×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair rozwiązał problem CO2


Loty najkrótszymi możliwymi trasami mogą przyczynić się do zmniejszenia emisji CO2. Tak przynajmniej uważa Michael O'Leary, prezes irlandzkich tanich linii lotniczych Ryanair. Przedsiębiorca częścią winy za zbyt dużą emisję zanieczyszczeń obarcza kontrolerów lotów. Według niego, zamiast pozwalać na loty najkrótszymi trasami, nakazują oni korzystanie z prowadzących na około korytarzy powietrznych. - Gdybyśmy zawsze mogli latać najkrótszymi trasami, podróż byłaby szybsza, opóźnienia mniejsze, znacząco spadałaby też konsumpcja paliwa - argumentował O'Leary. A to - jego zdaniem - w oczywisty sposób przełożyłoby się na mniejszą ilość zanieczyszczeń.

27/03/2008 16:53,  
<>

gość_0fd3e - Profil
gość_0fd3e
  

  
dareck ma racje...poza tym oplaty lotniskowe ktore sa pobierane przez przewoznika nie trafjaja w 100%-ach do lotnisk. Np. wiem ze lotnisko LBC nie pobiera oplat za obsluge pasazera w pierwszym roku nowego polaczenia i nie pobiera oplat za postoj na plycie dla calkiem nowej lini...a taki FR czy W6 i teraz Jet2 pobierali/pobieraja takie oplaty nawet jezeli nawet takich nie musieli lotniskowi placic. Napewno na innych lotniskach tez tak jest. Poza tym ile linia placi lotnisku (czy tez lotnisko lini) jest tajemnica.
27/03/2008 21:56  

  
wojtek: a czy Ty wierzysz, że podawane przez przewoźników wysokości "opłat dodatkowych" mają cokolwiek wspólnego z rzeczywistością? Klienta obchodzi wyłącznie ostateczna kwota do zapłaty, a nie jakieś wzięte z sufitu wyliczenia podatków, haraczy i opłat. Jeżeli masz do zapłaty 50EUR, to co za różnica, czy pokażą to jako: bilet za 0,0000000001EUR i reszta jako opłata paliwowa, czy odwrotnie? Będzie lżej na sercu gdy bilet będzie kosztował 50EUR i nie będzie opłaty paliwowej? :) Wniosek: nie emocjonujmy się nazwami dopłat do tzw. biletu...
27/03/2008 18:59  

cezary - Profil
cezary
  
Ależ nic prostszego. Nawet nie trzeba wydawać na zatrudnienie babci klozetowej. Tak jest w brytyjskich autobusach National Expres. Żeby otworzyć drzwi trzeba wrzucić monetę. Też to można uzasadnić ekologią, na punkcie której niektórzy maja obsesję. To będzie opłata nie za (no nazwijmy to ładnie) spełnienie potrzeby tylko za zużycie papieru i wody a tu przecież lodowce nam topnieją , efekt cieplarniany i amazońska dżungla ginie.....
27/03/2008 18:46  

  
Nic tylko czekać na płatne toalety!
27/03/2008 18:02  

  
Oni mają dobrą inwencję twórczą, jeśli chodzi o nowe opłaty...
27/03/2008 18:00  

  
Muszą szybko wymyślić co zrobić. W końcu powiedzieli że nigdy nie wprowadzą opłaty paliwowej.
27/03/2008 17:58  

gral - Profil
gral
  
moga nakazac swoim pilotom wylaczac silniki na pol godziny przed ladowaniem i dociagac do lotniska lotem szybowcowym :)
27/03/2008 17:44  

  
Co on jeszcze wymisli? Pali im sie podloga pod nogami z tym drogim paliwem.....
27/03/2008 16:59  

  
u znów marketingowcy Franka dają o sobie znać ;) muszę powiedzieć, że są nieźli w obmyślaniu nowych sposobów na reklamę
27/03/2008 16:59  

  
Loty najkrótszymi możliwymi trasami mogą przyczynić się do zmniejszenia emisji CO2. Tak przynajmniej uważa Michael O'Leary, prezes irlandzkich tanich linii lotniczych Ryanair.
Przedsiębiorca częścią winy za zbyt dużą emisję zanieczyszczeń obarcza kontrolerów lotów. Według niego, zamiast pozwalać na loty najkrótszymi trasami, nakazują oni korzystanie z prowadzących na około korytarzy powietrznych.

- Gdybyśmy zawsze mogli latać najkrótszymi trasami, podróż byłaby szybsza, opóźnienia mniejsze, znacząco spadałaby też konsumpcja paliwa - argumentował O'Leary. A to - jego zdaniem - w oczywisty sposób przełożyłoby się na mniejszą ilość zanieczyszczeń.
27/03/2008 16:55  

reklama
reklama
  

<>


Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie