×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


KRK nie zapłacił 50 mln podatku?


Kraków Airport otrzymuje nielegalną pomoc publiczną – twierdzi Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta. Gmina Zabierzów, na terenie której znajduje się lotnisko, będzie sądzić się ze Skarbem Państwa o odszkodowanie. Minimalna kwota rekompensaty może wynieść ponad 50 milionów złotych. Krakowskie lotnisko nie opłaca podatku od nieruchomości. – Nie wnosi podatku. Jedynie za parking wielopoziomowy dostajemy daninę do budżetu gminy – mówi w rozmowie z LoveKraków.pl Elżbieta Burtan, wójt Gminy Zabierzów, na terenie której zlokalizowany jest port lotniczy. Kraków Airport nie musi uiszczać podatków, ponieważ lotniska zostały zwolnione z tego tytułu. – Korzystamy z zapisu Ustawy z dnia 12 stycznia 1991 roku o podatkach i opłatach lokalnych – wyjaśnia Urszula Podraza, rzecznik prasowy Kraków Airport.

08/06/2014 16:05,  
<>

gość_e351f - Profil
gość_e351f
  

  
W czasach kiedy miasta, gminy i powiaty są zadłużone, 50 mln złotych fuchy od lotniska byłaby nie lada gratką dla gminy Zabierzów.
08/06/2014 16:08  

  
artykuł z lovekrakow.pl
zobacz link
08/06/2014 16:06  

  
Kraków Airport otrzymuje nielegalną pomoc publiczną – twierdzi Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta. Gmina Zabierzów, na terenie której znajduje się lotnisko, będzie sądzić się ze Skarbem Państwa o odszkodowanie. Minimalna kwota rekompensaty może wynieść ponad 50 milionów złotych.

Krakowskie lotnisko nie opłaca podatku od nieruchomości. – Nie wnosi podatku. Jedynie za parking wielopoziomowy dostajemy daninę do budżetu gminy – mówi w rozmowie z LoveKraków.pl Elżbieta Burtan, wójt Gminy Zabierzów, na terenie której zlokalizowany jest port lotniczy. Kraków Airport nie musi uiszczać podatków, ponieważ lotniska zostały zwolnione z tego tytułu. – Korzystamy z zapisu Ustawy z dnia 12 stycznia 1991 roku o podatkach i opłatach lokalnych – wyjaśnia Urszula Podraza, rzecznik prasowy Kraków Airport.
08/06/2014 16:05  

reklama
reklama
  

<>


Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie