Heathrow

Mój znajomy niebawem leci do Londynu i zadał mi proste pytanie: czy na lotnisku Heathrow samoloty startują i lądują z jednego pasa ? Odpowiedziałem mu, że raczej nie. Ze względu na wielki ruch na jednym pasie lądują a z drugiego startują. Nigdy nie byłem na Heathrow, więc do końca nie jestem pewny czy udzieliłem mu dobrej odpowiedzi ???
11/07/2013 15:03  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
dgtljnk 2013-07-12 12:50   
dgtljnk - Profil dgtljnk
Polecam Airport Live (zobacz link live&x=8&y=9) , fajne 4 episody BBCowskiego programu o Heathrow , mozna dowiedziec sie wielu ciekawych rzeczy na temat funkcjonowania lotniska itd. A co do twojego pytania to jeden pas do ladowania , drugi do startu ALE rano kiedy jest najwiekszy ruch jeden pas sluzy do obu operacji.
airblas 2013-07-11 21:38   
airblas - Profil airblas
Dzięki za odpowiedż !
usuniety 2013-07-11 21:18   
usuniety - Profil usuniety
Trudno jest jednoznacznie powiedzieć jaki jest stosunek użycia pasów na LHR. Jest jedna rzecz pewna: jak donoszą ostatnie statystyki, obydwa RWY na LHR są w 99 procentach zapchane i 3 pas startowy byłby lekarstwem na zapchanie obydwu RWY. Niestety, LHR cierpi na to samo co lotnisko w WAW czy POZ czy nawet KRK - zabudowania miejskie = brak miejsca na rozbudowę. Gdyby zdecydowano się budować 3 pas startowy na LHR, za chwilę pojawiłyby się strajki z powodu tego, że do rozwalenia poszłyby setki domów.
jamber 2013-07-11 20:52   
jamber - Profil jamber
2 pasy, jeden do startu, drugi do lądowania.
airblas 2013-07-11 15:50   
airblas - Profil airblas
Tam tego się nie zobaczy !
p747 2013-07-11 15:27   
p747 - Profil p747
Zajrzyj na FR24 i sam zobacz jak startują i lądują.
airblas 2013-07-11 15:03   
airblas - Profil airblas
Mój znajomy niebawem leci do Londynu i zadał mi proste pytanie: czy na lotnisku Heathrow samoloty startują i lądują z jednego pasa ? Odpowiedziałem mu, że raczej nie. Ze względu na wielki ruch na jednym pasie lądują a z drugiego startują. Nigdy nie byłem na Heathrow, więc do końca nie jestem pewny czy udzieliłem mu dobrej odpowiedzi ???
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy