Awaria samolotu Centralwings

Awaria samolotu - polscy turyści "uwięzieni" na Krecie Blisko 150 polskich turystów przez cały dzień oczekiwało na lotnisku w Heraklionie na Krecie na transport do Polski. Samolot linii Centralwings miał usterkę, którą bezskutecznie usiłowano usunąć. Jak powiedziała późnym wieczorem jedna z turystek, Anna Błaszczuk, wczasowicze powracający do kraju od godziny 10 rano czekają na jakąkolwiek informację na temat odlotu. - Boeing stoi 70 metrów od nas; pod nim widnieje wielka tłusta plama - dodała. Turyści byli klientami biur podróży Neckermann i Triada. Spędzili dwa tygodnie w różnych częściach wyspy. Rzecznik prasowy Centralwings Kamil Wnuk powiedział, że start samolotu uniemożliwiła nieszczelność przewodu hydraulicznego. - Na miejscu okazało się, że należy wymienić jedną część, szukamy jej na terenie Grecji. Jeśli się nie uda, samolot wystartuje dopiero w czwartek rano, po dostawie brakującego elementu z Polski - wyjaśnił Wnuk. Przewoźnik zapowiedział, że zapewni pasażerom posiłek, a w razie potrzeby również hotel. Przed godz. 22. A.Błaszczuk poinformowała, że turyści zostali poproszeni o opuszczenie hali odlotów; mają udać się do hotelu. Według niej, wszyscy odmówią powrotu do Warszawy tą maszyną.
04/06/2008 23:51  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
b737cw 2008-06-05 00:49   
b737cw - Profil b737cw
Dawno tu nie zaglądałem, jakoś się zniechęciłem. Po czym oceniasz powagę awarii ? Ile jest systemów hydraulicznych w B737 za co odpowiadają i jak się na wzajem uzupełniają ? Z twojego zdjęcia można wywnioskować, iż jesteś fanem AirBusa?? W nim też się da lecieć po utracie całej hydrauliki ?
Na pewno masz jakieś sprawdzone źródło informacji, bo chyba nie oceniasz awarii po słowach "... Boeing stoi 70 metrów od nas; pod nim widnieje wielka tłusta plama ..." pani Błaszczyk, „eksperta” w dziedzinie budowy eksploatacji B737. Jest to forum jakby nie patrzeć "branżowe", czy nie stać go na poziom odrobinę wyższy niż prezentowany na popularnych wszystko widzących portalach.
Pozdrawiam
aynis 2008-06-04 23:53   
aynis - Profil aynis
To już chyba dość poważna sprawa - taka usterka. Ach, ten nasz c0...
szot 2008-06-04 23:52   
szot - Profil szot
Awaria samolotu - polscy turyści "uwięzieni" na Krecie
Blisko 150 polskich turystów przez cały dzień oczekiwało na lotnisku w Heraklionie na Krecie na transport do Polski. Samolot linii Centralwings miał usterkę, którą bezskutecznie usiłowano usunąć.
Jak powiedziała późnym wieczorem jedna z turystek, Anna Błaszczuk, wczasowicze powracający do kraju od godziny 10 rano czekają na jakąkolwiek informację na temat odlotu. - Boeing stoi 70 metrów od nas; pod nim widnieje wielka tłusta plama - dodała.
Turyści byli klientami biur podróży Neckermann i Triada. Spędzili dwa tygodnie w różnych częściach wyspy. Rzecznik prasowy Centralwings Kamil Wnuk powiedział, że start samolotu uniemożliwiła nieszczelność przewodu hydraulicznego.
- Na miejscu okazało się, że należy wymienić jedną część, szukamy jej na terenie Grecji. Jeśli się nie uda, samolot wystartuje dopiero w czwartek rano, po dostawie brakującego elementu z Polski - wyjaśnił Wnuk.
Przewoźnik zapowiedział, że zapewni pasażerom posiłek, a w razie potrzeby również hotel.
Przed godz. 22. A.Błaszczuk poinformowała, że turyści zostali poproszeni o opuszczenie hali odlotów; mają udać się do hotelu. Według niej, wszyscy odmówią powrotu do Warszawy tą maszyną.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy