LOT znowu " śpi " zero promocji ceny wysokie

LOT znowu spasował , tak jak każdy nowy Prezes na początku promocje i zapowiedzi ... okazuje się bzdur / teraz znowu ceny kosmicznie wysokie a oferta PROMOLOT prawie jej nie ma w kierunkach do niemiec np. znowu lufthansa bez zadnych promocji oferuje miejsca np do monachium bez żadnej promocji w cenie jaką miał Lot w promolot - chyba LOT tonie już teraz na poważnie - jak zwykle z dużej burzy mały deszcz KOLEJNY PREZESik który nie radzi sobie z tą firmą ale każdy pensje bierze- i zawsze jest tak samo - a ceny biletów LOTu są nadl wysokie ! zero reakcji na konkurencje - bo po co cos robic by to ratowac - czy sie siedzi czy sie leży PENSJA prezesowi sie " 20ego" należy ...... wszystkie promocje LOTu na ich stronie są beznadziejne !
08/12/2009 15:39  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
4tech 2009-12-13 11:04   
4tech - Profil 4tech
I pare innych kierunków z portow regionalnych...
gregory 2009-12-12 15:39   
gregory - Profil gregory
Belgrad też w PROMOLOT za 350zł RT jest.
chmurka 2009-12-12 14:39   
chmurka - Profil chmurka
Wy tu gadu gadu a prezes Mikosz wzial sobie do serca skargi neww i sypnal paroma kierunkami w promocji, WAW Duseldorf 399, Paryz 490 itd w okolicy 500 stow.Ciekawe jak spojrzalem na marzec w ramach promocji do Paryza za 490zl znalazlem fajne polaczenie w ramach Promolotu za 390:-)) w dodatku na weekend czego nie uswiadczysz z Ryanairem np.
4tech 2009-12-09 19:05   
4tech - Profil 4tech
migajos: tylko nic nie robiacy nie popelniaja bledow:)...a tak powaznie..to sie wszystko zgadza, i Ty masz racja i ja mam racje i szot ma racje:)..poprostu nie zawsze pasuje nam dana taryfa w danym terminie u danego przewoznika dlataego "szukamy" inny alternatywnych polaczen,promocji etc...fakt cena do BEY czy TLV w MA calkiem calkiem"przyziemne", ale w terminie ktory by mnie interesowal faktycznie juz nia...gdyz z LHR to 320GBP...a z WAW od 1700PLN....ale cena 700 pln do BEY to faktycznie taniuszko....tylko ze znowu nie ten termin....:)
szot 2009-12-09 18:48   
szot - Profil szot
migajosie: wiesz z pewnością, że na dany rejs w taryfie PromoLOT (OHOTLOT) jest tylko kila biletów i może już zostały one wykupione. Może być i tak, że na tej trasie w tych przedziale czasowym nie ma tej taryfy a są tylko wyższe :) Przede wszystkim w tych wszystkich chodzi o to aby Klient często zaglądał na stronę przewoźnika i sprawdzał promocje :)
migajos 2009-12-09 18:43   
migajos - Profil migajos
ok 4tech... muszę się przyznać do błędu. Ostatnio nie sprawdzałem często cen w Locie. Zrobiłem małe porównanie cen LO i MA na kierunki południowe w drugiej połowie lutego. I tak: IST (LO 1161, MA 409), BEG (LO 359, MA 423), ATH (LO 809, MA 1393), SOF (LO 468, MA 416), OTP (LO 886, MA 416), LCA (LO 1062, MA 1136), ODS (LO 474, MA 2109), TLV (LO1627, MA 1447). Tak więc na tych 8 kierunkach 4 tańsze w LO i 4 tańsze w MA... Mam po prostu pecha, często latam do OTP i sugeruję się tym porównaniem... Co ciekawe LO ma promolot do Bukaresztu ale dostepny dopiero z 4-5 miesieczym wyprzedzeniem. Nie wiem dlaczego, bo widzę że na takie kierunki jak np. BEG, ODS to jest 1-2 miesiace...
szot 2009-12-09 18:01   
szot - Profil szot
gral: o ATR 42 to nie ja wieszczę tylko tak wypowiada się obecny prezes LOTu że leasing tych samolotów jest zawarty umową do końca marca 2010 roku; ER4 wycofane zostaną sukcesywnie po dostawie następnych E75
4tech 2009-12-09 16:50   
4tech - Profil 4tech
migajos: wiesz dla jednych 500 pln roznicy plus 17 godzin podroz to nic,dla innych zadna oszczednosc....co do SOF...patzrylem tylko na luty 2010 i cena LO 483 pln...w MA 860 pln...chociaz przyznam ze sa loty i po 386 pln i 406 pln...tak jak w LO za 389pln...ale tak jak pisalem porzeprzednio...kazdy wybierze co mu pasuje..(ja wyblabym LO do TLV ze wzgl. na czas podrozy)....do SOF to juz bym sie zastanawial:)
migajos 2009-12-09 16:36   
migajos - Profil migajos
a a'propos tego porównania z TLV, to dla większości 500PLN robi różnicę. Dużą. Nawet jakby miało to oznaczać kilka godzin w BUD.
migajos 2009-12-09 16:33   
migajos - Profil migajos
zdecydowanie częściej w MA.... No i co chwile w MA są promocje na kilkanaście kierunków za 400-500PLN. Do kupienia spokojnie z miesięcznym wyprzedzeniem. Jak lot robi promocję (raz na pol roku) do SOF, IST, ATH czy OTP to cena jest okolo 700PLN... Taka jest wlasnie rożnica między LO i MA
4tech 2009-12-09 16:23   
4tech - Profil 4tech
migajos: fakt WAW-BUD-TLV w MA jest tanszy o 500pln niz lot bezposredni LO z WAW...ale podroz do TLV w MA trwa 17:45 min...powrot 14 godzin....czy jest to warte zachodu??natomiast WAW-BUD-SOF wychodzi drozej niz WAW-SOF by LO...oczywiscie w porownywalnym terminie w miesiacu lutym 2010....dalej juz nie sprawdzalem innych kierunkow ( mysle ze byloby podobnie) raz taniej w LO a raz w MA....
migajos 2009-12-09 13:23   
migajos - Profil migajos
OK, ja nie bronie zdania założyciela tematu co do GDN-MUC i POZ MUC ;) Trochę off topic poszedlem...
4tech 2009-12-09 13:09   
4tech - Profil 4tech
migajos: CDG podalem jako przykład nic wiecej.... LF na trasie do TLV jest faktycznie w LO wysoki, chyba jeden z wyższych wspolczynnikow zapelnienia samolotu w LO...chodziło mi w sprawie promocji w LO ze nie jest tak w tytule wątku a już pisanie ze nie ma promo na trasach z GDN do Miemiec jest zwykła " pomyłka" powtorze jeszcze raz... w dniu wczorajszym sprawdziłem ceny w LH i LO tylko na jednej trasie z GDN do MUC i wyszło ze LO jest o 100% tańszy niż LH podobnie jak POZ-MUC ...
migajos 2009-12-09 12:32   
migajos - Profil migajos
Mam wrażenie, że nie czytacie moich postów. Po pierwsze nigdzie nie napisałem, że chcę żeby LOT miał ceny takie jak Ryanair, po drugie ja nie porównuje LOTu z Lufą i nie twierdzę że LOT jest droższy! Z lufą nie mamy co się porównywać, oni mają zupełnie inne możliwości manewru z promocjami. Marqoos_pl: przecież napisałem że wystarczą mi 3-4 miejsca w promocji z miesięczym wyprzedzeniem! Należy również zwrócić uwagę że Niemcy i UK to specyficzny rynek dla Polski i tam bilety generalnie są tańsze niż gdzie indziej (konkurencja low-costów).
4tech: Myślę że bez sensu jest porównywać LO WAW-CDG, z MA WAW-BUD-CDG. MA się raczej nadaje do kierunków południowych: BUD, SOF, OTP, IST, TLV, LCA, BEG, ATH... i to na tych trasach konkuruje z LOTem, nie na CDG! Lot wypada baaaardzo blado w tej konkurencji... Podobno LO ma bardzo dobry LF na tych kierunkach... ja jakoś nie zauważyłem. Można to gdzieś sprawdzić? A jeżeli ma tak dobry, to dlaczego WIZZ jeszcze nie uruchomił BUD, SOF czy BUH z WAW?? I nie mówcie mi że tam lata tylko biznes który "brzydzi się" low-costami.
marecki 2009-12-09 11:42   
marecki - Profil marecki
na razie LOT zredukował liczbe E145, ale rzeczywiscie docelowo miały zniknac całkowicie
gral 2009-12-09 09:53   
gral - Profil gral
szot juz wieszczyl wycofanie E145, nie sprawdzilo sie. Teraz przepowiada to samo dla ATR-42, czyli... beda jeszcze dlugo latac :P
2009-12-09 09:33   
 - Profil
szot: a E-145 nie miały odlatywać na dobre? Jeśli mają zostać, to tym większa moja uciecha, ale myślałem, że LO z nich rezygnuje, i to jakoś bieżącej jesieni miało się odbywać...
marqoos_pl 2009-12-09 06:58   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
'migajos' - skoro pracowałeś przy sprzedaży biletów, to powinieneś wiedzieć, że zazwyczaj jest niewiele miejsc w najniższych taryfach, a ich dostępność 'dopiero za 4 miesiące' zazwyczaj wynika z tego, że te pozostałe miejsca się po prostu już sprzedały... LOT (ani żadna linia) nie będzie dawała takich super-promocyjnych cen na trasach, gdzie i tak wiadomo, że będzie komplet lub klienci zapłacą więcej. Cena promocyjna, jak 'marcecki' wspomniał, jest czymś wyjątkowym, można by rzec wręcz niecodziennym, więc zasada 'kto pierwszy, ten lepszy...' wciąż obowiązuje... Żadna linia nie oferuje promocji (i takich cen) w nieograniczonej ilości, w dowolnym czasie, na każdej trasie i kiedykolwiek do kupienia... LOT i każda inna linia lotnicza ma za zadanie ZARABIAĆ... A jeżeli chodzi o różnice pomiędzy LO a LH na wybranej trasie w konkretnym dniu, to oczywiście, że się też może tak zdarzyć. To samo - wszystko zależy od dostępności miejsc. Narzekacie, że jest zniżka na taryfę (wg. mnie właśnie dużo osób wie, że bilet składa się w uproszczeniu z taryfy oraz podatków) - jakby nie było, przy niektórych trasach może to być kilkaset PLN. Czy mało? Dla mnie nie... Śmieszą mnie takie oczekiwania, że LO (LH, MA, OK, SU itd.) będą latać w cenach FR - nie, nie będą... (to wcale nie znaczy, że FR nie będzie miał cen jak tamci pozostali...).
4tech 2009-12-09 01:50   
4tech - Profil 4tech
migajos: przeciez podalem w poprzednich postach dokladne daty kiedy sa "tanie"bilety w PromoLOT...na wyloty do MUC z POZ/GDN...wlasnie troszke wiecej jak miesiac do przodu...podobne taryfy sa tez w LO po 10/01/10...wiec nie rozumiem w czy problem?...przegladnelem wszystkie loty w LH do lutego 2010 i nie znalazlem nic ponizej 700PLN a w LO jest "mase" terminow w PromoLOT po 390 PLN all....kiedys pamietam ze byla promocja w LO tylko na wyloty z WAW-bylo zle wszyscy marudzili ze tylko z WAW,teraz sa promocje z portow regionalnych to tez zle bo nie ma biletow za 199pln RT do Europy a sa po 390 PLn....zdecydujcie sie w koncu na cos...sprawdzilem Malev np na lot z przesiadka do CDG...roznica w cenie 70 pln na korzysc Maleva..tylko ze wylot z WAW o 9:00 przylot na CDG....18:00...o powrotnym kierunku nawet nie wspomne...11 godzin...wiec czy jest warto oszczedzic 70 pln i miec dwa dni w d*** czy lepiej poleciec LO do CDG??...i podobnie jest z innymi trasami via BUD....pozorna oszczednosc...
migajos 2009-12-08 21:53   
migajos - Profil migajos
marecki: czy ja powiedziałem ze chcę żeby PROMOLOT był po 30 miejsc na każdy lot? Wystarczą mi 3-4 miejsca chociaz z miesiac do przodu...
No właśnie ja jednak wolę jednolitą, dobrą i częstą promocję dla wszystkich niż takie epizody a to dla dzieci a to dla seniorów a to dla biznesu... Generalnie, Malev ostatnio jest dużo tańszy niż LOT...
Pewnie zaraz się odezwą głosy o LF... ale skoro jest tak dobrze to dlaczego jest tak źle?
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy