Także zimą na Islandię...

Nie tylko latem ale i zimą Warszawa będzie miała bezpośrednie połączenie z Islandią. Linia Iceland Express będzie kontynowała loty z Okęcia do Reykjaviku. Bilety na sezon zimowy 2008/2009 są już w sprzedaży. Wcześniej linia Iceland Express zapowiadała, że połączenie pomiędzy Warszawą a Reykjavikiem będzie realizowane do połowy września 2008 roku. Podczas zapowiedzi inauguracji trasy stolica Polski znalazła się wśród ośmiu nowych destynacji przewoźnika. Regularne loty pomiędzy Warszawą a Reykjavikiem Iceland Express rozpocznie w maju. Początkowo będzie to jeden, a w sezonie letniem dwa rejsy tygodniowo. Linia lotnicza Iceland Express to tani przewoźnik obsługujący trasy pomiędzy Islandią a 15 europejskimi lotniskami, w tym w Londynie, Berlinie, Barcelonie i Paryżu. W 2008 roku linia obchodzi piątą rocznicę swojego istnienia.
14/04/2008 11:45  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
humbak 2008-04-15 01:31   
humbak - Profil humbak
hamburg: To nie jest polaczenie turystyczne, tylko pracownicze. Masa Polakow pracuje na Islandii. A ceny? Coz.. Islandia do tanich nie nalezy, zarobki tez sa wysokie, wiec ceny sa bardziej islandzkie, niz polskie.
hamburg 2008-04-14 18:56   
hamburg - Profil hamburg
4tech: stalem przed T1 i T2 i zadnych smieci nie widzialem....moze posprzontali.
A ceny....no jak na lotnisku.....ale cena kawy calkiem okay (1,80€) :-)
4tech 2008-04-14 18:51   
4tech - Profil 4tech
hamburg: moze posprzatali....wierz mi przed wejsciem na T2 lezala sterta smieci, wozki bagarzowe byly brudne, parking gdzie oddawalem samochod tez nie byl zaciekawy choc w miare czysty, nie mowie o balaganie w okolicach budowy T3 bo to normalne wszedzie, napisalem ze samo lotnisko spoko, ale ceny juz nie.....
hamburg 2008-04-14 18:45   
hamburg - Profil hamburg
4tech: no tego ,,bajzelu´´ nie widzialem :-) Nawet jak na Hiszpanie to nawet byl porzadek.....lotnisko jest super. No a tak w ogole to miasto miej ciekawe......ale raczej slynie z ,,nocnych imprez´´ ...jak dla mnie to weekend sie udal....tyle nowych ludzi poznalem :-))))
4tech 2008-04-14 18:41   
4tech - Profil 4tech
hamburg: masz racje i juz to raz potwierdzilem.....a jak wrazenia z ALC?
hamburg 2008-04-14 18:23   
hamburg - Profil hamburg
4tech: na trasie WAW-KEF musi byc zainteresowanie inaczej by nie wprowadzali tego polaczenia do zimowego rozkladu :-)....a cena biletu nie oznacza dezorientacje linii....nawet ta ,,droga´´ cena oznacza ze dobrze im idzie skoro moga sobie pozwolic na drosze ceny i tak i tak sprzedadza bilety na tej trasie....i jeszcze raz apel....nie porownujmy rynku lotniczego w UK z tym w PL.....przeciesz w PL na kierunkach ,,egzotycznych´´ nie wlasciwie konkurencji i kazda linia na tych kierunkach ,,egzotycznych´´ moze soebie ceny dyktowac.
jsg 2008-04-14 15:47   
jsg - Profil jsg
Z ta Islandia to ciekawa rzecz. Cala Islandi liczy cos kolo 0.3 miliona luda, a polaczen roznorakich jak w 100 milionowym kraju.
ziberro 2008-04-14 15:01   
ziberro - Profil ziberro
Hmm... faktycznie. Trochę to dziwne, bo ceny mieli porównywalne do FI, a i z Gatwick można było ruszać dalej na jednym bilecie. Poza tym, było to jedyne rozsądne połączenie z Irlandią dla tych, którzy nie chcieli zdawać się na łaskę lub niełaskę FRancy (DUB - STN by FRanca, a potem STN - KEF Iceland Express'em).
ziberro 2008-04-14 14:51   
ziberro - Profil ziberro
4tech: na pewno ? Bo jeszcze parę miesięcy temu, gdy pomieszkiwałem w RVK, koleżanka z Londynu odwiedzała mnie 'britisz airłejem' relacji GTW-KEF.
ziberro 2008-04-14 14:46   
ziberro - Profil ziberro
No ale HW nie lata na LHR, a na STN. Poza tym mi się wydaję, że primo - odległość, secundo - LF. Poza tym nie zdziwiłbym się gdyby takie KEF - STN, miało lepsze obłożenie, niż KEF - CPH. Islandczycy na potęgę latają do UK na zakupy.
4tech 2008-04-14 14:44   
4tech - Profil 4tech
ziberro:chyba BA nie lata do KEF....przynajmniej nie ma tego kieruku na ich stronie
mrader 2008-04-14 14:40   
mrader - Profil mrader
BA też lata?
4tech 2008-04-14 14:33   
4tech - Profil 4tech
wiem wiem szeroki wybor lotow z UK tylko traf jeszcze na fajny pakiet badz promocje no ale nie ma nic za nic....piszac o cenan na lot WAW-KEF-WAW chcialem tylko zwrocic uwage na dysproporcje cenowa jaka stosuja linie lotnicze....bo jezeli cena do WAW+RT jest dwukrotnie wyzsza niz na lot LHR-KEF-LHR to cosik nie tak...chyba ze sie myle....
ziberro 2008-04-14 14:23   
ziberro - Profil ziberro
4tech: z UK masz całkiem szeroki wybór, bo poza FI i HW do KEF lata także BA (z Gatwick). No i BA daje fajniesze pakiety na przelot + wypożyczenie auta.
ziberro 2008-04-14 14:19   
ziberro - Profil ziberro
Ja płaciłem 170 € one-way KEF - SXF Icelandair'em i było to 40 € mniej, niż cena proponowana przez Iceland Express. Poza tym, FI ma nieco dogodniejsze godziny... Chociaż z drugiej strony - teraz nawet bym się nie zastanawiał i leciał HW, skoro PKP za bilet Białystok - Berlin (z przediadką w Warszawie) życzy sobie 59 €.
4tech 2008-04-14 14:12   
4tech - Profil 4tech
hamburg: masz racje polaczenie WAW-KEF-WAW to dla Polakow w Islandi mnie interesuje polaczenie z UK do KEF i musze powiedziec ze sa interesujace.....a jak bylo w ALC???
mrader 2008-04-14 14:10   
mrader - Profil mrader
one way-oczywiście...;)
4tech 2008-04-14 14:10   
4tech - Profil 4tech
hamburg: 21.05 wylot z WAW-KEF i RT 28.05 KEF-WAW 509 euro.....
mrader 2008-04-14 14:09   
mrader - Profil mrader
hm..a ja widzę za 99eur+opł...
hamburg 2008-04-14 14:08   
hamburg - Profil hamburg
a tak poza tym...nawet jak by miala byc drosza to co? Nie widze niczego co by tu mialo sie porownywac. Poza tym trzeba zwrocic uwage na to ze w LON jest przez FI wieksza konkurecja....a wieksza konkurencja oznacza nisza cena (lub wieksza pula tanich biletow)
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy