Niezidentyfikowany samolot nad Waszyngtonem

Niewielki samolot naruszył zamkniętą dla ruchu przestrzeń powietrzną nad centrum Waszyngtonu. Amerykańskie Ministerstwo Bezpieczeństwa Krajowego podało jednak, że incydent nie stanowi zagrożenia. Nad siedzibą amerykańskiego parlamentu pojawiły się wojskowe myśliwce. Mamy wolno poruszający się prywatny samolot, który leci przez zamkniętą przestrzeń powietrzną nad Kapitolem - poinformowała rzeczniczka ministerstwa Laura Keehner. W tej chwili nie ma żadnych przesłanek, że stanowi on zagrożenie - powiedziała. Dodała jednak, że w odpowiedzi na alarm natychmiast poderwano myśliwce wojskowe. Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) nie potrafiła zidentyfikować maszyny, jednak zaznaczyła, że opuściła ona zastrzeżony obszar. Pracownicy Senatu twierdzą, że nie ogłoszono ewakuacji Kapitolu i wszystko funkcjonuje normalnie. Wcześniej telewizja Fox News informowała, że ewakuowano część Kongresu.
12/03/2008 19:18  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
tomekk-81 2008-03-13 10:54   
tomekk-81 - Profil tomekk-81
Oni są chorzy na punkcie terroryzmu. Ameryko - chillout... :)
aynis 2008-03-12 19:19   
aynis - Profil aynis
Niewielki samolot naruszył zamkniętą dla ruchu przestrzeń powietrzną nad centrum Waszyngtonu. Amerykańskie Ministerstwo Bezpieczeństwa Krajowego podało jednak, że incydent nie stanowi zagrożenia. Nad siedzibą amerykańskiego parlamentu pojawiły się wojskowe myśliwce.


Mamy wolno poruszający się prywatny samolot, który leci przez zamkniętą przestrzeń powietrzną nad Kapitolem - poinformowała rzeczniczka ministerstwa Laura Keehner. W tej chwili nie ma żadnych przesłanek, że stanowi on zagrożenie - powiedziała.Dodała jednak, że w odpowiedzi na alarm natychmiast poderwano myśliwce wojskowe.

Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) nie potrafiła zidentyfikować maszyny, jednak zaznaczyła, że opuściła ona zastrzeżony obszar.

Pracownicy Senatu twierdzą, że nie ogłoszono ewakuacji Kapitolu i wszystko funkcjonuje normalnie.

Wcześniej telewizja Fox News informowała, że ewakuowano część Kongresu.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy