Heathrow najgorsze w Europie

Heathrow zostało uznane przez American Airlines za najgorsze lotnisko w Europie – podaje serwis metro.co.uk. Don Langford - szef obsługi klienta Europe for American Airlines - przeprowadził bezpośredni atak na londyńskie lotnisko twierdząc, że jest "śmietniskiem", w które nikt nie inwestuje. Jego zdaniem, Heathrow jest najgorszym europejskim portem, do którego udają się maszyny należące do American Airlines. - Wystarczy spojrzeć na materiał, z jakiego zrobiony jest budynek, brakujące żarówki, taśmę klejącą na podłogach, czy punkt odprawy pasażerów – punktował Langford słabe strony brytyjskiego lotniska w wywiadzie dla programu 4 Radia BBC. Komentarz ten pojawił się w momencie, kiedy Heathrow próbuje odbudować swoją reputację po niefortunnym otwarciu wartego 4,3 miliarda funtów Terminalu 5. Rozbudowa poru o nowy terminal zrodziła totalny chaos, zginęło dziesiątki tysięcy walizek, a opóźnienia lotów stały się niemal standardem. Operator Heathrow - firma BAA, zapewnia jednak, że wiele rzeczy zostało już usprawnionych i planowane są kolejne wielomiliardowe inwestycje. - To lotnisko zostało zaprojektowane na około 45 milionów pasażerów, a obecnie jest ich 65 milionów – tłumaczy się Tom Kelly, jeden z dyrektorów BAA.
30/04/2008 09:05  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
hamburg 2008-05-04 22:21   
hamburg - Profil hamburg
*hahaha* Gdzie w sie wspinacie??? :-)))) Jak sie wychodzi przez rekaw to jestes na pozomie wszystkich odlotow....mozesz wtedy kontyunowac podroz innym samolotem lub zejsc na dol po bagaz (jezeli dotarles do portu docelowego) Przynajmiej tak bylo na wszystkich niemieckich lotniskach co bylem :-)))) (HAM, FRA, DUS, MUC, STR)
4tech 2008-05-04 17:13   
4tech - Profil 4tech
na PMI jest tez podobnie....idac z parkingu ktory jest vis-a-vi terminala najpierw wjezdzasz na poziom 4 na parkingu idziesz lacznikiem do terminala i...tu zonk aby sie odprawic musisz zejsc na dol.....
humbak 2008-05-04 16:44   
humbak - Profil humbak
cezary: W OPO tez sie wspinasz, a potem zjezdzasz w dol. :o) Mozna tak wiele lotnisk wymieniac. Widocznie takie pomysly racjonalizatorskie panuja obecnie w swiecie architektury lotniskowej.
jsg 2008-05-04 15:56   
jsg - Profil jsg
cezary:w OSL i MAD też się wspinasz, aby potem zejśc po bagaż...
szot 2008-05-04 15:51   
szot - Profil szot
a najlepsze to Okęcie ;-)
adams 2008-05-03 20:23   
adams - Profil adams
właśnie mam zmiar leciec do dublina na jeden dzien(wylot EI przylot FR), ale to dopiero na jesien :)
humbak 2008-05-03 20:19   
humbak - Profil humbak
cezary: Porownuje do osiagalnych bliskuch celow, a nie mowie o Changi czy DXB. T2 uwazam za calkiem udany projekt i funkcjonalny. Dalekie chodzenie to jest typowe, nie wiem czy szedles kiedys pirsem D lotniska w Dublinie. Ale TY nie latasz FRanca, wiec pewnie nie szedles. :o)
cezary 2008-05-02 18:12   
cezary - Profil cezary
Stenus w tym T2 luksus jest średni. Widziałem bardziej komfortowe lotniska np w Singapurze lub Dubai. Oczywiście w porównaniu z terminalem krajowym to niebo a ziemia. Ale zastanawia mnie jedno. W T1 po przylocie do rękawa schodziło się na parter po odbiór bagażu. W nowym T2 po wyjściu z samolotu długo trzeba dreptać na 2 piętro żeby potem zjechać po bagaż i do wyjścia na parter. Ktoś bardzo mądry projektując terminal to musiał wymyślić...
mrader 2008-05-02 17:15   
mrader - Profil mrader
hm... nawet ciekawe ceny mają....
gral 2008-05-02 15:37   
gral - Profil gral
stenus ale ja w pracy jestem, nie moge co 5 sekund sprawdzac mejla i ciagle siedziec na forum :)
humbak 2008-05-02 15:36   
humbak - Profil humbak
gral: TY swinko, nic nie powiedziales, ze taka fajna promocja. A mi dzis bmibaby przyslalo, ze maja wyprzedaz po 10 GBP za rejs.
gral 2008-05-02 15:33   
gral - Profil gral
mrader: jasne, a dzisiaj jeszcze Aer Arann do mnie napisalo: Happy Hour! France on sale from 45 Eur, 1-2pm today only. Strasznie mnie lubia te wszystkie linie, codziennie do mnie ktoras pisze ;)
mrader 2008-05-02 13:04   
mrader - Profil mrader
ups...C0-teraz dobrze...;x
humbak 2008-05-02 12:23   
humbak - Profil humbak
mrader: Do mnie CeZero napisalo. Ale nie Continental...
jsg 2008-05-02 12:06   
jsg - Profil jsg
Nareszcie ktos to powiedział publicznie. Brawo. swoją drogą to wstyd, aby Londyn - największa stolica Europy i jedna znajważniejszych stolic finansowych świata miała takie lotnisko jak LHR. Wstyd
mrader 2008-05-02 11:55   
mrader - Profil mrader
gral:A CO napisało do Ciebie,że "tanie latanie wciąż możliwe"...?;)
humbak 2008-05-02 11:53   
humbak - Profil humbak
cezary: Ale od 8 maja bedziesz sie juz plawil w rozpuscie T2. :o) Akurat na zlot jak znalazl. :o)
hamburg 2008-05-02 11:51   
hamburg - Profil hamburg
cezary: To takie ladne menu teraz LOT zerwuje? Ladnie to wyglada....lepiej niz ten ,,LOT Cafe´´ :-)
gral 2008-05-02 11:22   
gral - Profil gral
LOT do mnie napisal: Milo nam poinformowac, ze juz 8 maja LOT przeniesie odprawy rejsów krajowych do Terminalu 2
cezary 2008-05-02 06:14   
cezary - Profil cezary
Gdyby Don Langford kiedykolwiek leciał z Krajowego Dworca Lotniczego Okęcie to dopiero by się zdziwił jak może wyglądać terminal i obsługa.. a miało być tak pięknie.. od 08.04.2008 krajówki z T2 (obsługa na bramce security domestic jest nie do opowiedzienia). Z dwóch możliwych oczywiście tylko jedna bramka czynna. Kolejka 30 ludzi. Kobita na bramce w czwartek 1-go maja koło godziny 21:40 chyba robiła 'strajk włoski' bo jednego pasażera przepuszczała raz na 3-4 minuty bardzo szczegółowo czytając dokumenty.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy