×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Strajk na lotniskach w Mediolanie - odwołano


146 lotów odwołano we wtorek z powodu strajku pracowników dwóch lotnisk w Mediolanie - Malpensa i Linate. Czterogodzinny protest i demonstrację ponad tysiąca osób zorganizowano w obronie lotniska Malpensa, którego działalność chciałyby ograniczyć linie Alitalia, przeżywające poważny kryzys finansowy. Strajk odbył się z inicjatywy trzech największych włoskich central związkowych. Na lotnisku Malpensa odwołano ogółem 102 loty, a na Linate, gdzie odbył się strajk solidarnościowy, 44 loty. Przyszłość Malpensy jest w ostatnich miesiącach przedmiotem ożywionego sporu z powodu przedstawionych przez Alitalię planów zredukowania lotów z tego lotniska. Narodowemu włoskiemu przewoźnikowi chodzi między innymi o ożywienie największego lotniska we Włoszech - Fiumicino. Projekt redukcji lotów popiera konsorcjum Air France-KLM, prowadzące obecnie rozmowy na temat wykupienia większościowego pakietu udziałów w Alitalii, co może uratować te linie przed grożącym im bankructwem. W niedzielę na Malpensie odbył się wielotysięczny wiec w obronie lotniska zwołany przez prawicową Ligę Północną. (pap)

19/02/2008 22:27,  
<>

gość_39736 - Profil
gość_39736
  

  
146 lotów odwołano we wtorek z powodu strajku pracowników dwóch lotnisk w Mediolanie - Malpensa i Linate.
Czterogodzinny protest i demonstrację ponad tysiąca osób zorganizowano w obronie lotniska Malpensa, którego działalność chciałyby ograniczyć linie Alitalia, przeżywające poważny kryzys finansowy.
Strajk odbył się z inicjatywy trzech największych włoskich central związkowych. Na lotnisku Malpensa odwołano ogółem 102 loty, a na Linate, gdzie odbył się strajk solidarnościowy, 44 loty.
Przyszłość Malpensy jest w ostatnich miesiącach przedmiotem ożywionego sporu z powodu przedstawionych przez Alitalię planów zredukowania lotów z tego lotniska. Narodowemu włoskiemu przewoźnikowi chodzi między innymi o ożywienie największego lotniska we Włoszech - Fiumicino.
Projekt redukcji lotów popiera konsorcjum Air France-KLM, prowadzące obecnie rozmowy na temat wykupienia większościowego pakietu udziałów w Alitalii, co może uratować te linie przed grożącym im bankructwem.
W niedzielę na Malpensie odbył się wielotysięczny wiec w obronie lotniska zwołany przez prawicową Ligę Północną.

(pap)
19/02/2008 22:29  

reklama
reklama
  

<>


Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie