Latające pisuary

Bardzo możliwe, że na pokładach samolotów pojawią się pisuary.Jak pokonać problemy ograniczeń przestrzennych? Niemiecka firma Dasell Cabin Interior proponuje wprowadzić pisuary na pokład. Pisuary do samolotów zaprojektowano dla dwupokładowego Airbusa A380, który jest największym samolotem pasażerskim świata. 10 lat temu propozycja wprowadzenia pisuarów w samolocie nie wzbudziła zainteresowania. Teraz, w związku z wzrostem cen paliw linie lotnicze starają się jak najbardziej efektywnie wykorzystać przestrzeń na pokładzie. Zdaniem firmy Dasell taka modyfikacja pozwoliłaby na umieszczenie nawet czterech dodatkowych siedzeń. A co z dyskryminacją? Przecież kobiety nie mogą korzystać z pisuarów... Czasem trzeba podejść do sprawy realistycznie... z badań wynika, że 70% pasażerów tanich linii lotniczych to mężczyźni, którzy w toaletach na pokładach nie zawsze czują się komfortowo... zwłaszcza podczas turbulencji.
19/05/2008 20:10  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
mikerus 2008-05-22 22:23   
mikerus - Profil mikerus
hamburg -> może szykują jakiegoś Arbuza380 w wersji stodoła... gdyby udało im się zagnieździć na pokładzie z 1500 ludzi, to mogliby znów zaoferować pewną pulę 0,01 nawet na lotach transkontynentalnych...
hamburg 2008-05-22 12:40   
hamburg - Profil hamburg
szot: *hahahahahahaha* No powaznie tego nie powiedzialem....tylko mam nadzieje ze tego ludzie MOLa nie przeczytaja i wpadna na ten pomysl :-) / mikerus: Moze oni juz cos wiecej wiedzal......moze FR zamowil A380 i tylko jeszcze nikt o tym nie wie....i pozniej wszystkich zazkacza. Od jednego pracownika w BRE dowiedzialem sie ze FR juz od roku planuje otworzyc loty za Atlantyk z BRE.....tylko pytanie jakim samolotem? Oni chyba cos knuja.
humbak 2008-05-21 14:41   
humbak - Profil humbak
szot: :o)))))))))))))
szot 2008-05-21 14:36   
szot - Profil szot
ble, ten temat do smacznych nie należy!/// hamburg: ja to sobie wyobrażasz z tą "kaczuchą"? Co, obok mnie jakiś przystojniak otrzyma od crew kaczuchę, wyciągnie co ma wyciągnąć, wsadzi w kaczuchę i będzie się załatwiać? a fuj! A jak ktoś w tym czasie obok będzie zasmakowywć się w wafelkach oblanych czekoladą...
mikerus 2008-05-21 14:23   
mikerus - Profil mikerus
Trochę bez sensu ten artykuł - piszą o montowaniu pisuarów w A380, a na zasadność tego rozwiązania podają statystyki dotyczące lcc? Czy to przedruk z Faktu?:D
hamburg 2008-05-19 22:52   
hamburg - Profil hamburg
stenus: Albo nie dadza kazdemu pasazerowi ,,kaczoszke´´ :-)))) I obejdzie sie bez toalet :-))))))
humbak 2008-05-19 21:06   
humbak - Profil humbak
"z badań wynika, że 70% pasażerów tanich linii lotniczych to mężczyźni, którzy w toaletach na pokładach nie zawsze czują się komfortowo"?????!!!!!!!!!!!!!!!! Przepraszam, kto zrobil te "badania"? ja sie czuje bardzo komfortowo w toalecie, a juz szczegolnie podczas turbulecji wole byc w toalecie niz na fotelu... A beda to pisuary towarzyskie? A to moze od rzu taka rynienka aluminiowa? A moze w ogole zakazac sikania i srania w samolotach, jak jest z paleniem - bedzie tyle miejsca na nowe fotele...
hamburg 2008-05-19 20:16   
hamburg - Profil hamburg
Ciekawe czy MOL tez na taki pomysl wpadnie do swoich B737 :-))))))))))
hamburg 2008-05-19 20:10   
hamburg - Profil hamburg
Bardzo możliwe, że na pokładach samolotów pojawią się pisuary.Jak pokonać problemy ograniczeń przestrzennych? Niemiecka firma Dasell Cabin Interior proponuje wprowadzić pisuary na pokład.

Pisuary do samolotów zaprojektowano dla dwupokładowego Airbusa A380, który jest największym samolotem pasażerskim świata.

10 lat temu propozycja wprowadzenia pisuarów w samolocie nie wzbudziła zainteresowania. Teraz, w związku z wzrostem cen paliw linie lotnicze starają się jak najbardziej efektywnie wykorzystać przestrzeń na pokładzie. Zdaniem firmy Dasell taka modyfikacja pozwoliłaby na umieszczenie nawet czterech dodatkowych siedzeń.

A co z dyskryminacją? Przecież kobiety nie mogą korzystać z pisuarów... Czasem trzeba podejść do sprawy realistycznie... z badań wynika, że 70% pasażerów tanich linii lotniczych to mężczyźni, którzy w toaletach na pokładach nie zawsze czują się komfortowo... zwłaszcza podczas turbulencji.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy