Marzenia łódzkiego lotniska

za dziennikiem łódzkim: Port Lotniczy im. W. Reymonta chce uruchomić 7 nowych połączeń. Paryż, Rzym, Bruksela, Sztokholm i Frankfurt. Do tego jedno z hiszpańskich lotnisk i powrót połączenia do Oslo. Takie są plany łódzkiego lotniska na nowe trasy. Władze portu prowadzą właśnie rozmowy z przewoźnikami. Tydzień temu na płycie łódzkiego lotniska wylądował samolot z Dortmundu. To pierwsze połączenie z Łodzią węgierskiego Wizzaira. - Na razie samoloty na trasie Łódź - Dortmund będą latać dwa razy w tygodniu, we wtorki i w czwartki. Od powodzenia tego połączenia zależy przyszłość Wizzaira na łódzkim lotnisku - mówiła Natasa Kazmer, rzecznik Wizzaira. - Jeśli połączenie się sprawdzi, to zwiększymy częstotliwość. Na razie wszystko wskazuje, że tak będzie. Na najbliższe dwa tygodnie sprzedało się bowiem 70 proc. biletów. Władze lotniska prowadzą też rozmowy z Wizzairem w sprawie nowych kierunków. Jakich? Tego nikt nie chce zdradzić. Nieoficjalnie mówi się o jednym z hiszpańskich portów. - Wizzair nie będzie konkurować z Ryanairem, który z Łodzi lata na Wyspy. Węgierskimi liniami lotniczymi polecimy raczej na południe Europy - mówi Katarzyna Dobrowolska, rzeczniczka Portu Lotniczego im. W.S. Reymonta w Łodzi. Konkretniej o planach łódzkiego lotniska mówi jego prezes Leszek Krawczyk. - Chciałbym, żeby jeszcze w tym roku z Łodzi można było polecieć do Rzymu i Paryża - mówił Krawczyk podczas inauguracji połączenia Łódź - Dortmund. Kolejne pozycje na liście zajmują Sztokholm i Frankfurt. - Prowadzimy rozmowy z niemieckim przewoźnikiem. Jednak postawiony nam został warunek, że połączenie ruszy wtedy, kiedy łódzkie lotnisko będzie przygotowane do obsługiwania klientów biznesowych. Na razie jednak nie ma takiej możliwości - mówi Krawczyk. Władze lotniska będą także walczyć o przywrócenie połączeń z Oslo, które zostały zawieszone w marcu przez Ryanaira.
08/04/2010 21:50  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
mppt 2010-04-09 09:30   
mppt - Profil mppt
postęp jest bo są chęci. od kilku ładnych lat miałem wrażenie, że i dobrej woli brakuje. takie duże miasto a tylko kilka wyspiarskich by FR i nowy DTM by W6...
humbak 2010-04-09 09:29   
humbak - Profil humbak
gralu: :o)
gral 2010-04-09 09:23   
gral - Profil gral
a może niech sobie lotnisko wyczarteruje samolot z zaloga i samo lata, tam gdzie mu sie marzy. kto wie, czy nie wyjdzie to taniej, niz doplaty dla przewoznikow...
lcj 2010-04-08 21:50   
lcj - Profil lcj
za dziennikiem łódzkim:
Port Lotniczy im. W. Reymonta chce uruchomić 7 nowych połączeń.

Paryż, Rzym, Bruksela, Sztokholm i Frankfurt. Do tego jedno z hiszpańskich lotnisk i powrót połączenia do Oslo.

Takie są plany łódzkiego lotniska na nowe trasy. Władze portu prowadzą właśnie rozmowy z przewoźnikami.

Tydzień temu na płycie łódzkiego lotniska wylądował samolot z Dortmundu. To pierwsze połączenie z Łodzią węgierskiego Wizzaira. - Na razie samoloty na trasie Łódź - Dortmund będą latać dwa razy w tygodniu, we wtorki i w czwartki. Od powodzenia tego połączenia zależy przyszłość Wizzaira na łódzkim lotnisku - mówiła Natasa Kazmer, rzecznik Wizzaira. - Jeśli połączenie się sprawdzi, to zwiększymy częstotliwość.

Na razie wszystko wskazuje, że tak będzie. Na najbliższe dwa tygodnie sprzedało się bowiem 70 proc. biletów. Władze lotniska prowadzą też rozmowy z Wizzairem w sprawie nowych kierunków. Jakich? Tego nikt nie chce zdradzić. Nieoficjalnie mówi się o jednym z hiszpańskich portów. - Wizzair nie będzie konkurować z Ryanairem, który z Łodzi lata na Wyspy. Węgierskimi liniami lotniczymi polecimy raczej na południe Europy - mówi Katarzyna Dobrowolska, rzeczniczka Portu Lotniczego im. W.S. Reymonta w Łodzi.

Konkretniej o planach łódzkiego lotniska mówi jego prezes Leszek Krawczyk. - Chciałbym, żeby jeszcze w tym roku z Łodzi można było polecieć do Rzymu i Paryża - mówił Krawczyk podczas inauguracji połączenia Łódź - Dortmund.

Kolejne pozycje na liście zajmują Sztokholm i Frankfurt.

- Prowadzimy rozmowy z niemieckim przewoźnikiem. Jednak postawiony nam został warunek, że połączenie ruszy wtedy, kiedy łódzkie lotnisko będzie przygotowane do obsługiwania klientów biznesowych. Na razie jednak nie ma takiej możliwości - mówi Krawczyk.

Władze lotniska będą także walczyć o przywrócenie połączeń z Oslo, które zostały zawieszone w marcu przez Ryanaira.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy