Lotnisko Lublin

AKTUALNOŚCI Add comments lip 12 2013 loty z Lublina do Warszawy SprintAir Firma lotnicza SprintAir to przewoźnik specjalizujący się w przewozach towarowych i szkoleniu pilotów i operatorów lotnictwa cywilnego. Jest to zarazem jedyna linia lotnicza operująca od 20 czerwca 2011 roku z zielonogórskiego lotniska w Babimoście i obsługująca miejscowy ruch pasażerski. SprintAir obsługuje tu trasę: Lotnisko Zielona Góra Babimost – Lotnisko Chopina w Warszawie. Obecnie bilety lotnicze przewoźnika można kupować w promocji skierowanej do studentów i seniorów (bilety po 89 zł) a także do rodzin latających razem na tej trasie – bilety po 49 PLN. 4 lipca SprintAir uruchomił także sezonowe połączenie z Zielonej Góry do Gdańska, które funkcjonować ma do 30 września bieżącego roku. Podobnie, jak w przypadku Lublina loty odbywają się dwa dni w tygodniu, przy czym z większą częstotliwością – trzy razy w poniedziałki i czwartki. Flota samolotów SprintAir, to maszyny SAAB 340 typu QC – quick change, które w zależności od istniejących potrzeb można wykorzystywać jako samoloty do przewozów towarowych lub pasażerskich. Czemu na stronie o lubelskim lotnisku piszę o SprintAir i połączeniach linii z Zielonej Góry? A to dlatego, iż w chwili obecnej wyglądają one tak: Lotnisko Zielona Góra Lotnisko Chopina Warszawa A mogą wyglądać tak: Lotnisko Zielona Góra Lotnisko Chopina Warszawa Lotnisko Lublin Lublin Airport skorzystałby na wydłużeniu trasy zielonogórskiego przewoźnika, zyskując wyczekiwane przez wielu loty z Lublina do Warszawy, a nawet biorąc pod uwagę jedno międzylądowanie – połączenie z zachodem Polski.
13/07/2013 20:25  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
przemolot 2013-08-12 09:32   
przemolot - Profil przemolot
Baltic Bees na LUZie
zobacz link
hariko 2013-07-31 18:47   
hariko - Profil hariko
jesli rzeczywisice loty do Gdanska beda wydluzone do pazdzierniaka, to mozna mowic o malym sukcesie LUZ! Oby w dobie konkurencji i jednak kryzysu, bylo wiecej tak dobrych informacji z polskich lotnisk:)
dexter 2013-07-31 13:33   
dexter - Profil dexter
Przynajmniej jasna sytuacja. Kierunek wakacyjny i zawieszony na zimę.
przemolot 2013-07-31 13:24   
przemolot - Profil przemolot
Rzeczywiście dobra wiadomość. " Mogę śmiało powiedzieć, że jest to nasz wiodący wakacyjny kierunek w tej chwili. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie lotami na tej trasie i dużą liczbę zapytań o rejsy w okresie jesiennym, zdecydowaliśmy się przedłużyć połączenia do pierwszego weekendu października - podsumowuje Mateusz Kokosiński, dyrektor handlowy Eurolot. "
dexter 2013-07-31 13:22   
dexter - Profil dexter
Narazie jednak w systemi rezerwacyjnym K2 nie można rezerwować lotów do LUZ na wrzesień i początek października.
p747 2013-07-31 13:12   
p747 - Profil p747
4tech - racja. Dobra wiadomość :)
zobacz link
4tech 2013-07-31 13:06   
4tech - Profil 4tech
Dobra wiadomość dla LUZ;) trasa GDNLUZGDN przedłużona do 6 października.
hariko 2013-07-29 16:04   
hariko - Profil hariko
i trzeba przyznac, ze zdjecie doskonale!!!
brawa dla autora zdjecia:)
przemolot 2013-07-29 13:59   
przemolot - Profil przemolot
Na swoim facebookowym fanpage'u, LUZ wrzucił ciekawe zdjęcie. Obok Boeinga FRancy stoją 2 maluchy: Jak-18T oraz Sukhoi Su-31. :)
zobacz link
goluz 2013-07-17 17:18   
goluz - Profil goluz
@ banan86 dobrze,że napisałeś 'flagowego',bo z narodowym to on ma mało wspólnego ;)
hariko 2013-07-17 17:16   
hariko - Profil hariko
przemolot @, tak czy inaczej to podroz ponad 8h...
przemolot 2013-07-17 17:02   
przemolot - Profil przemolot
@hariko: powrót bezpośrednim pociągiem regioEkspres przez... Katowice ;)
hariko 2013-07-17 16:55   
hariko - Profil hariko
przemolot @ podziwiam !! powrot z Wrozclawia do lublinia vidae PKP to nie lada wyczyn!!!!! Czytasz w moich myslach, jako patriota lokalny,ostatnio czesciej przebywajacy w rodzinnych stronach chcialem rowniez poleciec nad tzw nasze morze..i coz...oczywisice to dobry znak dla LUZ! biletow powrotnych brak! Moze w nastepnym roku sezon polaczen rozpocznie sie nieco wczesniej niz dotychczas....
banan86 2013-07-17 15:49   
banan86 - Profil banan86
goluz: czyżby nie podobała ci się strategia naszego flagowego przewoźnika? ;)
przemolot 2013-07-17 15:39   
przemolot - Profil przemolot
Z drugiej strony z LUZ nie za bardzo można zaszaleć. Raz udało mi się za fajną cenę polecieć do Wrocławia z przesiadką w Oslo-Torp. Z powrotem już nie dało się znaleźć takiego połączenia i niestety wracałem już PKP. Teraz lecę do Gdańska, ale na bilet powrotny też się nie załapałem - wyprzedane w interesujące mnie dni. Może uda mi się uniknąć "przyjemności" podróży powrotnej PKP i znajdę jakieś połączenie chociażby do WAW
goluz 2013-07-17 00:31   
goluz - Profil goluz
LUZ-WAW to nonsens. Lublin potrzebuje połączenia z prawdziwym hubem, a nie jego warszawską imitacją.
usuniety 2013-07-16 23:22   
usuniety - Profil usuniety
Dla mnie osobiście ( zaraz mnie pewnie zagorzali fanatycy LUZ przejadą walcem hejtu ) loty LUZ - WAW są tak nie wyobrażalne jak loty KRK - KTW, WAW-WMI, POZ-SZZ lub WRO - IEG. Tyle w tym temacie.
hariko 2013-07-16 23:18   
hariko - Profil hariko
to co napisze jest w formie zartu oczywisice ale nawiazuje do parcia na loty z LUZ do WAW, byloby to mozliwe pod warunkiem wylotu z Wroclawia badz Szczecina do Lublina, nastepnie Gdansk i ostatecznie Warszawa, wybor miast odleglych dowolona podobnie jak kazda inna konfiguracja...to tak dla rozweselenia:):)
przemolot 2013-07-16 23:04   
przemolot - Profil przemolot
@ikss: oszczędność czasu? Odprawa lot LUZ-WAW potrwałby ok. 2.30. Przejazd pociągiem Lublin-Warszawa Centralna zajmuje ok. 2.30. Więc loty na trasie WAW-LUZ to utopia.
usuniety 2013-07-14 13:28   
usuniety - Profil usuniety
ikss, mozesz wytlumaczyc to zdanie: "Podobnie, jak w przypadku Lublina loty odbywają się dwa dni w tygodniu, przy czym z większą częstotliwością
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy