Trasy krajowe Ryanair

Ryanair zapowiada otwarcie tras krajowych w Niemczech i we Francji. Jako pierwsze zostaną zainaugurowane loty z Frankfurtu Hahn do Berlina oraz z Marsylii do Paryża Beauvais już w maju.
20/03/2008 16:10  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gral 2008-03-23 23:49   
gral - Profil gral
cezary: jeszcze był Direct Fly. Z rok polatał. Nawet udało mi się polecieć WAW-WRO fajnym samolocikiem. To znaczy chyba to był WRO, nie wiem dokładnie, bo patron portu lotniczego sugerował raczej Toruń :P
cezary 2008-03-20 20:28   
cezary - Profil cezary
piterus: od kiedy żyjemy poza LOTem nie ma sensownej alternatywy na 'krajówkach' i nie będzie do czasu prywatyzacji LOTu. Kiedyś coś usiłowała robić niesławna AirPolonia , potem nieudolnie Wizz na trasie do Gdańska. Teraz JetAir. Trzema malutkimi samolocikami.
Pisałem to wielokrotnie.
Wystarczy prywatyzacja LOTu i Polskich Portów Lotniczych.
Nagle wszystko się okaże możliwe. Nawet loty krajowe za 150 zł w jedna stronę.
hamburg 2008-03-20 20:23   
hamburg - Profil hamburg
piterius: Co ty nie powierz? A brzmi to dla mię jak byś chciał lecieć jutro do GDN za 1 PLN :-)))))))
piterius 2008-03-20 20:16   
piterius - Profil piterius
hamburg: latam nie od dziś, nikt nie musi mi tłumaczyć ogólnych zasad sprzedaży biletów w segmentach czasowo-cenowych. O ja tego absolutnie nie neguję, tylko tłumaczę wam cierpliwie, że sytuacja będzie nie tak podręcznikowa w przypadku połączenia krajowego. I wysoce prawdopodobne, że dzień, dwa przed wylotem będziesz miał alternatywę do LO. Po prostu będzie się zdarzać przy takim potencjale, jaki mamy na tej trasie, że kupisz bilet w cenie~ 200 PLN RT. LO ma kilka rejsów dziennie, LCC będzie miał prawdopodobnie jeden - a kabina rzędu 170 seats nie wypełnia się tak jak ATR czy Embraer. Powtarzam , nie przekładam tej szczególnej sytuacji na generalne zasady sprzedaży LCC w przelotach międzynarodowych
raf 2008-03-20 20:08   
raf - Profil raf
zycie w polsce byloby lepsze;) bo prawda jest ze PKP i polskie drogi odstraszaja kazdego!
hamburg 2008-03-20 20:06   
hamburg - Profil hamburg
no i nie wytłumaczysz że LCC przed samym wylotem nie maja tanich biletów....nawet maja droższe niż w tradycyjnych....
cezary 2008-03-20 20:06   
cezary - Profil cezary
Piterus. Moge się mylić, ale coś mi sie zdaje że ceny do Gdańska są zawyżone przez kancelarię Pana Premiera. Pan Premier Tusk zapowiedział że bedzie latał samolotami rejsowymi a nie Tupolewami rządowymi....
W ramach oszczędności i obawy o swoje życie w locie Tupolewem.
Trójmiasto ma przerąbane..))))
adams 2008-03-20 20:03   
adams - Profil adams
no tak ja rowniez jak i kazdy tu zgromadzony oczekuje na tanie loty do trójmiasta:)
piterius 2008-03-20 20:00   
piterius - Profil piterius
adams: jak najbardziej zgoda, ale mi w szczególności chodzi o bałtycki piasek - i na tym kierunku właśnie dlatego najprędzej doczekamy się konkurencji
piterius 2008-03-20 19:58   
piterius - Profil piterius
A elastyczność LO proponuję Ci zbadać na jakimkolwiek połączeniu europejskim w porównaniu np. z LX, LH, OS - no śmiech na sali po prostu
adams 2008-03-20 19:57   
adams - Profil adams
na te same daty SZZ-WAW 292 a WRO-WAW 259 return trip
piterius 2008-03-20 19:55   
piterius - Profil piterius
Cezary: innym i prawami rządzi się w święta rynek połączeń międzynarodowych i krajowych - musicie to rozróżniać. Nawet jak ktoś ma rodzinkę w GDA, to z WAW nie poleci samolotem, tylko wsadzi żonkę i swoje bastruczki w kielnię typu skoda fabia i jazda przez górki dołki. Natomiast jeśli chodzi o bliskich np. w Niemczech - to już taka podróż lotnicza będzie relatywnie tańsza. Stąd oczywiste jest windowanie cen w okresie świątecznym, wiadomo, że rodacy na święta w domu muszą być, a LO w święta po kraju wozi przeciągi, bo normalnie 70% kabiny w tygodniu to biznes. Ot co
adams 2008-03-20 19:54   
adams - Profil adams
no tak waw-gdn nie ma ale np jest krk-waw return za 282 PLN wylot 21 przylot 24.03
piterius 2008-03-20 19:46   
piterius - Profil piterius
Ok, adams, skoro tak się upieracie, proszę bardzo, to pokaż mi, jak mówisz, te kilka dni przed odlotem WAW-GDA za 116 + opłaty (wyłączając oczywiście Wielkanoc, kiedy "biznes" siedzi w domu przy jajku). Do 2 kwietnia ni huhu
adams 2008-03-20 19:45   
adams - Profil adams
piterius:ale napewno taki LCC DY czy FR, W6 z dnia na dzien nie miałby niskich cen za 30-50 zł...wiec ten przykład ze kupujesz bilet o 1:00 w noc na poranny rejs tego samego dnia jest niestosowny..
cezary 2008-03-20 19:44   
cezary - Profil cezary
Tak adams. Zgadza się.
Czasem w ostatniej chwili tez mozna kupic bilet za najniższą mozliwą cenę.
Nawet w swiątecznym okresie (Boze Narodzenie) kiedy linie lotnicze winduja ceny niebotycznie załatwiałem dla kogoś bilet w jedna stronę z Gdańska do Warszawy za jakieś 110 złotych. To było w sobotę 22-go grudnia 2007. Byłem zaskoczony tak niską ceną ale widocznie jak jest małe obłożenie to LOT reaguje elastycznie w swoich taryfach i cenach.
piterius 2008-03-20 19:38   
piterius - Profil piterius
No tak.... Cezary następny, ludzie przecież wiem to wszystko - dlatego latam po Europie z LCC za 200, nie obchodzą mnie podróże służbowe - te zawsze będą się odbywać choćby i po 900 pln pomiędzy WAW a GDA, mi chodzi tylko o uwolnienie rynku i by Polacy czuli się wolni w decyzjach tak jak przykład podany przeze mnie niżej... ufff
adams 2008-03-20 19:37   
adams - Profil adams
ale nawet kilka dni przed odlotem moza kupic ta najnizszą taryfe w LOCIE za 58 zł. Ja mam zamiar leciec na wczasy w sierpniu na 7 dni do GDN i bilet kupie dopiero w maju...
piterius 2008-03-20 19:32   
piterius - Profil piterius
Otóż to! Ja lubię akcje typu: dziś wieczorem siedzę sobie przy kolacji ze znajomymi, a np. o 1:00 w nocy wpadamy na pomysł, że fajniej byłoby na plaży - i rano lecimy już w stronę sopockiego molo. O to tu chodzi :) I zdetronizowanie Lotu nad polskim niebem na to pozwoli...
Drogi DY !!!! czy nas słyszysz??? :))))
cezary 2008-03-20 19:31   
cezary - Profil cezary
piterus: bo jak kupujesz wcześniej to jest taniej. Nawet 2 razy w porównaniu z Twoimi 535 złotymi. W maju muszę lecieć do Warszawy w piątek i tego samego dnia wrócic. Bilet kupiłem za taką cene :
TARYFA podstawowa:
111.00 Kompletna cena biletu powrotnego SZZ-WAW-SZZ to PLN 228.10
To mniej wiecej tyle samo ile pociagiem IC a chyba nawet mniej niż IC 1st class. Tylko że pociąg jedzie ponad 5 godzin i w życiu nie załatwiłbym sprawy w ciagu jednego dnia.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy