Czy seks w samolocie jest legalny?

Prywatne linie lotnicze uruchomiły rejsy czarterowe dla zakochanych... i frywolnych. W 2007 r. znany aktor Ralph Fiennes został oskarżony przez stewardesę o to, że nakłaniał ją do uprawiania seksu w toalecie podczas lotu. Ale czy seks na wysokościach jest zgodny z prawem? Chwila zapomnienia na wysokości ponad 10 tys. metrów musi owocować skokiem adrenaliny. Jak się okazuje, nie brakuje zwolenników takich "ekscesów", o których najczęściej możemy przeczytać w harlequinach. Jak pisze BBC, Janet Jackson i Richard Branson, właściciel Virgin Airlines, są zdeklarowanymi członkami "Mile-High Club" czyli erotycznych "odlotów". Linie Qantas prowadzą śledztwo, czy brytyjski aktor Ralph Fiennes uprawiał seks ze stewardesą podczas rejsu z Darwina do Mumbaju. Tymczasem biznesmen Mike Crisp uruchomił rejsy prywatnym sześcioosobowym samolotem dla par, które chcą spędzić gorące 90 minut nad Wielką Brytanią. Rzecznik brytyjskiej Prokuratury Krajowej mówi, że nie wpłynęła jeszcze żadna skarga dotycząca stosunków płciowych w samolocie. Gdyby taka się pojawiła, prokuratura musiałaby zbadać okoliczności sprawy. Baraszkowanie w toalecie samolotu może być uznane jako przestępstwo, ponieważ jest to miejsce publiczne - mówi prawnik Philip Banks z kancelarii Irwin Mitchell. W Wielkiej Brytanii grozi za to kara do pół roku więzienia lub grzywna wysokości 1000 funtów. O naruszeniu porządku publicznego możemy mówić jeśli są dowody, że przynajmniej jedna osoba była świadkiem wspomnianego ekscesu. Oczywiście brytyjskie prawo nie obowiązuje wszędzie - ewentualna kara zależy od tego, gdzie w danej chwili był samolot, dokąd leciał, nad jakim krajem się znajdował, w jakim kraju linie są zarejestrowane - mówi adwokat Julian Young. W 1999 r. Amanda Holt i David Machin zostali oskarżeni o naruszenie porządku publicznego i musieli zapłacić grzywnę za uprawianie seksu na siedzeniach w samolocie American Airlines podczas rejsu z Dallas do Manchesteru. Źródło: BBC
20/03/2008 16:22  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
tomekk-81 2008-03-20 16:35   
tomekk-81 - Profil tomekk-81
to zbyt intymna sprawa, żeby prezentować to na wokandzie. Taki ekshibicjonizm.
aynis 2008-03-20 16:23   
aynis - Profil aynis
Prywatne linie lotnicze uruchomiły rejsy czarterowe dla zakochanych... i frywolnych. W 2007 r. znany aktor Ralph Fiennes został oskarżony przez stewardesę o to, że nakłaniał ją do uprawiania seksu w toalecie podczas lotu. Ale czy seks na wysokościach jest zgodny z prawem?


Chwila zapomnienia na wysokości ponad 10 tys. metrów musi owocować skokiem adrenaliny. Jak się okazuje, nie brakuje zwolenników takich "ekscesów", o których najczęściej możemy przeczytać w harlequinach. Jak pisze BBC, Janet Jackson i Richard Branson, właściciel Virgin Airlines, są zdeklarowanymi członkami "Mile-High Club" czyli erotycznych "odlotów".


Linie Qantas prowadzą śledztwo, czy brytyjski aktor Ralph Fiennes uprawiał seks ze stewardesą podczas rejsu z Darwina do Mumbaju. Tymczasem biznesmen Mike Crisp uruchomił rejsy prywatnym sześcioosobowym samolotem dla par, które chcą spędzić gorące 90 minut nad Wielką Brytanią.

Rzecznik brytyjskiej Prokuratury Krajowej mówi, że nie wpłynęła jeszcze żadna skarga dotycząca stosunków płciowych w samolocie. Gdyby taka się pojawiła, prokuratura musiałaby zbadać okoliczności sprawy. Baraszkowanie w toalecie samolotu może być uznane jako przestępstwo, ponieważ jest to miejsce publiczne - mówi prawnik Philip Banks z kancelarii Irwin Mitchell. W Wielkiej Brytanii grozi za to kara do pół roku więzienia lub grzywna wysokości 1000 funtów.

O naruszeniu porządku publicznego możemy mówić jeśli są dowody, że przynajmniej jedna osoba była świadkiem wspomnianego ekscesu. Oczywiście brytyjskie prawo nie obowiązuje wszędzie - ewentualna kara zależy od tego, gdzie w danej chwili był samolot, dokąd leciał, nad jakim krajem się znajdował, w jakim kraju linie są zarejestrowane - mówi adwokat Julian Young.

W 1999 r. Amanda Holt i David Machin zostali oskarżeni o naruszenie porządku publicznego i musieli zapłacić grzywnę za uprawianie seksu na siedzeniach w samolocie American Airlines podczas rejsu z Dallas do Manchesteru. Źródło: BBC
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy