Samolot z polskimi turystami musiał zawrócić

Samolot z polskimi turystami wracającymi z Egiptu, który rano miał wylądować w Krakowie-Balicach, z powodów technicznych zaraz po starcie zawrócił na lotnisko w egipskiej Hurgadzie - poinformował rzecznik Portu Lotniczego w Krakowie-Balicach Piotr Pietrzak. Był to lot czarterowy tureckiego przewoźnika, którym podróżowało 106 klientów trzech biur podróży. Maszyna wystartowała o g. 6.20. Z przyczyn technicznych, nie wiemy jakich, samolot musiał zawrócić. Przewoźnik zapowiedział, że zapewni inny samolot i turyści powinni wrócić do kraju po godzinie 21 - powiedział Pietrzak.
15/03/2008 10:43  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
disorder 2008-03-17 20:11   
disorder - Profil disorder
Mikerus: W World Trade Center też trafili elitarni wyszkoleni. A zawracanie się zdarza. Po co uziemić samolot w obcym porcie, jak można zawrócić do swojego, gdzie się ma swoich mechaników.
mikerus 2008-03-15 15:20   
mikerus - Profil mikerus
A ilu ginie zastrzelonych przez niezrównoważonych amerykańskich nastolatków w szkołach?! W każdej populacji jest pewien odsetek osób niezrównoważonych, chorych psychicznie, fanatycznych religijnie. Co najciekawsze sąsiedzi zawsze mówią: "A to taki dobry chłopak był, aż nagle zabił swoją żonę, ojca i dwójkę dzieci"... Nie sądzę, aby Arabska kobieta, Filipiński obojnak, czy Amerykański mężczyzna za sterami zwiększał szansę na poniesienie zgonu na pokładzie samolotu.
O ilu przypadkach pilotów-wariatów słyszeliście? Piloci to w pewnym sensie elitarna grupa, do której nie można trafić nie będąc odpowiednio przeszkolonym.
aguirre 2008-03-15 14:55   
aguirre - Profil aguirre
Chciałem przypomnieć, że za sterami tureckiego samolotu, ktory perfekcyjnie wylądował na lotnisku wojskowym w Poznaniu też siedziała kobieta, co potwierdza tezę, że jak już Panie się wezmą za pilotaz, to są naprawdę świetne.
stenus: a ile osób zginęło w zmachach bombowych dokonanych przez 'Singapurczyków' (to był Chińczyk? Malaj ?) w ciągu ostatnich kilku lat ? A ile ginie co roku w takich samych dokonywanych przez Arabów (a ostatnio także Pakistańczyków) ? Że o 2001 nie wspomnę (kto tam siedzial za sterami - ?). Ale kończmy OT.
tomekk-81 2008-03-15 14:50   
tomekk-81 - Profil tomekk-81
a jeśli chodzi o lody to nie lubię kakaowych i czekoladopodobnych (lol)
miras 2008-03-15 14:49   
miras - Profil miras
Czy ma znaczenie kto siedzi za sterami? Czy jest to kobieta czy mezczyzna? Najważniejsze, żeby taka osoba była dobrze wyszkolona i sprawna psychicznie. Ja leciałem 2x z pilotkami i było fajnie ;)
tomekk-81 2008-03-15 14:47   
tomekk-81 - Profil tomekk-81
stenus: jest mi rewelacyjnie z żoną i jak anrazie nie miałęm takiej potrzeby :P
tomekk-81 2008-03-15 14:44   
tomekk-81 - Profil tomekk-81
mikerus: 1, 5 raza sie rozbiłem :D
humbak 2008-03-15 14:44   
humbak - Profil humbak
aguirre: KIedys samolot Silk Air poszedl w ocean, bo pilot zechcial popelnic samobojstwo. Nie pomyslal jakos, ze zrobil zbiorowe, ale tylko on jeden mial na to ochote... Czy sadzisz, ze Singapurczycy to potencjalni samobojcy zbiorowi? ;o/
aguirre 2008-03-15 14:40   
aguirre - Profil aguirre
Leciałem LO (do LYS) i C0 (z BLQ) z paniami za sterami i było OK. Kobieta pilot z reguły musi być świetna, bo miała trudniejszą drogę do zdobycia zawodu niż facet, musząc pokonywać uprzedzena. A co do Arabów to się zgadzam z tomkiem. Dla nich życie ludzkie się nie liczy, to inna cywilizacja. Pewnie, że są wyjątki, ale co roku okazuje się, że kolejny wykształcony arabski lekarz czy prawnik to w istocie terrorysta, który kogoś wysadził, lub chciał wysadzić, a sąsiedzi nie mogą uwierzyc, bo to "taki miły i spokojny człowiek". Poza tym oni nie specjalnie się przykładają do swojej roboty, co widać po ich krajach. Mikerus: stereotypy nie biorą się z niczego - nasi rodacy kradną na potęgę, w kraju i za granicą. W kilku krajach widziałem w hotelowych dsalach śniadaniowych napisy w paru językach nt. godzin posiłków i wyłącznie po polsku ... o zakazie wynoszenia jedzenia. W UK też brylujemy pośród przestępców z krajów nowej unii.
tomekk-81 2008-03-15 14:38   
tomekk-81 - Profil tomekk-81
Niezły manewr,
humbak 2008-03-15 14:37   
humbak - Profil humbak
tomekk-81: A lizales juz z kobieta lody... wloskie? :o)
mikerus 2008-03-15 14:32   
mikerus - Profil mikerus
tomekk-81, a z pilotem Arabem już się kiedyś rozbiłeś?:P
tomekk-81 2008-03-15 14:28   
tomekk-81 - Profil tomekk-81
stenus: nie amm zdania o kobietach pilotach, bo jeszcze z taką nie leciałem :P
aynis 2008-03-15 14:25   
aynis - Profil aynis
To kobieta lądowała LH podczas huraganu, efekty sami widzieliśmy. Brawo dla niej!
humbak 2008-03-15 14:23   
humbak - Profil humbak
tomekk-81: Oj, i z katastrofy lotniczej mozna wyjsc calo... A od Arabow to sie odczep, gdyz co Ty o nich wiesz? Paradoksalnie, rejs z Arabem moze byc bezpieczniejszy. :P O kobietach-pilotach masz podobne zdanie? Po kobietach tez mozna sie "wiele spodziewac".
tomekk-81 2008-03-15 14:23   
tomekk-81 - Profil tomekk-81
mikerus, poprostu jechałem z Arabem 130km/h autokarem bez świateł w nocy na pystyni i rozmawiałem z jednym ,powiedział ze u nich prawo jazdy można kupić za pieniądze, nie trzeba umieć jeździć. Więc mam powody, by spokojniej czuć się z europejczykiem jako pilotem niż Arabem. :p
mikerus 2008-03-15 14:15   
mikerus - Profil mikerus
"bo z Arabem jako pilotem to strach się bać, po tych ludziach wszystkiego można się spodziewać." - gratuluję tolerancji, przecież nie od dziś wiadomo, że wszyscy Arabowie to terroryści, Polacy to złodzieje, a Holendrzy - zboczeńcy... :/
tomekk-81 2008-03-15 14:12   
tomekk-81 - Profil tomekk-81
Ludzie się boją, bo bo myślą tak: jak spadniemy to zginą wszyscy, a jakbyśmy jechali autokarem to cały czas człowiek jest na drodze, jakoś bezpeczniej się wydaje ..itp. Ludzie nie są jeszcze zwyczajni latać, to wciąż jakieś nowe przeżycie dla większości Polaków. Ja swojej żonie przed lotem tłumaczę, ze to najbezpieczniejszy środek lokomocji wg ilosci wypadków.
humbak 2008-03-15 13:56   
humbak - Profil humbak
tomekk-81: Przeciez nikt nie zginal. Musza poczekac i tyle.
tomekk-81 2008-03-15 13:51   
tomekk-81 - Profil tomekk-81
magroos, maszyna, ale w tej maszynie setka ludzkich żyć.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy