Dodatkowe opłaty na Heathrow

Kierowcy odwożący pasażerów na Heathrow będą musieli zapłacić za wjazd na londyńskie lotnisko 20 funtów – informuje "The Independent". Opłata została wprowadzona w ramach nowego programu mającego na celu zgromadzenie środków na sfinansowanie szóstego terminalu, który chce wkrótce otworzyć operator lotniska - firma BAA. Rozważana jest też tzw. "opłata za zatłoczenie" w wysokości 3 funtów. Objęte mają nią zostać wszystkie pojazdy poruszające się po drogach w okolicach lotniska, włączając w to M4. BAA chce w ten sposób zebrać kwotę 137 milionów funtów, które przeznaczy na ekspansję lotniska. Nowe opłaty będą wprowadzone automatycznie w momencie, gdy BAA dostanie zgodę na budowę szóstego terminalu i trzeciego pasa startowego.
19/03/2008 09:33  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
tomekk-81 2008-03-19 13:16   
tomekk-81 - Profil tomekk-81
niezłe tempo rozwoju, chyba taki olbrzym to już nie zachwyca. Wszytsko ma swoje granice. Niedługo będzie z tego lotniska miasto.
aynis 2008-03-19 09:34   
aynis - Profil aynis
Kierowcy odwożący pasażerów na Heathrow będą musieli zapłacić za wjazd na londyńskie lotnisko 20 funtów – informuje "The Independent".
Opłata została wprowadzona w ramach nowego programu mającego na celu zgromadzenie środków na sfinansowanie szóstego terminalu, który chce wkrótce otworzyć operator lotniska - firma BAA.

Rozważana jest też tzw. "opłata za zatłoczenie" w wysokości 3 funtów. Objęte mają nią zostać wszystkie pojazdy poruszające się po drogach w okolicach lotniska, włączając w to M4. BAA chce w ten sposób zebrać kwotę 137 milionów funtów, które przeznaczy na ekspansję lotniska.

Nowe opłaty będą wprowadzone automatycznie w momencie, gdy BAA dostanie zgodę na budowę szóstego terminalu i trzeciego pasa startowego.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy