Easyjet mowi po mediolansku i napolitansku

Easy Jey zapowiada ze jako pierwsza linia w Europie bedzie serwowac komunikaty we wloskich dialektach. Na trasach z/do Napoli i Milano Malpensa, komunikaty oprocz po wlosku i angielsku beda rowniez w dialekcie napolitanskim i mediolanskim.
12/11/2009 20:07  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
humbak 2009-11-14 04:34   
humbak - Profil humbak
Tak czy siak, będzie zabawnie, bo ja ani neapolitańskiego, ani mediolańskiego nijak nie rozumiem. :o) Włoskiego się uczyłem w krainie Dantego, gdzie co najwyżej mówi się "una hohahola hon hannuczczia horta horta hosi". :o)
paolo-79 2009-11-13 11:41   
paolo-79 - Profil paolo-79
a do czego te ostatnie 2 posty?jaki ty jestes meczacy 4tech..co mnie interesuje ze mieszkales w israelu? mieszkales w italii?neapolu? wiesz cos z autopsii o tamtejszym jezyku, specyficznych dialektach?poGOOGLEujesz cos i wklejasz jakies random-texty nie wiadomo po co...
4tech 2009-11-13 00:39   
4tech - Profil 4tech
"O ciuccio che se crede Cervo, quando va pe 'zump" o fuosso se ne addona....
4tech 2009-11-13 00:35   
4tech - Profil 4tech
paolo-79: cytat na temat jezyka (dialektu) neapolitanskiego..
wypowiedziane przez Wlochow:.." Tak samo, jak w języku neapolitańskim, również w języku palermianitańskim istnieją dla nas przede wszystkim dźwięki"- Mateo Bavera,Giuseppe Massa (Palermo)..
4tech 2009-11-13 00:22   
4tech - Profil 4tech
paolo-79: tak blisko 2 lata w Izraelu ale nie tylko tam-Liban,Syria,Jordania,Egipt...
jeszcze raz powtorze..jezyk (dialekt) neapolitanski nie ma nic wspolnego z jezykiem hebrajskim, co najwyzej moze miec zwiazek z judeo-wloskim ( ktory zreszta tez dzieli sie na kilka dialektow)...spytaj sie swojej mamy jakim jezykiem (dialektem) posluguja sie w rejonie Campanii (Kampanii)...
paolo-79 2009-11-13 00:14   
paolo-79 - Profil paolo-79
2 lata w Israelu? a w Napoli ile spedziles kolego?jeszcze raz mowie...przestan p...lic glupoty o rzeczach o ktorych NIC NIE WIESZ!!ty nawet nie znasz roznice miedzy jezykiem i dialektem...
4tech 2009-11-12 23:57   
4tech - Profil 4tech
paolo_79: wydaje mi sie ze Tobie raczej chodzilo o tak zwany jezyk judeo-wloski...niz o hebrajski a to sa dwie rozne rzeczy...o ile faktycznie o to chodzilo...
4tech 2009-11-12 23:49   
4tech - Profil 4tech
paolo-79: nie cytuje wikipedi a inne zrodla to po pierwsze, po drugie blisko 2 lata spedzilem w Izraelu...wiec jezeli dialekt neapolitanski jest podobny do hebrajskiego to slaska mowa jest dialektem ugro-finskim...a tak przy okazji jezyk (dialekt) neapolitanski pochodzi z grupy jezykow zachodnioramanskich a jezyk hebrajski z grupy jezykow semickich...
paolo-79 2009-11-12 23:11   
paolo-79 - Profil paolo-79
4tech po co sie wtykasz?wikipedia to nie najlepsze zrodlo wiedzy czlowieku...nie ma JEZYKA NEAPOLITANSKIEGO. nie jest on rozpoznawany jako jezyk..ani sycylijski ani kalabryjski. ani romagnolski,ani toskanski.ma status DIALEKTU...i nie wymadrzaj sie o rzeczach o ktorych N-I-C nie wiesz...moja mama jest z ziemi miedzy Rzymem a Neapolem i wiem jak sie tam mowi i ze tamte dialekty maja OGROMNIE DUZO wspolnego z hebrajskim i arabskim...
4tech 2009-11-12 22:04   
4tech - Profil 4tech
paolo-79: chyba chodzilo Tobie o jezyk neapolitanski?....jezeli tak to nie ma on nic wspolnego z hebrajskim....natomiast posiada pewne cechy języka sycylijskiego.
paolo-79 2009-11-12 21:10   
paolo-79 - Profil paolo-79
no roznia sie..napolitanski bardziej przypomina hebrejski niz wloski..
hamburg 2009-11-12 20:43   
hamburg - Profil hamburg
paolo-79: Az tak sie roznia te jezyki? (Bo nie wiem). Bosz...to moze nastepnym razem jak bede lecial do VIE to uslysze komunikat po angielsku, niemiecku i austriacku *hihi*
paolo-79 2009-11-12 20:09   
paolo-79 - Profil paolo-79
Easy Jey zapowiada ze jako pierwsza linia w Europie bedzie serwowac komunikaty we wloskich dialektach. Na trasach z/do Napoli i Milano Malpensa, komunikaty oprocz po wlosku i angielsku beda rowniez w dialekcie napolitanskim i mediolanskim.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy