Strajk na lotniskach w Mediolanie - odwołano

146 lotów odwołano we wtorek z powodu strajku pracowników dwóch lotnisk w Mediolanie - Malpensa i Linate. Czterogodzinny protest i demonstrację ponad tysiąca osób zorganizowano w obronie lotniska Malpensa, którego działalność chciałyby ograniczyć linie Alitalia, przeżywające poważny kryzys finansowy. Strajk odbył się z inicjatywy trzech największych włoskich central związkowych. Na lotnisku Malpensa odwołano ogółem 102 loty, a na Linate, gdzie odbył się strajk solidarnościowy, 44 loty. Przyszłość Malpensy jest w ostatnich miesiącach przedmiotem ożywionego sporu z powodu przedstawionych przez Alitalię planów zredukowania lotów z tego lotniska. Narodowemu włoskiemu przewoźnikowi chodzi między innymi o ożywienie największego lotniska we Włoszech - Fiumicino. Projekt redukcji lotów popiera konsorcjum Air France-KLM, prowadzące obecnie rozmowy na temat wykupienia większościowego pakietu udziałów w Alitalii, co może uratować te linie przed grożącym im bankructwem. W niedzielę na Malpensie odbył się wielotysięczny wiec w obronie lotniska zwołany przez prawicową Ligę Północną. (pap)
19/02/2008 22:27  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
lucky 2008-02-19 22:29   
lucky - Profil lucky
146 lotów odwołano we wtorek z powodu strajku pracowników dwóch lotnisk w Mediolanie - Malpensa i Linate.
Czterogodzinny protest i demonstrację ponad tysiąca osób zorganizowano w obronie lotniska Malpensa, którego działalność chciałyby ograniczyć linie Alitalia, przeżywające poważny kryzys finansowy.
Strajk odbył się z inicjatywy trzech największych włoskich central związkowych. Na lotnisku Malpensa odwołano ogółem 102 loty, a na Linate, gdzie odbył się strajk solidarnościowy, 44 loty.
Przyszłość Malpensy jest w ostatnich miesiącach przedmiotem ożywionego sporu z powodu przedstawionych przez Alitalię planów zredukowania lotów z tego lotniska. Narodowemu włoskiemu przewoźnikowi chodzi między innymi o ożywienie największego lotniska we Włoszech - Fiumicino.
Projekt redukcji lotów popiera konsorcjum Air France-KLM, prowadzące obecnie rozmowy na temat wykupienia większościowego pakietu udziałów w Alitalii, co może uratować te linie przed grożącym im bankructwem.
W niedzielę na Malpensie odbył się wielotysięczny wiec w obronie lotniska zwołany przez prawicową Ligę Północną.

(pap)
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy