Lot Polska - Alghero

Chciałbym jak najtaniej doleciec na lotnisko ALGHERO (Sardynia, Włochy) najlepiej z Warszawy, Bydgoszczy, ale niekoniecznie i z powrotem. Termin co prawda odległy wylot około 01.09.2013 (+/- 5 dni) powrót maksymalnie 15.09.2013. Chiałbym byc na miejscu minimum 12-14 dni. Bardzo proszę o pomoc! Dziękuję!
28/09/2012 13:33  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
luka 2012-12-01 17:05   
luka - Profil luka
chciałem napisać do claudio wiadomość ale niestety nie ma już takiego użytkownika
luka 2012-12-01 17:02   
luka - Profil luka
gdybym był na jego miejscu skusiłbym się na ofertę Alitalii... 1000 zł w obie strony ale przynajmniej masz pewność dolotu ;)
ktgracz 2012-12-01 16:11   
ktgracz - Profil ktgracz
Nigdy, przenigdy lotów z przesiadką liniami LCC nie kupuje się wcześniej niż 2-3-4 miesiące przed startem, bo rozkłady z półrocznym wyprzedzeniem lubią się zmieniać: poranny dolot z PL, zmieni się na wieczorny lub inny dzień i w tym momencie jesteś w czarnej d... Poza tym, zważ że lot jest w pierwszej połowie września i podejrzewam, że na 14dni to nie tylko podróż z podręcznym ;) // Początek września to nadal szczyt sezonu wg. Wizz i FRanca i te dwa szachraje podbijają wtedy ceny bagażu (o ok. 25zł Wizz, 45zł Ryan) do pułapu rzędu 115zł za odcinek. Do połowy 2013 może się to jeszcze zmienić, tzn. zdrożeje o te kilka EUR ;) O ile dla lotu bezpośredniego RT, np. KRK-CAG-KRK, 15kg bagaż to koszt rzędu 50Eur, przy locie z przesiadką to samo kosztuje już ok. 450zł :) // Zasada taniego przelotu jest jedna: dla danego kierunku są określone linie tam latające, ale kluczowym pozostaje odpowiedni (dla tradycyjnych i LCC przeważnie różne) moment rezerwacji biletów. Ps. Jeżeli Ryanair otworzy CAG lub AHO z innego lotniska niż KRK loty w inaugurującym roku będą bajecznie tanie (goły przelot rzędu 150-200zł, w następnym roku ceny w sezonie letni już nie marne 200zł, a od 500-600zł).
ktgracz 2012-12-01 15:47   
ktgracz - Profil ktgracz
luka :: trzeba jasno napisać, żeby claudio wznowił watek na wiosnę. Opcje dla Sardynii są dwie: 1. szukanie/ monitorowanie do kwietnia-maja promocji/ niskich cen w Alitalii (o ile dotrwa wiosny, co nie jest takie oczywiste, niby jak LOT ma "plecy" w postaci włoskiego podatnika, ale kiedyś to się skończy) lub z bezpośrednie loty Berlina: EasyJet, Air Berlin, Lufthansa (oferuje produkt jak lowcost - można kupić tanio lot one-way!). Inną stroną wartą monitorowania, będzie Ryanair który na wiosnę zacznie sprzedaż (wznowionych po zimowej przerwie) lotów do CAG z KRK i/lub WRO. Może też trafi się AHO z któregoś z tych lotnisk, albo z WMI (latem nie ma mgieł hehee). // 2. Jak tu nic nie trafisz by zamknęło się w 400-500zł RT, zostają loty z przesiadką Wizz, Ryan, Easy i to okno z promocjami na pierwszą połowę września ruszy ok. połowy maja, zamyka się z końcem czerwca, max. w połowie lipca. // Po 15-25 lipca wszystko poza lotami czarterowymi (takich z Polski na 14dni raczej nie kupisz, jak w ogóle będzie w sprzedaży sam lot w B.P. typu TUI, to z reguły tylko Olbia i przeważnie 7dni), będzie tylko drożeć....
luka 2012-12-01 14:08   
luka - Profil luka
Hej, przypomniałem sobie o twojej prośbie i poszperałem trochę. Jeśli chcesz lecieć tanimi liniami (co wcale nie oznacza tanio) to możesz lecieć z Warszawy z przesiadką w Brukseli a wracać do Wrocławia z przesiadką w Pizie. Osobiście bym tego odradzał bo Ryanair lubi zmieniać grafiki lotów a to mogłoby ci zaburzyć twoją podróż... Poza tym pamiętaj, że w przypadku opóźnienia lub odwołania pierwszego lotu tracisz ten drugi bez prawa do zwrotu kasy i odszkodowania. Każdy lot jest traktowany jako osobny etap podróży.


1 września
Warszawa Modlin 10:10 - Bruksela Charleroi 12.15

Bruksela Charleroi 17.35 - Alghero 19.45


-------------
15 września

Alghero 8:05 - Piza 9:10

Piza 12:30 - Wrocław 14:20

--------------------------------------------

Ostatecznie polecałbym ci kupić bilet w Alitalii z Warszawy z GWARANTOWANĄ przesiadką w Rzymie. Widziałem bilety z Warszawy do Alghero po około 500 zł w jedną stronę. MYślę, że warto przynajmniej masz pewność, że w razie problemów dowiozą cię na miejsce!

Miłej wycieczki ;)
rafiq 2012-10-11 23:27   
rafiq - Profil rafiq
Ja leciałem do Alghero przez East Mid. (EMA) Ryanair - bilety za grosze kupione, można pokombinować z przesiadką przez inne lotniska (STN, DUB, CRL,BGY)
luka 2012-10-04 21:04   
luka - Profil luka
hej Claudio, jeśli interesują cię połączenia bezpośrednie to właśnie EasyJet wypuścił loty na wakacje. Jest połączenie z Berlina do Olbii albo Cagliari jeśli cię to interesuje. Później poszukam czegoś z Polski może z przesiadką
claudio75 2012-09-29 21:00   
claudio75 - Profil claudio75
Dzięki za informację, jakbyś jednak za kilka tygodni coś znaklazł to proszę o informację. Dziękuję.
luka 2012-09-29 09:30   
luka - Profil luka
Niestety jest za wcześnie żeby ci coś konkretnego doradzić bo większość linii lotniczych nie ma jeszcze gotowego rozkładu lotów na wrzesień przyszłego roku, trzeba sprawdzać rozkłady co kilka tygodni. Tak czy owak prawdopodobnie czeka cię lot z przesiadką. O ile w liniach takich jak Lufthansa nie ma z tym problemu o tyle tanie linie lotnicze generalnie nie oferują lotów z przesiadką, więc pierwszy i drugi lot są traktowane jako dwie osobne podróże - a w przypadku skasowania lub opóźnienia pierwszego lotu tracisz wszystko. Musisz się zastanowić czy stać cię na takie ryzyko;) ja bym odradzał... Jeśli chodzi o loty bezpośrednie to z Berlina dotychczas latał easyJet ale nie ma jeszcze rozkładu na wrzesień więc trzeba poczekać
claudio75 2012-09-28 13:33   
claudio75 - Profil claudio75
Chciałbym jak najtaniej doleciec na lotnisko ALGHERO (Sardynia, Włochy) najlepiej z Warszawy, Bydgoszczy, ale niekoniecznie i z powrotem. Termin co prawda odległy wylot około 01.09.2013 (+/- 5 dni) powrót maksymalnie 15.09.2013. Chiałbym byc na miejscu minimum 12-14 dni.
Bardzo proszę o pomoc!
Dziękuję!
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy