Aresztowany za żart w samolocie

Chińska policja aresztowała mężczyznę, który - jak twierdzi - dla żartu krzyknął w samolocie, że chce go porwać - podały chińskie media. Trzydziestolatek w sobotę wieczorem leciał z Szanghaju do Pekinu. Tuż przed lądowaniem ktoś wrzasnął nagle: "chcę porwać samolot!" - powiedział agencji Xinhua jeden z pasażerów. Na pokładzie znajdowało się wówczas ponad 300 osób. Po wylądowaniu do samolotu weszli funkcjonariusze, którzy kazali wszystkim zostać na miejscach i wyprowadzili żartownisia. Jego tłumaczenia, że chciał tylko zażartować, nie pomogły. Mężczyzna trafił do aresztu. Chiny przygotowują się do igrzysk olimpijskich w Pekinie i są szczególnie wyczulone na punkcie bezpieczeństwa. Jakiś czas temu służby informowały, że udaremniły ataki planowane przez ujgurskich separatystów. Ujgurscy muzułmanie zamieszkują region autonomiczny Sinkiang (Xinjiang) na zachodnich krańcach Chin. Wielu z nich domaga się większej autonomii tego regionu, a część - niezależności od Pekinu, czy wręcz secesji Sinkiangu. Źródło: WP
27/04/2008 10:16  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
mrader 2008-04-28 00:05   
mrader - Profil mrader
Podejrzewam,że wszyscy...hehe
humbak 2008-04-28 00:00   
humbak - Profil humbak
Ale kto byl w sytuacji stresowej? Zartownis, czy reszta pasazerow? Czy moze zaloga pokladowa? hihihi
mrader 2008-04-27 23:57   
mrader - Profil mrader
ludzie w sytuacjach stresowych są nieobliczalni.
manek 2008-04-27 19:42   
manek - Profil manek
Fajne facet ma zarty.Na poziome to one nie byly hehehe. Wspołczuje tym pasazerom ze lecieli z jakims totalnym swirem.
humbak 2008-04-27 13:06   
humbak - Profil humbak
W pelni sie zgadzam z takim traktowaniem "zartownisiow", bo to nie jest powazne, aby tak sie zachowywac na pokladzie samolotu. Ja na zartach sie znam, ale tego typu zarty z bombami lub porywaniami sa nie na miejscu. Sam sie umiem opanowac nawet na lotnisku, choc cisnie mi sie kilka "zartow" przy security o wybuchajacym twarogu lub krakowskiej.
aynis 2008-04-27 10:17   
aynis - Profil aynis
Chińska policja aresztowała mężczyznę, który - jak twierdzi - dla żartu krzyknął w samolocie, że chce go porwać - podały chińskie media.


Trzydziestolatek w sobotę wieczorem leciał z Szanghaju do Pekinu. Tuż przed lądowaniem ktoś wrzasnął nagle: "chcę porwać samolot!" - powiedział agencji Xinhua jeden z pasażerów. Na pokładzie znajdowało się wówczas ponad 300 osób. Po wylądowaniu do samolotu weszli funkcjonariusze, którzy kazali wszystkim zostać na miejscach i wyprowadzili żartownisia. Jego tłumaczenia, że chciał tylko zażartować, nie pomogły. Mężczyzna trafił do aresztu.

Chiny przygotowują się do igrzysk olimpijskich w Pekinie i są szczególnie wyczulone na punkcie bezpieczeństwa.

Jakiś czas temu służby informowały, że udaremniły ataki planowane przez ujgurskich separatystów. Ujgurscy muzułmanie zamieszkują region autonomiczny Sinkiang (Xinjiang) na zachodnich krańcach Chin. Wielu z nich domaga się większej autonomii tego regionu, a część - niezależności od Pekinu, czy wręcz secesji Sinkiangu. Źródło: WP
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy