Przewoźnicy wściekli na CAA

Urząd Lotnictwa Cywilnego Wielkiej Brytanii (CAA) zapowiedział zgodę podwyżki opłat lotniskowych w portach Heathrow oraz Gatwick. Wywołało to falę niezadowolenia wśród linii lotniczych. Decyzja CAA oznacza, że operator tych dwóch londyńskich lotnisk, firma BAA, będzie mogła podnosić opłaty w ciągu najbliższych pięciu lat nawet więcej niż urząd zezwolił w zeszłym roku. Np. na Heathrow w sezonie 2008/09 opłata od pasażera może wynieść nawet 12,80 funtów. Oznacza to podwyżkę o 23,5 proc. Na Gatwick podwyżka może wynieść 21 proc. w tym roku oraz kolejne 2 proc. w ciągu czterech lat. Największe linie lotnicze operujące z Wielkiej Brytanii, w tym Ryanair, bmi, easyJet oraz Virgin Atlantic ostro skrytykowały decyzję CAA. Przewoźnicy uważają, że urząd bezzasadnie faworyzuje jedną z prywatnych firm, jakim jest operator BAA. Firma w 61 proc. należy do hiszpańskiego konsorcjum, które nie potrafiło poradzić sobie z budową Terminalu 2 na warszawskim Okęciu, Grupo Ferrovial.
13/03/2008 19:11  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
aynis 2008-03-13 19:12   
aynis - Profil aynis
Urząd Lotnictwa Cywilnego Wielkiej Brytanii (CAA) zapowiedział zgodę podwyżki opłat lotniskowych w portach Heathrow oraz Gatwick. Wywołało to falę niezadowolenia wśród linii lotniczych. Decyzja CAA oznacza, że operator tych dwóch londyńskich lotnisk, firma BAA, będzie mogła podnosić opłaty w ciągu najbliższych pięciu lat nawet więcej niż urząd zezwolił w zeszłym roku. Np. na Heathrow w sezonie 2008/09 opłata od pasażera może wynieść nawet 12,80 funtów. Oznacza to podwyżkę o 23,5 proc. Na Gatwick podwyżka może wynieść 21 proc. w tym roku oraz kolejne 2 proc. w ciągu czterech lat.

Największe linie lotnicze operujące z Wielkiej Brytanii, w tym Ryanair, bmi, easyJet oraz Virgin Atlantic ostro skrytykowały decyzję CAA. Przewoźnicy uważają, że urząd bezzasadnie faworyzuje jedną z prywatnych firm, jakim jest operator BAA. Firma w 61 proc. należy do hiszpańskiego konsorcjum, które nie potrafiło poradzić sobie z budową Terminalu 2 na warszawskim Okęciu, Grupo Ferrovial.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy