Zwrot kosztów biletu

Czy można domagać się zwrotu kosztów biletu w Ryanair, jeżeli jeszcze nie dokonałem odprawy online, a uległem wypadkowi, co uniemożliwia mi lot. Proszę o wypowiedzi ;)
21/05/2014 00:42  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
mppt 2014-05-21 13:29   
mppt - Profil mppt
mozna anulowac bilet i odzyskac podatki/oplaty lotniskowe po obciazeniu pasazera kwota 17GBP za odcinek. czesto bilety w FR sprzedawane sa bez podatkow i oplat wiec nie ma z czego odliczac albo kwota tych oplat jest na tyle niska, ze rownoważy prowizje za taka przyjemnosc. dla ciekawosci taki sam system ma BA ale tu oplata wynosi 15GBP za odcinek/pasazera. W tym jednak przypadku zawsze jakies podatki sa widoczne na bilecie wiec cos odzyskasz. Przy locie LHR-WAW-LHR zwrot po odliczeniu oplaty to ok 45 GBP. Tyle dostalem na poczatku maja anulujac bilet
banan86 2014-05-21 10:05   
banan86 - Profil banan86
Generalnie linie lotnicze zalecają wykupienie dodatkowego ubezpieczenia na taką ewentualność
banan86 2014-05-21 10:04   
banan86 - Profil banan86
Artykuł 10.4 regulaminu mówi o "poważnej chorobie", cokolwiek to znaczy, ale zawsze warto próbować jeśli masz potwierdzenie od lekarza: W przypadku poważnej choroby (lub śmierci)Pasażera, uniemożliwiających podróż, rezerwacje takiego pasażera oraz osób podróżujących w ramach tej samej rezerwacji mogą, według uznania przewoźnika , podlegać refundacji lub, zależnie od okoliczności, zmianie poprzez zrzeczenie się przez przewoźnika wszelkich ograniczeń lub opłat z tytułu zmiany rejsu, po przedstawieniu nam stosownej dokumentacji przed datą podróży
zobacz link
dareck 2014-05-21 08:48   
dareck - Profil dareck
A co na ten temat mówi regulamin Ryanaira, zatwierdzony podczas kupna biletu?
arkadiusz013 2014-05-21 00:42   
arkadiusz013 - Profil arkadiusz013
Czy można domagać się zwrotu kosztów biletu w Ryanair, jeżeli jeszcze nie dokonałem odprawy online, a uległem wypadkowi, co uniemożliwia mi lot. Proszę o wypowiedzi ;)
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy