Rosyjski przemysł lotniczy

moze mi ktos wytlumaczyc jaka jest struktura rosyjskiego przemyslu lotniczego? Bo rozne samoloty pochodza z roznych "biur projektowych" takich jak Tupolewa, Iłjuszyna, Antonowa, Jakolewa, Suchoja, Mila. Boeing czy Airbus to sa ogromne korporacje ale z jednym kierownictwem, sprzedaza czy strategia rozwoju. Jak to jest u rosjan? Kazde biuro sobie? Czy konstruktorzy iłjuszyna moga wymieniac doswiadczenia z suchojem? Jesli ktos umie mi to wyjasnic albo ma jakis artykul na ten temat to chetnie poczytam
12/06/2014 20:18  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_e7ab5 2018-09-27 15:22   
gość_e7ab5 - Profil gość_e7ab5
a do czeo ci sa potrzebne te informacje? pewnie i tak nie bedziesz latal tymi samolotami. rosja i pozostale kraje wschodu to inne cywilizacje. przestan czekac na UFO i zrozum to ze na planecie Ziemi jest aktualnie kilkaset tyciecy calkowicie innych od chorej katolickiej cywilizacji, zrozum to, a potem przyjdzie czas na cala reszte. napewno pomoga ci w tym ksiazki Filipa Ambrii z serii "Alternative", szczegolnie ostatnia,przeczytaj i wtedy rozejrzyj sie wokol siebie ...
gość_a53f6 2015-09-09 12:05   
gość_a53f6 - Profil gość_a53f6
Na szczęście w Polsce jest odwrotnie, polski sektor lotnictwa lekkiego i ultralekkiego, zwłaszcza w oj. podkarpackim ma sporo dofinansowań z UE np do nowego sprzętu, technologii 3D i nowych stacjonarnych symulatorów lotu, dużo jest info na klasterlotniczy.pl można poczytać
usuniety 2014-06-12 23:54   
usuniety - Profil usuniety
@arahja: z tego co ja wiem, to po pierwsze: Airbus jest zlepkiem kilku firm, Boeing wchłonął McDonnell Douglasa w 1998 roku (chyba) i jeszcze niedawno Vought'a. Rosyjskie firmy które wymieniasz, wchodzą w skład konsorcjum o nazwie United Aircraft Corporation założonego w lutym 2006 z siedzibą w Moskwie. Tak dla ciekawostki: Irkut MC21 miał się poprzednio nazywać Yakowlew 242. Dodałem linka do Wikipedii. Myślę, że pomogłem.
zobacz link
arahja 2014-06-12 20:18   
arahja - Profil arahja
moze mi ktos wytlumaczyc jaka jest struktura rosyjskiego przemyslu lotniczego? Bo rozne samoloty pochodza z roznych "biur projektowych" takich jak Tupolewa, Iłjuszyna, Antonowa, Jakolewa, Suchoja, Mila. Boeing czy Airbus to sa ogromne korporacje ale z jednym kierownictwem, sprzedaza czy strategia rozwoju. Jak to jest u rosjan? Kazde biuro sobie? Czy konstruktorzy iłjuszyna moga wymieniac doswiadczenia z suchojem? Jesli ktos umie mi to wyjasnic albo ma jakis artykul na ten temat to chetnie poczytam
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy