Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.

lub

Zwrot kosztów biletu

Czy można domagać się zwrotu kosztów biletu w Ryanair, jeżeli jeszcze nie dokonałem odprawy online, a uległem wypadkowi, co uniemożliwia mi lot. Proszę o wypowiedzi ;)

21/05/2014 00:42,  
<>

gość_2437e - Profil
gość_2437e

mozna anulowac bilet i odzyskac podatki/oplaty lotniskowe po obciazeniu pasazera kwota 17GBP za odcinek. czesto bilety w FR sprzedawane sa bez podatkow i oplat wiec nie ma z czego odliczac albo kwota tych oplat jest na tyle niska, ze rownoważy prowizje za taka przyjemnosc. dla ciekawosci taki sam system ma BA ale tu oplata wynosi 15GBP za odcinek/pasazera. W tym jednak przypadku zawsze jakies podatki sa widoczne na bilecie wiec cos odzyskasz. Przy locie LHR-WAW-LHR zwrot po odliczeniu oplaty to ok 45 GBP. Tyle dostalem na poczatku maja anulujac bilet
21/05/2014 13:29  

Generalnie linie lotnicze zalecają wykupienie dodatkowego ubezpieczenia na taką ewentualność
21/05/2014 10:05  

Artykuł 10.4 regulaminu mówi o "poważnej chorobie", cokolwiek to znaczy, ale zawsze warto próbować jeśli masz potwierdzenie od lekarza: W przypadku poważnej choroby (lub śmierci)Pasażera, uniemożliwiających podróż, rezerwacje takiego pasażera oraz osób podróżujących w ramach tej samej rezerwacji mogą, według uznania przewoźnika , podlegać refundacji lub, zależnie od okoliczności, zmianie poprzez zrzeczenie się przez przewoźnika wszelkich ograniczeń lub opłat z tytułu zmiany rejsu, po przedstawieniu nam stosownej dokumentacji przed datą podróży
zobacz link
21/05/2014 10:04  

A co na ten temat mówi regulamin Ryanaira, zatwierdzony podczas kupna biletu?
21/05/2014 08:48  

Czy można domagać się zwrotu kosztów biletu w Ryanair, jeżeli jeszcze nie dokonałem odprawy online, a uległem wypadkowi, co uniemożliwia mi lot. Proszę o wypowiedzi ;)
21/05/2014 00:42  

reklama
reklama

<>

Wylot z:

Przylot do:

• Data wylotu:

• Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu: