×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Cebula przyczyną alarmu na pokładzie


Samolot linii lotniczych Alitalia musiał awaryjnie lądować na bostońskim lotnisku Logan. Powodem były nieprzyjemne w zapachu gazy. "Niebezpieczne" opary początkowo oceniono jako toksyczny wyciek. Przybyła na miejsce brygada strażaków i ratowników odnalazła powód nieprzyjemnego zapachu. Było nim... 5 ton siekanej cebuli! Samolot leciał z Mediolanu do Miami. Załoga, zaniepokojona odorem podała pasażerom maski tlenowe. Zaraz po zidentyfikowaniu przyczyny rzecznik prasowy FAA Jim Peters podał, że przyczyną awaryjnego lądowania były warzywa. Amerykański Federalny Urząd Lotnictwa (FAA) dodał cebulę do "No Fly List" - listy produktów, których nie wolno przewozić przewozić w samolotach.

26/03/2008 13:18,  
<>

gość_30318 - Profil
gość_30318
  

cezary - Profil
cezary
  
tomek: ze źródłem jest ten problem że o ile pamietam to cos tam jest takiego w regulaminie forum pasazer.com ze zakazane.
Natomiast skoro Aynis wspomniała o liniach Alitalia to w dzisiejszej pewnej gazecie jest informacja że pracownicy Alitalii szykuja sie do strajku przeciwko przejeciu przez KLM-Air France.
Forumowicze kilka dni temu to przewidywali !
27/03/2008 20:53  

  
aynis, przydałoby się źródło ;)
26/03/2008 13:45  

  
Samolot linii lotniczych Alitalia musiał awaryjnie lądować na bostońskim lotnisku Logan. Powodem były nieprzyjemne w zapachu gazy. "Niebezpieczne" opary początkowo oceniono jako toksyczny wyciek. Przybyła na miejsce brygada strażaków i ratowników odnalazła powód nieprzyjemnego zapachu. Było nim... 5 ton siekanej cebuli!

Samolot leciał z Mediolanu do Miami. Załoga, zaniepokojona odorem podała pasażerom maski tlenowe.

Zaraz po zidentyfikowaniu przyczyny rzecznik prasowy FAA Jim Peters podał, że przyczyną awaryjnego lądowania były warzywa. Amerykański Federalny Urząd Lotnictwa (FAA) dodał cebulę do "No Fly List" - listy produktów, których nie wolno przewozić przewozić w samolotach.
26/03/2008 13:19  

reklama
reklama
  

<>


Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie