Szymany - czy to jest to?

Witam wszystkich fanów portalu pasazer.com w nowym roku. Teraz chcę podzielić się z Państwem swoim przemyśleniami związanymi z lotniskiem w Szymanach. Z pochodzenia jestem Mazurem, więc temat portu lotniczego w Szczytnie nie jest mi obojętny. Moim zdaniem reaktywacja lotniska to fantastyczna sprawa, choć i tak mieszkańcy Warmii oraz Mazur w większości nie mają pojęcia o przyszłości tego obiektu. Jak już wspomniałem jestem Mazurem, mieszkam w znanym mieście nad Niegocinem, które tętni życiem w lecie. Zimą zaś zamiera i czeka niezmiernie na wiosnę,gdyż sezon turystyczny na Mazurach trwa tylko od kwietnia do września. Z pracą w tedy jest strasznie ciężko. Nie dziwcie się dlaczego moje województwo ma najwyższe bezrobocie w Polsce. Jak myślicie jak radzą sobie ludzie z Mazur w tym okresie? Ten kto znalazł pracę np: w markecie u prywaciarza za psi grosz trzyma się jej, bo często jest to jedyne źródło utrzymania całej rodziny. Część łapie się dorywczych prac. Pozostali opuszczają kraj i jadą na zachód.W miejscu, gdzie mieszkam niemal każdy dorosły pracował jakiś okres za granicą lub w większym mieście np: w Gdańsku,Warszawie,Olsztynie. Teraz sobie myślę ilu z nich pokonywało i pokonuje setki kilometrów, by dostać się do Rębiechowa,Modlina,Okęcie.A mogliby w godzinę dostać się na lotnisko i to bez wstawania o 3:30, bo przed 9:00 mają samolot na wyspy, do Beneluxu,Francji,Włoch,Niemiec. To byłoby ogromne ułatwienie dla setek rodzin. Niezapominajmy, ze Mazury to cud natury.Sporo turystów i żeglarzy odwiedza co roku ten region.Nie są to tylko Polacy, ale również Rosjanie,Hiszpanie i Niemcy. Ci ostatni ochoczo przybywają do ziem swoich dziadków. Realnie patrząc na całą sytuację sądze, że port w Szymanach powinien się ubiegać o współpracę z WiiAirem, Ryanairem - ci dwaj mogą otworzyć kierunki do częstych miejsc pracy Polaków oraz z Lufthansą, która zapewni polączenie z Frankfurtem.Nie liczmy na PLL LOT-otworzenie kierunku Warszawa-Szymany jest mało prawdopodobne, chyba, że za dopłatą województwa. Baj Boże, aby wakacyjne czartery kierowane były z całej Europy na Mazury, a nie tylko z Mazur w Europę Cieszy mnie reaktywacja Portu Lotniczego Szymany-Mazury, mądrze zarządzane lotnisko naprawdę wspomoże region.
02/01/2014 22:41  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
swider3000 2014-01-02 22:41   
swider3000 - Profil swider3000
Witam wszystkich fanów portalu pasazer.com w nowym roku. Teraz chcę podzielić się z Państwem swoim przemyśleniami związanymi z lotniskiem w Szymanach.
Z pochodzenia jestem Mazurem, więc temat portu lotniczego w Szczytnie nie jest mi obojętny. Moim zdaniem reaktywacja lotniska to fantastyczna sprawa, choć i tak mieszkańcy Warmii oraz Mazur w większości nie mają pojęcia o przyszłości tego obiektu.

Jak już wspomniałem jestem Mazurem, mieszkam w znanym mieście nad Niegocinem, które tętni życiem w lecie. Zimą zaś zamiera i czeka niezmiernie na wiosnę,gdyż sezon turystyczny na Mazurach trwa tylko od kwietnia do września. Z pracą w tedy jest strasznie ciężko. Nie dziwcie się dlaczego moje województwo ma najwyższe bezrobocie w Polsce.
Jak myślicie jak radzą sobie ludzie z Mazur w tym okresie? Ten kto znalazł pracę np: w markecie u prywaciarza za psi grosz trzyma się jej, bo często jest to jedyne źródło utrzymania całej rodziny. Część łapie się dorywczych prac. Pozostali opuszczają kraj i jadą na zachód.W miejscu, gdzie mieszkam niemal każdy dorosły pracował jakiś okres za granicą lub w większym mieście np: w Gdańsku,Warszawie,Olsztynie.

Teraz sobie myślę ilu z nich pokonywało i pokonuje setki kilometrów, by dostać się do Rębiechowa,Modlina,Okęcie.A mogliby w godzinę dostać się na lotnisko i to bez wstawania o 3:30, bo przed 9:00 mają samolot na wyspy, do Beneluxu,Francji,Włoch,Niemiec. To byłoby ogromne ułatwienie dla setek rodzin.
Niezapominajmy, ze Mazury to cud natury.Sporo turystów i żeglarzy odwiedza co roku ten region.Nie są to tylko Polacy, ale również Rosjanie,Hiszpanie i Niemcy.
Ci ostatni ochoczo przybywają do ziem swoich dziadków.

Realnie patrząc na całą sytuację sądze, że port w Szymanach powinien się ubiegać o współpracę z WiiAirem, Ryanairem - ci dwaj mogą otworzyć kierunki do częstych miejsc pracy Polaków oraz z Lufthansą, która zapewni polączenie z Frankfurtem.Nie liczmy na PLL LOT-otworzenie kierunku Warszawa-Szymany jest mało prawdopodobne, chyba, że za dopłatą województwa.
Baj Boże, aby wakacyjne czartery kierowane były z całej Europy na Mazury, a nie tylko z Mazur w Europę

Cieszy mnie reaktywacja Portu Lotniczego Szymany-Mazury, mądrze zarządzane lotnisko naprawdę wspomoże region.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy