Cebula przyczyną alarmu na pokładzie

Samolot linii lotniczych Alitalia musiał awaryjnie lądować na bostońskim lotnisku Logan. Powodem były nieprzyjemne w zapachu gazy. "Niebezpieczne" opary początkowo oceniono jako toksyczny wyciek. Przybyła na miejsce brygada strażaków i ratowników odnalazła powód nieprzyjemnego zapachu. Było nim... 5 ton siekanej cebuli! Samolot leciał z Mediolanu do Miami. Załoga, zaniepokojona odorem podała pasażerom maski tlenowe. Zaraz po zidentyfikowaniu przyczyny rzecznik prasowy FAA Jim Peters podał, że przyczyną awaryjnego lądowania były warzywa. Amerykański Federalny Urząd Lotnictwa (FAA) dodał cebulę do "No Fly List" - listy produktów, których nie wolno przewozić przewozić w samolotach.
26/03/2008 13:18  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
cezary 2008-03-27 20:53   
cezary - Profil cezary
tomek: ze źródłem jest ten problem że o ile pamietam to cos tam jest takiego w regulaminie forum pasazer.com ze zakazane.
Natomiast skoro Aynis wspomniała o liniach Alitalia to w dzisiejszej pewnej gazecie jest informacja że pracownicy Alitalii szykuja sie do strajku przeciwko przejeciu przez KLM-Air France.
Forumowicze kilka dni temu to przewidywali !
tomekk-81 2008-03-26 13:45   
tomekk-81 - Profil tomekk-81
aynis, przydałoby się źródło ;)
aynis 2008-03-26 13:19   
aynis - Profil aynis
Samolot linii lotniczych Alitalia musiał awaryjnie lądować na bostońskim lotnisku Logan. Powodem były nieprzyjemne w zapachu gazy. "Niebezpieczne" opary początkowo oceniono jako toksyczny wyciek. Przybyła na miejsce brygada strażaków i ratowników odnalazła powód nieprzyjemnego zapachu. Było nim... 5 ton siekanej cebuli!

Samolot leciał z Mediolanu do Miami. Załoga, zaniepokojona odorem podała pasażerom maski tlenowe.

Zaraz po zidentyfikowaniu przyczyny rzecznik prasowy FAA Jim Peters podał, że przyczyną awaryjnego lądowania były warzywa. Amerykański Federalny Urząd Lotnictwa (FAA) dodał cebulę do "No Fly List" - listy produktów, których nie wolno przewozić przewozić w samolotach.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy