KRK nie zapłacił 50 mln podatku?

Kraków Airport otrzymuje nielegalną pomoc publiczną – twierdzi Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta. Gmina Zabierzów, na terenie której znajduje się lotnisko, będzie sądzić się ze Skarbem Państwa o odszkodowanie. Minimalna kwota rekompensaty może wynieść ponad 50 milionów złotych. Krakowskie lotnisko nie opłaca podatku od nieruchomości. – Nie wnosi podatku. Jedynie za parking wielopoziomowy dostajemy daninę do budżetu gminy – mówi w rozmowie z LoveKraków.pl Elżbieta Burtan, wójt Gminy Zabierzów, na terenie której zlokalizowany jest port lotniczy. Kraków Airport nie musi uiszczać podatków, ponieważ lotniska zostały zwolnione z tego tytułu. – Korzystamy z zapisu Ustawy z dnia 12 stycznia 1991 roku o podatkach i opłatach lokalnych – wyjaśnia Urszula Podraza, rzecznik prasowy Kraków Airport.
08/06/2014 16:05  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
usuniety 2014-06-08 16:08   
usuniety - Profil usuniety
W czasach kiedy miasta, gminy i powiaty są zadłużone, 50 mln złotych fuchy od lotniska byłaby nie lada gratką dla gminy Zabierzów.
arahja 2014-06-08 16:06   
arahja - Profil arahja
artykuł z lovekrakow.pl
zobacz link
arahja 2014-06-08 16:05   
arahja - Profil arahja
Kraków Airport otrzymuje nielegalną pomoc publiczną – twierdzi Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta. Gmina Zabierzów, na terenie której znajduje się lotnisko, będzie sądzić się ze Skarbem Państwa o odszkodowanie. Minimalna kwota rekompensaty może wynieść ponad 50 milionów złotych.

Krakowskie lotnisko nie opłaca podatku od nieruchomości. – Nie wnosi podatku. Jedynie za parking wielopoziomowy dostajemy daninę do budżetu gminy – mówi w rozmowie z LoveKraków.pl Elżbieta Burtan, wójt Gminy Zabierzów, na terenie której zlokalizowany jest port lotniczy. Kraków Airport nie musi uiszczać podatków, ponieważ lotniska zostały zwolnione z tego tytułu. – Korzystamy z zapisu Ustawy z dnia 12 stycznia 1991 roku o podatkach i opłatach lokalnych – wyjaśnia Urszula Podraza, rzecznik prasowy Kraków Airport.
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama