Strajk w British Airways nielegalny

Info za ttglive z 17gru. Wysoki Trybunał w Londynie uznał dzisiaj, że planowany gigantyczny strajk pracowników British Airways jest nielegalny. Strajk miał się odbyć w dniach 22 gru - 02 sty, a powodem miały być rzekomo niskie płace. Około 80% członków związku zawodowego Unite opowiedziało się za przeprowadzeniem akcji strajkowej. Zarząd BA próbował wstrzymać lub przesunąć strajk na termin poświąteczny, by umożliwić kilku milionom pasażerów BA na spokojną i pewną podróż. Wciąż nie wiadomo, czy związek zawodowy Unite (skupiający m.in. ok. 12500 członków personelu pokładowego) dostosuje się do wyroku sądu. Wyrok został wydany na podstawie wskazanych nieprawidłowości podczas wewnętrznego referendum, przez co sąd uznał je za nieważne. Tak czy inaczej, BA po raz kolejny traci klientów, którzy nie są pewni tej linii w tak ważnym momencie jak okres świąteczno-noworoczny... Pasażerowie nie solidaryzują się w większości ze strajkującymi pracownikami (zamierzającymi), uważając takie decyzje za wyjątkowo samolubne oraz nierozważne. Media zwracają uwagę, że pracownicy BA sami podcinają gałąź, na której siedzą - linia już teraz przynosi gigantyczne straty, a każe tego typu zamieszanie tylko je powiększa w niesamowitym tempie...
17/12/2009 17:11  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
paolo-79 2009-12-24 11:31   
paolo-79 - Profil paolo-79
caly ten Unite jest nienormalny,znam 2 osoby ktore prazuja w cabin crew BA,dociagaja do 3000GBP na miesiac,nie rozumiem kompletnie czego oni chca..a strajk mam nadzieje sie nie odbedzie..mam na 1 sty lot BA,kiedy dzwonilem do nich pieniedzy nie chcieli oddac,zaproponowali tylko przebukowanie free w ciagu 12 months..a co mi po tym kiedy ja chce leciec 1 sty. a Sleazy Jet na mojej trasie podniosl na te daty ceny do 254 euro one way, Ryanair 199 euro one way..ladnie..
marqoos_pl 2009-12-17 17:11   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Info za ttglive z 17gru.
Wysoki Trybunał w Londynie uznał dzisiaj, że planowany gigantyczny strajk pracowników British Airways jest nielegalny. Strajk miał się odbyć w dniach 22 gru - 02 sty, a powodem miały być rzekomo niskie płace. Około 80% członków związku zawodowego Unite opowiedziało się za przeprowadzeniem akcji strajkowej. Zarząd BA próbował wstrzymać lub przesunąć strajk na termin poświąteczny, by umożliwić kilku milionom pasażerów BA na spokojną i pewną podróż. Wciąż nie wiadomo, czy związek zawodowy Unite (skupiający m.in. ok. 12500 członków personelu pokładowego) dostosuje się do wyroku sądu. Wyrok został wydany na podstawie wskazanych nieprawidłowości podczas wewnętrznego referendum, przez co sąd uznał je za nieważne.
Tak czy inaczej, BA po raz kolejny traci klientów, którzy nie są pewni tej linii w tak ważnym momencie jak okres świąteczno-noworoczny... Pasażerowie nie solidaryzują się w większości ze strajkującymi pracownikami (zamierzającymi), uważając takie decyzje za wyjątkowo samolubne oraz nierozważne. Media zwracają uwagę, że pracownicy BA sami podcinają gałąź, na której siedzą - linia już teraz przynosi gigantyczne straty, a każe tego typu zamieszanie tylko je powiększa w niesamowitym tempie...
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy