Clickair zmienił mi dzien wylotu. Co robić?

Panowie! Co ja mogę teraz zrobić? Przyleciałem dziś z Oslo i szybko udałem się do odprawy na lot do BCN linią clickair. Nie znalazłem lotu na tablicach, a w informacji pani stwierdziła, że nie ma takiego lotu. Dzwonię więc do clickaira, a tam po 10 minutach gadki-szmatki zawodnik oświadcza mi, że mój samolot odleciał... wczoraj! WTF??? Typ stwierdził, że dzwonili do mnie z linii z tą informacją, ale to kłamstwo. Tak mnie tym zagotował, że obrzuciłem go soczystą wiązką po hiszpańsku i rozłączyłem się. Na razie chcę skupić się na moim urlopie, na który czekałem cały rok, ale po powrocie chciałbym coś z tym zrobić. Tylko co mogę zrobić? Sytuacja jest taka, że dziś miałem lecieć do BCN, w poniedziałek z BCN do Madrytu. Przed chwilą szybko kupiłem - na szczęście stosunkowo niedrogo - lot na jutro do Madrytu. Czyli suma sumarum, przepadł mi lot WAW-BCN oraz przepadnie mi lot BCN-Madryt. Czy ja mogę domagać się odszkodowania za całą tą sekwencje lotów?
01/03/2008 13:22  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
cezary 2008-03-04 19:05   
cezary - Profil cezary
miquel: prosze nie obrażać kultowej puszki szczecińskiej produkcji. Teraz sobie tym wszyscy gęby wycierają a jadłeś kiedykolwiek paprykarz szczeciński ? Sądząc po twoim wieku nie jadłeś. To było tak zrobionę że było smaczne ! I Już!
miguel 2008-03-04 18:39   
miguel - Profil miguel
Dziwię się, że się tak dziwiliście. Po wczorajszych doświadczeniach, 4 tapasy + 4 piwka = ok. 30 EUR. Rozumiem, że samolatami latacie jak szaleni (vide: Stenus), ale wozicie ze sobą paprykarz szczeciński i pumpernikiel? ;-)
miguel 2008-03-02 07:28   
miguel - Profil miguel
Bez przesady... Na dwie osoby? W każdym razie, dziękuję wszystkim za pomoc! Pozdrawiam!
humbak 2008-03-01 15:54   
humbak - Profil humbak
miguel: 300 euro na tapas, to musisz niezle szastac kasa lub jesc olbrzymie ilosci rzeczy. :o) hihihi Albo urlop jest na miesiac. :P a maxx ma racje - masz nauczke na przyszlosc. Ja wlasnie zadzwonilem do CeZero i potwierdzilem, ze moj rejs jest jednak jutro.
maxx 2008-03-01 15:47   
maxx - Profil maxx
miguel: 300€ w barach tapas na 2 osoby? jakis tydzień ciągłego picia. Chyba że na Ramblas w BCN :P a w takiej Almerii jeszcze nadal copa + montadito za 1,70... Najważniejsze, że jakoś dolecisz. No i nauczka na przyszłość ;) I tak miałeś lepiej niż poznaniacy - LOT kasuje co drugi POZ-WAW. Dzwoni ci np. panienka o 3 nad ranem, żebyś nie wstawał, bo o 6 i tak nie odlecisz ;)
miguel 2008-03-01 15:30   
miguel - Profil miguel
maxx: To dość skomplikowane. Najpierw zarezerwowałem sobie loty do i w Hiszpanii, a następnie w urlop dość niespodziewanie wkomponowałem wyjazd na koncert Smashing Pumpkins w Oslo. :-)

No nic, na dwie osoby to będzie jakieś 300 EUR w plecy, które wolałbym wydać w barach tapas. Ale wydam tam je i tak z przyjemnością, bo tak czekałem na ten urlop... :-)
maxx 2008-03-01 14:42   
maxx - Profil maxx
stenus: Co do kochania się, to wygląda tak, że jeśli przylecisz linią nawet spoza sojuszu, to porządny przewoźnik spróbuje Cię wcisnąć na jakis kolejny lot. Nawet EZY w swoim regulaminie pisze, że jeśli wykrzaczy Ci się przesiadka, to spróbują Ci coś znaleźć. Tylko tyle i aż tyle, ale faktycznie wymaga dobrej woli. Dlatego przesiadki się robi albo w ramach sojuszy, albo z dużym zapasem, albo z noclegiem na zwiedzanie - wtedy jest szansa, że polecimy dalej. No i mówię, jesli CLI zmienił dzień wylotu ponad 14 dni przed, to d. blada. // A w ogóle to oznacza, że CLI zmienił dni lotów z Warszawy, tak? No i czemu chciałeś lecieć OSL-WAW-BCN-MAD? Są loty OSL-MAD. Loty WAW-MAD obsługuje właściwa Iberia, a nie jakiś tam niebieskawy clickair :)
humbak 2008-03-01 14:32   
humbak - Profil humbak
maxx: Kochanie sie linii nic tu nie ma do rzeczy. Nawet jak dwie linie sie "kochaja", to i tak z dwoma niezaleznymy biletami niewiele da sie zrobic. Gdyby mial to miguel na jednym bilecie (teoretycznie), to bylaby inna para kaloszy. miguel: Na przyszlosc sparwdzaj wiele razy swoje rejsy zanim pojedziesz na lotnisko, bo moga wyskakiwac takie kwiatki.
humbak 2008-03-01 14:30   
humbak - Profil humbak
jw23phila: masz jednak nikle pojecie o LCC w Europie siedzac tak w oddaleniu (to bylo bez zlosliwosci). Jesli sa dwa rozne bilety, w dodatku na dwie rozne linie, to ta pierwsza nie odpowiada co stanie sie z druga podroza. Przykladowo FRanca nie odpowiada za swoje kolejne rejsy, jesli pierwszy sie spozni lub odwola, gdyz jest wyraznie napisane, ze to linia p2p. miguel: Spanair nawet nie mrugnie okiem na Twoj niewykorzystany bilet, bo co ich obchodzi, ze nie wsiadles do ich samolotu? Niezaleznie od przyczyn. A z clickairem powinienes powalczyc, jakkolwiek spodziewam sie wielu meisiecy wymiany korespondencji, jesli w ogole. Beda CI starali sie wmowic, ze dzwonili, ale nikt nie odbieral (nie udowodnisz, ze bylo inaczej), lub, ze napisali maila, ale nie doszedl z powodow niezaleznych od nich (przepelniona skrzynka?).
maxx 2008-03-01 14:26   
maxx - Profil maxx
Obawiam się, że CLI (Iberia) i Spanair raczej się nie kochają, więc nie liczyłbym na zwrot ze strony Spanaira. Po prostu nie przyszedłeś na lot. // Swoją drogą zmiany się zdarzają, niestety. Nie sprawdzałeś rozkładu w międzyczasie? Linia może zmienić rozkład max. 14 dni przed wylotem, potem masz prawo do odszkodowania. zobacz link w kwestii szczegółów.
miguel 2008-03-01 14:11   
miguel - Profil miguel
To miały być dwa niezależne przeloty. Pierwszy - clickairem, drugi - Spanairem. Spanair nie jest tu winny, że nie wykorzystam biletu, tylko clickair. A samolot odleciał dzień wczesniej, gdyż zmienili sobie rokład. Tylko, że nikt z clickaira tym do mnie nie napisał i nie zadzwonił...
jw23phila 2008-03-01 13:56   
jw23phila - Profil jw23phila
to wszystko zalezy od lini lotniczej. nie rozumiem dlaczego samolot odlecial dzien wczesniej. Jesli masz bilet ewentualnie etx, to mozesz domagac sie zwrotu kosztow. Jesli uwzglednia ci reklamacje, zostanie zwrocona kwota za caly bilet czyli rozumiem waw-bcn i bcn-mad, jesli byly na jednym bilecie oba etapy. jesli to dwa rozne bilety i dwie rozne linie to najpierw musisz domagac sie od jednej a potem na podstawie pierwszej reklamacji, domagac sie od drugiej. Mnie sie raz zdazylo ze moj lot nie przylecial, byla to LH, lecialem z WAW-FRA-PHL. jako ze zalezalo mi bardzo aby w ten sam dzien byc w us, bez problemu zostal mi przebukowany bilet przez LH na AF i DL na WAW-CDG-PHL, wiec sadze ze nie powinienes miec problemu z odzyskaniem chociaz czesci kosztow. pzdr
miguel 2008-03-01 13:30   
miguel - Profil miguel
Panowie! Co ja mogę teraz zrobić?

Przyleciałem dziś z Oslo i szybko udałem się do odprawy na lot do BCN linią clickair. Nie znalazłem lotu na tablicach, a w informacji pani stwierdziła, że nie ma takiego lotu. Dzwonię więc do clickaira, a tam po 10 minutach gadki-szmatki zawodnik oświadcza mi, że mój samolot odleciał... wczoraj! WTF??? Typ stwierdził, że dzwonili do mnie z linii z tą informacją, ale to kłamstwo. Tak mnie tym zagotował, że obrzuciłem go soczystą wiązką po hiszpańsku i rozłączyłem się.

Na razie chcę skupić się na moim urlopie, na który czekałem cały rok, ale po powrocie chciałbym coś z tym zrobić. Tylko co mogę zrobić?

Sytuacja jest taka, że dziś miałem lecieć do BCN, w poniedziałek z BCN do Madrytu. Przed chwilą szybko kupiłem - na szczęście stosunkowo niedrogo - lot na jutro do Madrytu. Czyli suma sumarum, przepadł mi lot WAW-BCN oraz przepadnie mi lot BCN-Madryt. Czy ja mogę domagać się odszkodowania za całą tą sekwencje lotów?
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy