Powraca trasa Gdańsk-Hamburg

Ze systemu rezerwacyjnego winika iż PLL LOT rezygnuą z połączenia Kraków-Gdańsk i powraca na trase Gdańsk-Hamburg.
16/03/2008 10:07  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
aynis 2008-03-19 09:23   
aynis - Profil aynis
Oficjalnie już wiadomo: Mimo wcześniejszych zapowiedzi PLL LOT rezygnują z otwarcia bezpośredniego połączenia z Gdańska do Krakowa. Utrzymane natomiast zostanie połączenie Gdańsk-Hamburg realizowane samolotami ATR42 EuroLOTu.
johner 2008-03-18 11:33   
johner - Profil johner
Lublane robi teraz Adria, właśie się dowiedziałem,że myślą o lataniu 2X dziennie więc nie mówilbym ,że to niewypał. ZAG był parę lat temu, miał słabe godziny to i sie słabo sprzedawał. STR nie jest niewypałem, ale cos musieli wyciąc to pomysleli o tym. (równie dobrze mógł to byc HAJ). DUB - cięzko konkurowac na trasie gdzie lata tani ruch, a lata FRanca (DY sie o tym przekonał, a EI redukuje rejsy od lata). A Wenecja to też tani ruch i trasa na której raz leci pustawy embrion a raz pełny 734.
aguirre 2008-03-18 08:45   
aguirre - Profil aguirre
Ostatnio niemal wszystkie nowości Lotu okazują się niewypałamu: Lublana, Zagrzeb, Stuttgart, Wenecja, Dublin. Właściwie gdyby nie Polonia w USA i pasożytowanie na Star Alliance ta linia nie miałaby racji bytu. Na wschód nie mają się po co pchać, bo z polskiej strony nie ma tu dużego zainteresowania a pasażerowie z zachodu nigdy nie wybiorą wschodniej linii zamiast LH etc. Zaś Ruscy polecą swoim Aerofłotem.
johner 2008-03-18 01:16   
johner - Profil johner
To plotka, że PEK sie tak słabo sprzedaje.
marqoos_pl 2008-03-18 01:07   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Takie kierunki jak Kiszyniów, Erewań, Tbilisi, Biszkek czy Taszkient są bardzo rozwojowe. Z Europy nie ma tam wielu połączeń, a podróżnych coraz więcej. Większość z tych miast ma w swojej siatce BMI, AirBaltic i część z nich Malev, British Airways i CSA. Plany LOT-u ciekawe, jednak realizacja będzie pewno jak zawsze - mniej niż zero. Nie będzie pewno dogodnych połączeń z Europy Zachodniej, gdzie spora grupa osób z tych państw żyje i skąd podróżuje (mam tu na myśli tradycyjnie DUB i MAN). Rosyjskie kierunki mocno atakuje Lufthansa, więc tutaj nie będą za bardzo mieli czym konkurować. Później sie okaże, że (podobnie jak z Pekinem), że obłożenie jest na poziomie 30-40% i jak zwykle się nie opłaca... Po ogłoszeniu straty po pół roku połączenia zostaną zawieszone... Ale może po raz kolejny się mylę (chciałbym się w tej kwestii mylić...)
johner 2008-03-18 00:49   
johner - Profil johner
KIV-Kiszyniów. Jego można sie spodziewac juz niedługo.
aguirre 2008-03-18 00:46   
aguirre - Profil aguirre
Po ... im benki z C0 jak nie wiedzą czym, dokąd i kiedy latać? Cluj? :))))) Tbilisi? :)))) Co to za skrót KIV? W ogóle to ci ludzie mają chyba niezdrowo pod sufitem, by przed rozpoczęciem sezonu letniego nie mieć gotowej siatki.
johner 2008-03-18 00:35   
johner - Profil johner
wojtek: Słyszałem, więcej - był już nawet przez chwilę w systemie, ale szybko sie z tego wycofano, a na razie - z wiadomych względów trzeba sie z tym wstrzymac. Ale jesli chodzi plany to słyszałem też o np. Cluj, Doniecku, Charkowie po zmianie umowy z UA , Samarze, Ekaterinburgu, Tbilisi itd. Plany w LO są, gorzej z realizacją.
humbak 2008-03-17 23:41   
humbak - Profil humbak
I beda znow pzremalowywac benki CeZero na barwy LOTu, czy znow polataja w nieodpowiednich barwach pzrez kilka miesiecy? :o)
wojtek 2008-03-17 23:06   
wojtek - Profil wojtek
Johner: swego czasu mówiło się o powrocie Belgradu do siatki lotu. Słyszałeś coś na ten temat?
johner 2008-03-17 23:02   
johner - Profil johner
Pozbedą się wszystkich ER4, do kiedy - nie jestem pewien, ale chyba do lata 2010. TLS i KIV pewnie na razie ( o ile w ogóle) nie ruszą. Jeśli wróci LYS - nie będzie TLS raczej na pewno. Ale szczerze mówiąc zmienia się to z dnia na dzień i trudno za tym wszystkim nadąrzyc ;)
marian 2008-03-17 22:41   
marian - Profil marian
A czy jest coś złego w ER4, że mają sie ich pozbyć? Kiedyś lecieałem ER170 i było musze powiedzieć super!! pzdr
aguirre 2008-03-17 22:28   
aguirre - Profil aguirre
A czy będzie zapowiadane TLS? I czy pozbędą się wszystkich ER4?
wojtek 2008-03-17 15:13   
wojtek - Profil wojtek
Wiesz może do kiedy wycofają wszystkie ER4? Na jakich trasach będą jeszcze latały?
johner 2008-03-17 15:10   
johner - Profil johner
Tak jak napisałem niżej WAW-STR wraca, ale zdaje sie tylko 4X a nie 6X. Możliwe,że wróci WAW-LYS, a może i VCE i OSL, ale problemem jest brak samolotów. Kolejne ER4 odchodzą, wrócą tylko dwa 737 z C0.
paolo-79 2008-03-17 14:51   
paolo-79 - Profil paolo-79
...by 4U hehe;)
wojtek 2008-03-17 14:48   
wojtek - Profil wojtek
WAW-STR jednak będzie latać.
hamburg 2008-03-17 14:30   
hamburg - Profil hamburg
Boze, jak ta linia ma sie rozwijac jezeli co nowy zarzad to nowa siatka polaczen...johner: no ale nie wszystkie: WAW-OSL, WAW-STR i WAW-Wenecja odlecialy chyba na dobre. przynajmiej nie ma w sytsemie rezerwacyjnym LOTu.
johner 2008-03-17 14:28   
johner - Profil johner
Nic nie knują, zarząd sie zmienił. Pani zarządzająca siatką straciła pracę i powraca to co było.
roberto 2008-03-17 14:24   
roberto - Profil roberto
miasto doplaca to beda latac - oni nic nie stracili po za marką (ale to im wisi w ich mniemalniu).
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy