety jakby sie przyjrzeć wszystkim miejscom w necie, gdzie podaje się dane karty (linie lotnicze, ale też sklepy, systemy rezerwacyjne hoteli i wiele wiele innych, a nawet same banki internetowe), to wszędzie się znajdą jakieś słabe strony....najlepiej chyba w ogóle takich profili nie tworzyć nigdzie (aczkowliek z drugiej strony to duża wygoda)
cezary 2008-06-05 23:52   
cezary - Profil cezary
Tylko może być tak że bank ma informacje że system informatyczny jakiejś linii lotniczej jest słabo zabezpieczony. Banki powinny ogłaszać jeśli w jakiejś linii lotniczej są zagrożenia przy podawaniu danych karty i tworzenia profilu jak np w LOT.
marecki 2008-06-05 23:48   
marecki - Profil marecki
dobrze, bo utrudni to skorzystanie niepowłanym z karty; zawsze będzie to jakaś dodatkowa bariera, gdyby ktoś skopiował dane z profilu lub podlogował się
cezary 2008-06-05 23:47   
cezary - Profil cezary
Coś mi się zdaje ze te zmiany na LOT wymusił City Bank (usunięcie pola CVC z profilu użytkownika z bazy danych LOT) i bardzo dobrze.
cezary 2008-06-05 23:36   
cezary - Profil cezary
Usunięcie pola CVC z profilu użytkownika zapowiedział LOT.
W trosce o nasze bezpieczeństwo. Przynajmniej tak brzmi komunikat. Często kupuję bilety i zawsze kartą. W LOT żeby np nabyć bilet za punkty Miles & More trzeba było w osobistym profilu podać numer karty, datę ważności i właśnie ten kod.
Ostatnio mój bank za darmochę wydał mi nowa kartę bo mieli przypuszczenie że dane mojej karty są skopiowane.
A używam jej prawie wyłacznie do kupowania biletów lotniczych.
Kiedyś obiło mim sie o uszy że W!ZZ ma słabo zabezpieczoną baze danych o kartach płatniczych swoich pasażerów ale żeby LOT miał podobne problemy ???

Chyba że jak jest w informacji wolą chuchać na zimne i wpisywanie kodu CVC będzie konieczne przy każdym zakupie biletu. To może nawet lepiej i bezpieczniej niz wpisywanie kodu do swojego profilu na stałe !
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy