Aer Lingus dał ciała

Dziś w irlandzkich mediach ciekawy temat. Otóż wczoraj rano można było kupić w Aer Lingusie bilety z Irlandii do USA po 5 EUR + taxes na klase biznes. W sumie ok. 50 EUR zamiast... 1700 :) Zakupu dokonało ok. 100 osób, a po kilku godzinach otrzymali emaile, że ich rezerwacje zostały skasowane, gdyż oferowana cena była nieprawidłowa z powodu problemów technicznych. Aer Lingus uważa sprawę za zakończoną, tymczasem federacja konsumentów wystąpiła w obronie klientów i zapowiedziała kroki prawne. Uważa, że klienci zawarli umowę, z której EI powinien się wywiązać. Podobna sytuacja miała miejsce w 2003 roku, wtedy dotyczyło to 300 osób i wtedy Aer Lingus wywiązał się z umowy.
17/04/2008 18:18  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gral 2008-04-20 18:02   
gral - Profil gral
EI zmienił zdanie i pasażerowie polecą. Co prawda w Economy nie w Business ale jednak. Przyznają że pierwsza ich decyzja była błędem i przepraszają.
jsg 2008-04-18 13:06   
jsg - Profil jsg
marian: MOL to dobry PR-owiec. Co prawda naMOLny ale blyskotliwy
desert_eag 2008-04-18 12:23   
desert_eag - Profil desert_eag
i ta piekna koniczynka nad "i" w mistake ;)
marian 2008-04-18 11:26   
marian - Profil marian
dziś rano sprawdzałem czy cuda zdarzają sie dwa razy :) ale bilety były po 3000rt, szkoda ;)
yannkes 2008-04-18 09:37   
yannkes - Profil yannkes
i zapewne dlatego nie dziala system aer lingusa...
marian 2008-04-18 08:18   
marian - Profil marian
Z tego powodu FR ma promocję NO "MISTAKE" - wybrane loty do UK za 5 euro. Ech, czego ten MOL nie wymyśli :)))
cezary 2008-04-18 00:17   
cezary - Profil cezary
LOT też miał taką wpadkę kilka lat temu. Ale uznawał zakupione już bilety przez internet.
Powiem tak: bilet z punktu A do B kosztował 300 zł. Natomiast z A przez B do C kosztował 200 zł. Mówię o bilecie powrotnym.
Oczywisty błąd informatyków. Ale o dziwo nikt mi nie kazał dopłacać.
marqoos_pl 2008-04-18 00:07   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
ja też dopiero dzisiaj się o tym dowiedziałem... pewno polecą z tymi biletami... Chociaż pamietam jeszcze z biura w Polsce, gdy Alitalia nieprawidłowo przesłała do Wordspana taryfę to USA (KRK/WAW-MIL-CHI) chyba 200 PLN + tax. System normalnie to liczył, podatki i inne taxy wszystko OK, gwarancję systemu - wszystko jak w normalnym bilecie. Jak się okazało - Alitalia zapomniała o jednym zerze - 2000 + tax. Nie wiem, czy ktoś na takich biletach poleciał, czy nie, jednak szybko (po 2-3 godzinach) rozesłali maila, że to błąd i nie będą takie bilety honorowane.
marian 2008-04-17 23:58   
marian - Profil marian
oj szkoda... bo myślę, że raczej Ci szczęśliwcy polecą na tych biletach.
gregory 2008-04-17 23:56   
gregory - Profil gregory
Szkoda że nikt na forum nie puścił informacji jak były tak tanie bilety, sądzę że każdy z nas pokusiłby się o taki zakup:)
szot 2008-04-17 18:25   
szot - Profil szot
oczywiście, że została zawarta umowa. /To tak jak w hipermarkecie: jeśli cena jest inna niż ta cena przy kasie, to zgodnie z naszym polskim przepisem dla konsumenta ceną wiążącą jest ta cena pierwsza/....
gral 2008-04-17 18:19   
gral - Profil gral
Dziś w irlandzkich mediach ciekawy temat. Otóż wczoraj rano można było kupić w Aer Lingusie bilety z Irlandii do USA po 5 EUR + taxes na klase biznes. W sumie ok. 50 EUR zamiast... 1700 :) Zakupu dokonało ok. 100 osób, a po kilku godzinach otrzymali emaile,
że ich rezerwacje zostały skasowane, gdyż oferowana cena była nieprawidłowa z powodu problemów technicznych. Aer Lingus uważa sprawę za zakończoną, tymczasem federacja
konsumentów wystąpiła w obronie klientów i zapowiedziała kroki prawne. Uważa, że klienci zawarli umowę, z której EI powinien się wywiązać.
Podobna sytuacja miała miejsce w 2003 roku, wtedy dotyczyło to 300 osób i wtedy Aer Lingus wywiązał się z umowy.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy