Problem z dostępnością w Polsce kolekcjonerskich modeli samolotów LOTu

Niemiecka firma Herpa zapowiedziała realizację we wrześniu modeli kolejnych dwóch samolotów LOTu w skali 1:500: 530576 LOT Polish Airlines Embraer E195 - SP-LNF oraz 530583 LOT Polish Airlines Embraer E170 - SP-LDH. Niestety, na stronie producenta umieszczono dopisek: "Please note: Because of licensing restrictions, the item can´t be delivered to Poland." Po mojej wymianie maili z firmą Herpa dopisek o nie dostarczaniu tych modeli do Polski został usunięty z ich strony. Jednak sales manager z Herpy twierdzi, że mimo to nie będzie mi mógł wysłać modeli do Polski, bo wprowadzony umowny zapis o ograniczeniu dostępności modeli samolotów LOTu w Polsce jest wciąż aktualny i pochodzi od samego LOTu jako licencjodawcy. Usiłowałem się na różne sposoby dowiedzieć się czegoś od LOTu, ale tam albo nic nie wiedzą albo udają że nie wiedzą. Może LOT planuje sprzedawać je tylko na pokładach samolotów? Do tej pory modele samolotów LOTu były bez problemu dostępne w polskich sklepach. Sam mam ich kilka. Rozmawiałem z kilkoma kolekcjonerami i miłośnikami lotnictwa i wszyscy są tym zdziwieni. Chcielibyśmy uniknąć paradoksalnej sytuacji, że po kolejne modele samolotów LOTu trzeba będzie teraz jeździć do sklepów w Berlinie czy Amsterdamie. Ktoś coś wie w tym temacie?
21/06/2017 11:25  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy