Wątpliwości Wizz Air wyjaśnione

odnosnie mojego ostatniego watku,czyli tematu odprawy on-line odprawa online W celu zapewnienia swym pasażerom jak najniższych kosztów i tańszych biletów, od 1 kwietnia 2010 r. Wizz Air wprowadza opłatę za odprawę na lotnisku. Opłata za odprawę na lotnisku uiszczona przy rezerwacji wynosić będzie 5 EUR lub 10 EUR, jeżeli zostanie opłacona na lotnisku w dniu odlotu. Odprawa online jest całkowicie bezpłatna. W przypadku odprawy online, pasażer musi wydrukować swoją kartę pokładową i przedstawić ją przy wyjściu do samolotu wraz z dokumentami podróży (paszportem lub dowodem osobistym).
05/04/2010 11:12  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
lukasz86 2010-04-08 18:27   
lukasz86 - Profil lukasz86
stenus: Rzeczywiście, po zalogowaniu sięna stronie w mojej rezerwacji jest dokładnie tak jak napisałeś, odprawa na lotnisku, więc rozumiem, że za darmo po starych zasadach.
Także żeby już wszystko było jasne, to wychodzi na to, że opłata za odprawe jest dopiero dla biletów kupionych po 1 kwietnia.
humbak 2010-04-07 22:05   
humbak - Profil humbak
lukaszu86: A nie masz napisane w rezerwacji czegoś takiego (przykładowo): WRO: Odprawa na lotnisku
DTM: Odprawa na lotnisku
Baggage: 0 szt. bagażu?
sniezka_82 2010-04-07 21:29   
sniezka_82 - Profil sniezka_82
hehe nom ozna krecka dostac juz od tego:))
lukasz86 2010-04-07 20:27   
lukasz86 - Profil lukasz86
Wracając do mojej sprawy - rezerwacja zrobiona w połowie marca. Przeczytałem od deski do deski mail z potwierdzeniem rezerwacji i jest tam napisane standardowo, że muszę się stawić 2h w celu dokonania odprawy - nie ma słowa o obowiązku odprawy online albo opłacie za odprawę na lotnisku. Także chyba wygląda na to, że na starych zasadach. Sam już nie wiem :/
sniezka_82 2010-04-07 13:51   
sniezka_82 - Profil sniezka_82
kalacumbrion odprawiales sie na dowod czy paszport?
kalacumbrion 2010-04-07 12:47   
kalacumbrion - Profil kalacumbrion
witam. w moim przypadku bilet zakupiony w lutym nie wymagal odprawy online, ale zrobilem to dla swietego spokoju. polityka informacyjna wizza jest tragiczna. ryanair wprowadzajac taka akcje wyjasnil wszystko lopatologicznie.
humbak 2010-04-06 20:05   
humbak - Profil humbak
lukaszu86: Od 1 kwietnia na wszystkich rezerwacjach (także tych nabytych przed) Wizz informuje o formie odprawy, jaka obowiązuje pasażera.
aynis 2010-04-06 13:35   
aynis - Profil aynis
Chodziło o to, że do UK miał być tylko paszport.
2010-04-06 13:31   
 - Profil
madzik: O to właśnie pytam, dzięki :)
sniezka_82 2010-04-06 13:30   
sniezka_82 - Profil sniezka_82
Mi na przyklad trapila plota o jedynym dopuszczalnym dokumencie jakim jest paszport:)Tutaj zostalo wyjasnione,ze mozna sie odprawiac za pomoca dwoch i pszportu i dowodu.Ktos mi w miescie puscil fame,ze bede tylko w Wizz tolerowac paszporty.Paranoja.Ja wydrukuje sobie i tak online karte w razie czego.
madzik 2010-04-06 13:29   
madzik - Profil madzik
diver800 - mylisz sie płatna odprawa na lotnisku obowiazuje tylko pasażerów, ktorzy dokonali zakupu 1 kwietnia i później...
2010-04-06 08:27   
 - Profil
Tak się zastanawiam, czy my się tutaj wszyscy aby dobrze rozumiemy. Jeżeli lukasz zakupił bilet przed 1 kwietnia na lot po 1 kwietnia, i bilet zakupił już po zmianach zasad (czyli po ogłoszeniu przez przewoźnika nowych zasad i zmianie przepisów) czyli kupując wiedział o tym (powinien wiedzieć), że po 1 kwietnia będzie musiał odprawić się online, to czy Wizz nie ma prawda oczekiwać od Niego odprawy online? Nie "obowiązuje" go odprawa online w kwietniu, gdy kupił bilet ponad pół roku temu, gdy nie obowiązywały jeszcze nowe przepisy/nie zostały ogłoszone? Nie wydaje mi się, aby tylko na bilety zakupione po 1 kwietnia był obowiązek posiadania karty wydrukowanej online, ale oczywiście mogę się mylić, więc proszę o dowyjaśnienie kwestii przez bardziej "lotnych" :D
gregory 2010-04-05 23:10   
gregory - Profil gregory
lukasz86: przecież kupując bilet zawarłeś umowę w której nie było ani słowa o płatnej odprawie online. Więc logiczne jest że nie musisz płacić dodatkowo za odprawę na lotnisku.
lukasz86 2010-04-05 21:34   
lukasz86 - Profil lukasz86
gregory: na pewno? Bo na ich stronie nie ma tego wyjaśnionego. A lecę za 2 tygodnie, kupiłem w połowie marca. Rezerwacja na 12 osób, więc trochę nie chce mi się drukować, ale z drugiej strony 120 euro...
sniezka_82 2010-04-05 14:53   
sniezka_82 - Profil sniezka_82
to dobrze wiedziec bo lece 11 czerwca a bilet zakupilam w lutym:)
gregory 2010-04-05 14:46   
gregory - Profil gregory
adams: jeśli ktoś kupił bilet przed 1 kwietnia, to odprawa na lotnisku jest gratis. Płaci się tylko w przypadku zakupu po 1 kwietnia i nieposiadaniu przy sobie karty.
adams 2010-04-05 11:21   
adams - Profil adams
Jeszcze 3 kwietnia "normalnie" drukowali karty pokładowe na lotnisku, w przypadku braku tej on-line.
sniezka_82 2010-04-05 11:12   
sniezka_82 - Profil sniezka_82
odnosnie mojego ostatniego watku,czyli tematu odprawy on-line
odprawa online
W celu zapewnienia swym pasażerom jak najniższych kosztów i tańszych biletów, od 1 kwietnia 2010 r. Wizz Air wprowadza opłatę za odprawę na lotnisku. Opłata za odprawę na lotnisku uiszczona przy rezerwacji wynosić będzie 5 EUR lub 10 EUR, jeżeli zostanie opłacona na lotnisku w dniu odlotu. Odprawa online jest całkowicie bezpłatna.
W przypadku odprawy online, pasażer musi wydrukować swoją kartę pokładową i przedstawić ją przy wyjściu do samolotu wraz z dokumentami podróży (paszportem lub dowodem osobistym).
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy