Praga jeszcze nie w tym roku ?

Wydawać by się mogło że to będzie właśnie ten rok kiedy warszawskie lotnisko Chopina wyprzedzi praskie. Statystyki i ilość połączeń które w tym roku uruchomiono z WAW jest w tym roku imponująca. I mimo że 12 mln będzie to prognozy w Pradze sięgają 12,86 mln. pax. Trochę więc zabraknie. Za wrzesień jest ponad 1,3 mln. pax w WAW i pewnie milion w miesiącu będzie przekroczone jeszcze w październiku. Praski port takie milionowe miesiące od maja do października miał również w ubiegłym roku.W tym roku pierwsze półrocze w Pradze to 5,6 mln . pax. , a druga połowa roku wg. anna.aero będzie na poziomie7,3 mln . Czyli ,, trochę " zabraknie. Szkoda.
07/10/2016 12:03  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
lysypiotr76 2016-10-08 19:31   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
pcharasz - Też podobnie wyszło mi wyliczeń. Oczywiście wyliczenia dla Pragi podałem za anna.aero. Też mogą się nie sprawdzić.
pcharasz 2016-10-08 19:22   
pcharasz - Profil pcharasz
Myślę, że WAW ma spore szanse osiągnąć sporo ponad prognozowane 12 mln w tym roku. Jeżeli by założyć taką samą ilość paxów w ostatnim kwartale co w zeszłym roku, to daje to już 12,14 mln pax. A przecież od zeszłego grudnia otworzyło się całkiem sporo połączeń, i dojdzie jeszcze parę, więc spodziewanie się wzrostu na poziomie tego z września jest całkiem realne. Przy kwartalnym wzroście 15%, WAW obsłuży 12.5 mln pax. Nadal mniej niż te 12.86mln w PRG, ale o ile mnie pamięć nie myli, oni zawsze byli dużymi optymistami jeśli chodzi o prognozy, więc kto wie :)
gość_e4c2f 2016-10-08 15:33   
gość_e4c2f - Profil gość_e4c2f
Panie Piotrze, nie chodziło mi o Pana. Zwyczajnie nie cierpię, gdy ktoś kto nie ma pojęcia o danym temacie, decyduje się w nim wypowiadać. Zanim coś się powie, czy napisze to trzeba coś wiedzieć. Głupiego poznaje się po tym gdy zaczyna mówić a nie wtedy gdy milczy. Pozdrawiam.
gość_ff8f8 2016-10-08 13:04   
gość_ff8f8 - Profil gość_ff8f8
To fakt, wielkosc i obszar danego panstwa w sumie nie gra roli w intensywnosci i statystykach ruchu lotniczego.
Ale prawda tez jest, ze jest jakis kompleks wobec czeskiego panstwa. Nie tylko wzgledem lotniska.
Porownywanie z Holandia czy Singapurem ok, ale tamte panstwa maja bardzo dynamiczne i silne linie lotnicze. A czeski CSA nie dosc, ze slaby to jeszcze w gorszej kondycji niz LOT.
Zasobnosc Czecha i Polaka jest jaka jest.
Z wielu takich powodow mnie wlasnie dziwi, ze "juz doganiamy Prage", "za chwile przegonimy Prage" itp.
Sztuka jest dogonic Helsinki czy Wieden, ale nie Prage. Bo to zaden wyczyn jak na panstwo wielkosci Polski, z potencjalem jaki ma Polska. O to chodzi.
lysypiotr76 2016-10-08 10:16   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
gość_e4c2f - Sam bym tego lepiej nie wytłumaczył :-)
gość_e4c2f 2016-10-08 09:24   
gość_e4c2f - Profil gość_e4c2f
@gość_06c6e: Nie ma bezpośredniej zależności pomiędzy wielkością danego państwa a ilością pasażerów na wybranych lotniskach tego państwa. Dla przykładu podam, że relatywnie małe państwa jak Holandia czy Singapur mają lotniska z relatywnie dużą ilością pasażerów. Natomiast w drugą stronę, Rosja czyli największe państwo na świcie posiada lotniska z relatywnie niewielką ilością pasażerów. Ilość pasażerów obsługiwanych przez dane lotnisko jest wynikiem bardzo wielu różnych czynników. Na ten temat można mówić godzinami albo napisać książkę, by te zależności opisać. Nie można natomiast w prosty sposób sprowadzić to tylko do wielkości państwa, w którym leży dane lotnisko.
lysypiotr76 2016-10-07 18:44   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
gość_06c6e - Rywalizacja między lotniskami nie jest niczym nagannym.
gość_06c6e 2016-10-07 16:17   
gość_06c6e - Profil gość_06c6e
Czy naprawde WAW ma az taki kompleks Pragi, ze stolica Polski mierzy sie z malutkim panstewkiem?
Moze tak zmierzyc sie z kims porownywalnym?
Widze, ze czeska stolica to dla wielu sol w oku.
gość_b227f 2016-10-07 13:42   
gość_b227f - Profil gość_b227f
No chyba jednak trzeba poczekać. W przyszłym roku Los Angeles , Tirana , Astana i kilka innych powinno wystarczyć do ,, połknięcia" Pragi.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy