Odprawa paszportowa i kontrola bezpieczeństw

Właśnie wróciłem z Okęcia i jestem w szoku! Ludzie to jakaś totalna wioska! To ma być europejski port lotniczy?! Żeby przekroczyć granicę, czyli przejść przez kontrolę paszportów trzeba czekać godzinę w ponad stu-metrowej kolejce. Co to ma być???? Tam gdzie odbywa się kontrola stoi chyba 6 bramek, a szanowna Straż graniczna wykorzystuje tylko dwie. Jak można sobie pozwalać na takie traktowanie pasażerów w godzinach największego natężenia odlotów???? Gdzie są władze tego lotniska?? Co z tego, że uruchomili ten wspaniały T2???? Moim zdaniem niech lepiej zamkną to lotnisko w ogóle - już i tak starczy skandalu i wstydu na cały świat. W dodatku, przy tych kilometrowych kolejkach nikt nie robi nic, by usprawnić funkcjonowanie odprawy. Pod nr 650 42 20 - panienka naiwnym głosem tłumaczy, że to nie sprawa lotniska tylko Straży Granicznej - i koniec, nic ją to nie obchodzi!!!! I nikt nic nie zrobi w tej sprawie. Druga panna z okienka informacji w hali dosyć zjadliwie nie daje dokończyć pytania nawet tylko machnęła ręką: "Psze pana takie komentarze to proszę tu po lewo do straży" . A ja nie będę chodził na żadne lewo - ja zgłaszam sprawę do pracownika lotniska o to on powinien w jakikolwiek sposób zareagować. Naprawdę miałem okazję być na kilku lotniskach i nigdzie, ani na tzw. "polu" ani w Afryce nie widziałem takiej sytuacji. Nawet już pomijając sam fakt, że kontrola bezpieczeństwa wykonywana jest przez Straż Graniczną, co zawsze było samo w sobie zakałą tego portu, to jest ona wykonywana w niezwykle chamski sposób. Nie ma mowy o jakichś europejskich standardach, nie mówiąc już o tempie całego procesu. Dlaczego o wiele większe porty lotnicze w Europie radzą sobie z tym doskonale, naprawdę !!! i to w niezwykle sprawny i uprzejmy sposób ??? A my musimy tolerować takie chamstwo i ociężałych panów w mundurkach ??? Czy wszystko na Okęciu już zawsze będzie do...... ?
20/03/2008 13:33  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
paolo-79 2008-03-26 14:27   
paolo-79 - Profil paolo-79
fabis:taka nie-mowa chodzi tez w baraku etiuda...ma cos napisane na sobie ale niewiele potrafi poinformowac...''ZDEJMIJ TO-IDZ DO DOMU I ZAMKNIJCIE TO LOTNISKO''lepiej nie mogles tego podsumowac;)))
fabis 2008-03-26 14:09   
fabis - Profil fabis
Nie zgadzam się z Panem Panie Jaris,okecie jest pod tym względem wyjątkowe i na żadnym z europejskich lotnisk,takie sytuacje nie mają miejsca-Nie wiem na jakich lotniskach stolic europejskich widział Pan podobny cyrk.
Sytuacje opisywana przez Piteriusa mialem okazje doswiadczyc na własnej skórze,stalem w gigant kolejce w T1 gdy podeszła panienka z check-in poszukując pasazerow do Toronto i odsyłała ich do T2 gdzie jest wiecej maszyn-mniej ludzi i nie trzeba stac w ogonku.Zapytałem ją czy na lot do Szwajcarii tez moge odprawic sie z T2?Odpowiedziała,ze tak- pobiegłem i zobaczyłem 3razy wiekszą kolejke-2 maszyny i 4 celnikow.Zgroza!!Dzieki uprzejmosci stojacych w kolejce w T1 wrocilem na swoje"stare"miejsce w kolejce w T1 i odstalem godzine,by zobaczyc przed samymi bramkami "Miss Okecia"czyt.niemota przepasana wstęgą z napisem W CZYM MOGĘ POMÓC? chciałoby sie powiedziec-ZDEJMIJ TO-IDZ DO DOMU I ZAMKNIJCIE TO LOTNISKO!!!
Dalej "uprzejmi" celnicy w zalatujacych tygodniem pracy mundurach.Co mnie akurat nie zaskoczylo-zawsze to samo!
humbak 2008-03-21 20:25   
humbak - Profil humbak
gral: "Jeżeli podróżujesz w ramach strefy Schengen, to po odprawie musisz przejść kontrolę bezpieczeństwa. Następnie zlokalizuj wyjście do samolotu. Wszystkie wyjścia w strefie Schengen znajdują się w odległości do 5 minut spacerem od punktu kontroli bezpieczeństwa i są oznaczone jako wyjścia B.

Jeżeli odlatujesz do kraju znajdującego się poza-Schengen, to po odprawie musisz przejść kontrolę bezpieczeństwa i udać się w stronę wyjść do samolotów oznaczonych jako wyjścia A. Wszystkie wyjścia oznaczone literą A znajdują się w strefie poza-Schengen. Odległość od punktu kontroli bezpieczeństwa do najdalej położonych wyjść do samolotów w strefie poza-Schengen wynosi do 10 minut spacerem. Po drodze musisz jednak przejść kontrolę paszportową, dlatego rekomendujemy, abyś przeznaczył na nią dodatkowe 15 minut. Sklepy, restauracja i saloniki executive (business lounge) znajdują się zarówno w strefie Schengen, jak i poza-Schengen.". Wiec T2 pozbawiony jest glownej wady T1, gdzie sa male komoreczki z security do wpuszczania do poszczegolnych gate'ow. W T2 wszyscy pzrechodza te sama security i potem juz hulaj dusza po airside. :o)
humbak 2008-03-21 19:55   
humbak - Profil humbak
gral, ale skad wiesz, jak bedzie (jest?) na T2? Od kwietnia wszystkie rejsy beda z T2, wiec T1 juz przejdzie do historii. Z planow nie wynika, aby T2 powielal te sama koncepcje security jak w T1.
gral 2008-03-20 14:59   
gral - Profil gral
Pozostanie jeszcze security check. A na Okeciu jest to zorganizowane rownie genialnie. 4 samoloty odlatujace w tym samym czasie a do wejscia do gate'u piecset osob w kolejce. Oczywiscie czynna jedna bramka i maszyna do przeswietlania. Szczerze nie trawie Okecia za to. Serio, juz sprawniej idzie na Etiudzie. Jedyna nadzieja w tym ze cos sie zmieni w T2
humbak 2008-03-20 14:41   
humbak - Profil humbak
piterus: szkoda Twoich nerwow. SG ma juz tylko kilka dni na kontrole, wiec moze chca pokazac, jacy to oni sa wazni. A moze robia strajk wloski? :o) Od 30 marca bedziesz mial zero kontroli na Okeciu jak bedziesz lecial w Schengen. Wiec po co tyle nerwow? :o)
jaris 2008-03-20 13:57   
jaris - Profil jaris
piterius: taka sytuacja nie zdarza sie tylko na Okeciu... Jest wiele innych lotnisk majacych podobny problem...
piterius 2008-03-20 13:50   
piterius - Profil piterius
Właśnie wróciłem z Okęcia i jestem w szoku! Ludzie to jakaś totalna wioska! To ma być europejski port lotniczy?! Żeby przekroczyć granicę, czyli przejść przez kontrolę paszportów trzeba czekać godzinę w ponad stu-metrowej kolejce. Co to ma być???? Tam gdzie odbywa się kontrola stoi chyba 6 bramek, a szanowna Straż graniczna wykorzystuje tylko dwie. Jak można sobie pozwalać na takie traktowanie pasażerów w godzinach największego natężenia odlotów???? Gdzie są władze tego lotniska?? Co z tego, że uruchomili ten wspaniały T2???? Moim zdaniem niech lepiej zamkną to lotnisko w ogóle - już i tak starczy skandalu i wstydu na cały świat. W dodatku, przy tych kilometrowych kolejkach nikt nie robi nic, by usprawnić funkcjonowanie odprawy. Pod nr 650 42 20 - panienka naiwnym głosem tłumaczy, że to nie sprawa lotniska tylko Straży Granicznej - i koniec, nic ją to nie obchodzi!!!! I nikt nic nie zrobi w tej sprawie. Druga panna z okienka informacji w hali dosyć zjadliwie nie daje dokończyć pytania nawet tylko machnęła ręką: "Psze pana takie komentarze to proszę tu po lewo do straży" . A ja nie będę chodził na żadne lewo - ja zgłaszam sprawę do pracownika lotniska o to on powinien w jakikolwiek sposób zareagować. Naprawdę miałem okazję być na kilku lotniskach i nigdzie, ani na tzw. "polu" ani w Afryce nie widziałem takiej sytuacji. Nawet już pomijając sam fakt, że kontrola bezpieczeństwa wykonywana jest przez Straż Graniczną, co zawsze było samo w sobie zakałą tego portu, to jest ona wykonywana w niezwykle chamski sposób. Nie ma mowy o jakichś europejskich standardach, nie mówiąc już o tempie całego procesu. Dlaczego o wiele większe porty lotnicze w Europie radzą sobie z tym doskonale, naprawdę !!! i to w niezwykle sprawny i uprzejmy sposób ??? A my musimy tolerować takie chamstwo i ociężałych panów w mundurkach ??? Czy wszystko na Okęciu już zawsze będzie do...... ?
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy