×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Literatura - tanie linie lotnicze


Witam wszystkich serdecznie :) Mam do Państwa ogromną prośbę. Jestem studentką logistyki na WSOSPie i w tym roku będę pisać pracę inżynierską. Mam niestety spory kłopot z literaturą i liczę na państwa pomoc. Temat mojej pracy brzmi "Analiza tanich przewoźników lotniczych w Polsce - stan obecny i perspektywy." Temat wydaje się lekki i przyjemny, ale nic bardziej mylnego. Ciężko znaleźć mi jakąkolwiek w miarę aktualną pozycję książkową, na której mogłabym się oprzeć pisząc pierwsze rozdziały. Proszę o jakiekolwiek wskazówki i namiary, gdzie w literaturze znajdę coś o tanich przewoźnikach lotniczych - jak działają itp. Zależałoby mi na książce bo artykułów z internetu mam już całkiem sporo. Z góry dziękuję za pomoc.

15/10/2015 22:22,  
<>

gość_dad14 - Profil
gość_dad14
  

  
adan7691 - dziękuję! tego jeszcze nie miałam, a znalazłam piękny pdf w necie :) pozdrawiam serdecznie :)
04/11/2015 15:48  

  
zobacz:
Rucińska D. (2011). Badania rynku usług lotniczych. Istota, zakres, użyteczność, przykłady. Zeszyty Naukowe Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, nr 9, s. 287-304.
04/11/2015 11:32  

  
Znalazłam coś takiego Rekowski Marek - "Regionalne porty lotnicze w Polsce - charakterystyka i tendencje rozwojowe" wyd. UE w Poznaniu i to nawet dość "nowa" pozycja, bo z 2011 roku ;) Są tu ze dwa rozdziały i to dość spore poświęcone LCC i nawet prognozie ich rozwoju także jestem już usatysfakcjonowana choć troszkę :) ale jeśli ktoś z Państwa natknie się jeszcze na coś fajnego to chętnie skorzystam :)
03/11/2015 22:12  

  
schleckrosine -Postaram się pomóc, ale niczego nie obiecuję na 100 procent. Jak coś znajdę dam znać.
03/11/2015 11:12  

  
Do mojej pracy także nie mogłam znaleźć literatury, bo nigdy nie były opracowane. Opierałam się więc na internetowych wzmiankach i informacjach od autora/firmy :) Proponotrzy byli zadowoleni, że z tak niewielu materiałów udało się zrobić fajną pracę :)
03/11/2015 10:30  

  
Dziękuję za pomoc ;) Rozmawiałam z promotorem i powiedział, że mam opierać się na znalezionych artykułach. Zobaczymy co z tego wyjdzie ;) Pozdrawiam serdecznie :)
02/11/2015 23:15  

  
Niestety, wpakowała się Pani w temat, co do którego brak jest publicznie dostępnych solidnie opracowanych materiałów. Opracowań monograficznych w tej materii brak i nie wydaje się, aby pojawiły się one w najbliższym czasie. Być może ukazało się coś po angielsku w zakresie tej tematyki, co można by sprowadzić przez zagraniczną księgarnię wysyłkową po opłaceniu kosztów kartą kredytową. Nie będzie to jednak dotyczyło spraw polskich. Pewne informacje odczytać można w sprawozdaniach składanych przez akcyjne spółki lotnicze giełdom, na których spółki te są notowane. Składanie takich sprawozdań, dostępnych publicznie jest obowiązkowe i wymagane prawem. Natomiast odczytanie z nich potrzebnych informacji umieszczonych wśród setek innych danych finansowych wymaga specjalistycznej wiedzy. Materiały dostępne w internecie mają niewielką wartość - tworzone są przez amatorów i mają bardziej charakter blogów, niż rzetelnych analiz. Oczywiście, istnieją wewnętrzne materiały przewoźników lotniczych zawierające szczegółowe analizy, wątpię jednak, aby uzyskała Pani do nich dostęp z powodu klauzuli "top secret". Dla przewoźników są to jedne z najważniejszych danych, ściśle strzeżonych przed okiem konkurencji. Lotnictwo to wielki business, w którym operuje się wielkimi pieniędzmi, a jak wiadomo, wielkie pieniądze wymagają jeszcze większej ciszy ...
21/10/2015 10:44  

gość_b10b0 - Profil
gość_b10b0
  
zobacz link
Jeśli język to nie problem, to ta powinna Ci pomóc :) Ale nie wiem jak z dostępnością w bibliotekach, bo cenowo jest jak widzisz.
18/10/2015 00:08  

reklama
reklama
  

<>


Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie