Z Gdańska w świat

Nowe połączenie Gdańska z największym w Niemczech lotniskiem we Frankfurcie otwiera linia lotnicza Lufthansa. Pierwszy samolot wystartuje 30 marca. Na trasie do Frankfurtu maszyny CRJ 700, które na pokład mogą zabrać 70 osób, będą kursowały przez cały tydzień. Wylot do Niemiec o godzinie 18.10 (bez piątku) i 18.15 w piątki. Podróż potrwa 1 godzinę i 40 minut. Bilety można już rezerwować na stronie internetowej przewoźnika. W jedną stronę kosztują od 489 zł z wliczonymi wszystkimi dodatkowymi opłatami i podatkami. Do tej pory połączenia do Frankfurtu oferował tylko LOT (bilety można jednak było kupować w Lufthansie, bo obie linie są w tym samym sojuszu Star Alliance). Samoloty polskiego przewoźnika startują o godz. 8.15 rano i o godzinie 15.10. Lufthansa specjalnie wprowadziła trasę wieczorną, bo zależy jej na pasażerach, dla których Niemcy będą tylko przystankiem w dalszej podróży do innych zakątków świata. Władze firmy zakładają, że ruch przesiadkowy będzie dla tej trasy dominujący. Liczą, że obłożenie miejsc przekroczy 70 proc. - Rejs do Frankfurtu oznacza możliwość łatwej, szybkiej i wygodnej podróży na przykład do Singapuru, Johannesburga lub San Paulo. W sumie z lotniska Rhein-Main-Flughafen będzie można polecieć Lufthansą aż do 169 miast w 75 państwach. Nasze połączenie z Gdańska skróci tam czas oczekiwana na samoloty, które lecą dalej. - mówi dyrektor generalny Lufthansy w Polsce Maria Kowalewska. Frankfurt to drugie połączenie Lufthansy z Gdańska. Pierwszym była trasa do Monachium. Z Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy operuje pięciu przewoźników tradycyjnych i pięć tanich linii. W sumie oferują one 32 trasy do 9 państw.
10/03/2008 15:39  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
disorder 2008-03-11 11:00   
disorder - Profil disorder
Raczej nie doleci, więc żegnaj Wiperek. Miło było. Dobrze, że byłeś.
hamburg 2008-03-10 20:35   
hamburg - Profil hamburg
miras: Tylko po tym ,,szczesliwym´´ locie piloci zostali zwolnieni z pracy i odciagnieto im licencje pilota....
wiperek 2008-03-10 20:25   
wiperek - Profil wiperek
Miras: Wiem słyszałem o tym przypadku, ale nikt normalny by nie ryzykował życia blisko 150 pasażerów żeby latać 737...pewnie dlatego AIR ITALY lata raz na 10 czy 30 dni na Kubę swoim 757..... i tylko to tylko do końca marca...żałosne jest to, że z Polski czartery są tylko na Kanary, do Tunezji, Maroka i Egiptu...
miras 2008-03-10 20:21   
miras - Profil miras
wiperek: teoretycznie może sobie lecieć na Kubę :) A i w praktyce bywało, że samolot bez paliwa z zatrzymanymi silnikami przeleciał dystans ponad 100km SZCZĘŚLIWIE (air transat 2001 rok)
szot 2008-03-10 20:16   
szot - Profil szot
airliner: no tak przyznaję się nie pułap a zasięg - niedopatrzenie z mojej strony, ale wiadomo o co chodzi...
wiperek 2008-03-10 20:13   
wiperek - Profil wiperek
Jeżeli tak jest to teoretycznie mógłby latać taki samolot z WAW na KUBĘ z międzylądowaniem na Azorach .....a nie lata.... co oznacza, że w praktyce na mniej kilometrów starcza paliwa. Dużo też zależy od warunków atmosferycznych.
miras 2008-03-10 20:09   
miras - Profil miras
A ja znalazłem info że max zasięg 737-300 to 4420 km :)
wiperek 2008-03-10 20:07   
wiperek - Profil wiperek
airliner: ufff.... ale teraz obawiam się samego lotu... hehe
wiperek 2008-03-10 20:05   
wiperek - Profil wiperek
zobacz link Na tej stronie jest napisane, że będzie to B737-300 .....
airliner 2008-03-10 20:04   
airliner - Profil airliner
Raczej nie pułap a zasięg. A spokojnie Boeing 737-300 ma zasięg 3362km.
wiperek 2008-03-10 20:02   
wiperek - Profil wiperek
może trochę mniej....z 2700-2800 km....
wiperek 2008-03-10 20:01   
wiperek - Profil wiperek
szot : To mnie raczej nie pocieszyłeś.... to nie mam pojęcia jak on doleci....wg mnie jest ok 3000 km w linii prostej z WAW do AGA.....
szot 2008-03-10 19:54   
szot - Profil szot
wiperek: ja nie wiem nie jestem znawcą ale widocznie może skoro go puścili - wg tego co widnieje na stronie LOTu ten samolot ma pułap 2150 km
(1433 mil)
wiperek 2008-03-10 19:51   
wiperek - Profil wiperek
Lecę jutro CENTRALWINGS do AGA o 7.50 rano. I bardzo jakoś się boję. Uspokójcie mnie trochę, że wszystko będzie ok. Będzie to Boeing 737-300. Czy rzeczywiście on może przelecieć 5 godzin na jednym baku ? ( pytanie do znawców )
cezary 2008-03-10 19:11   
cezary - Profil cezary
aynis: jak ja Ci zazdroszczę ! Czemu Lufhansa ze Szczecina nie chce latać do Frankfurtu lub chociaż Monachium.
Może jak masz jakiś kontakt ? Pomolestuj Panią Marię Kowalewską. Lufthansa uważa może że takie połaczenie jest nie tylko dla Szczecina. Blisko Berlina jest Szczecin. A np Nowogard, Koszalin, Szczecinek, Świdwin , Drawsko Pomorskie, Złocieniec ? To jest 200-300 km od txl czyli Tegel Berlin.
Pani Kowalska jest niekompetentna jeśli nie widzi potrzeby uruchomienia lotów LH ze Szczecina do Frankfurtu.
Cezary
szot 2008-03-10 18:02   
szot - Profil szot
Dobre posunięcie Lufthansy, bo faktycznie wieczorową porą ;-) są interesujące rejsy dalekiego zasięgu a nawet jeśli ktoś nie zważa na sojusze to może dolecieć do FRA i polecieć Qantas do Australii - co mnie strasznie korci...
roberto 2008-03-10 15:49   
roberto - Profil roberto
Przecież ta informacja została podana pod koniec grudnia 2007.
Swoja drogą gratulacje, a mnie żal ściska, że FRA z LH dostały wszystkie większe porty regionalne po za Poznaniem, gdzie LF jest wysoki (niecałe 70%) i w obecnej konfiguracji połączenie od dawna nie może się już rozwijać, bo 70% w LO to jak 80% w LH z powodu innych taryf.
GDN ma przynajmniej porządne E75 na lotach LO do FRA.
aynis 2008-03-10 15:40   
aynis - Profil aynis
Nowe połączenie Gdańska z największym w Niemczech lotniskiem we Frankfurcie otwiera linia lotnicza Lufthansa. Pierwszy samolot wystartuje 30 marca.


Na trasie do Frankfurtu maszyny CRJ 700, które na pokład mogą zabrać 70 osób, będą kursowały przez cały tydzień. Wylot do Niemiec o godzinie 18.10 (bez piątku) i 18.15 w piątki. Podróż potrwa 1 godzinę i 40 minut.

Bilety można już rezerwować na stronie internetowej przewoźnika. W jedną stronę kosztują od 489 zł z wliczonymi wszystkimi dodatkowymi opłatami i podatkami.

Do tej pory połączenia do Frankfurtu oferował tylko LOT (bilety można jednak było kupować w Lufthansie, bo obie linie są w tym samym sojuszu Star Alliance). Samoloty polskiego przewoźnika startują o godz. 8.15 rano i o godzinie 15.10. Lufthansa specjalnie wprowadziła trasę wieczorną, bo zależy jej na pasażerach, dla których Niemcy będą tylko przystankiem w dalszej podróży do innych zakątków świata. Władze firmy zakładają, że ruch przesiadkowy będzie dla tej trasy dominujący. Liczą, że obłożenie miejsc przekroczy 70 proc.

- Rejs do Frankfurtu oznacza możliwość łatwej, szybkiej i wygodnej podróży na przykład do Singapuru, Johannesburga lub San Paulo. W sumie z lotniska Rhein-Main-Flughafen będzie można polecieć Lufthansą aż do 169 miast w 75 państwach. Nasze połączenie z Gdańska skróci tam czas oczekiwana na samoloty, które lecą dalej. - mówi dyrektor generalny Lufthansy w Polsce Maria Kowalewska.

Frankfurt to drugie połączenie Lufthansy z Gdańska. Pierwszym była trasa do Monachium.

Z Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy operuje pięciu przewoźników tradycyjnych i pięć tanich linii. W sumie oferują one 32 trasy do 9 państw.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy