Rekordowy styczeń w Rębiechowie

Ponad 140 tys. pasażerów przewinęło się w styczniu przez port lotniczy w Rębiechowie. To prawie o połowę więcej niż w styczniu ubiegłego roku, i ponad dwa razy więcej niż dwa lata temu. Dane za pierwszy miesiąc roku wykazują 39 proc. wzrost liczby pasażerów w porównaniu do stycznia 2007 r, oraz 115 proc., czyli ponad dwukrotny wzrost w stosunku do stycznia 2006 roku. To o tyle wyjątkowe, że 2006 rok był rekordowy pod względem tempa wzrostu liczby obsłużonych pasażerów, które wyniosło 87 proc. Doskonałe wyniki są efektem dużej ilości operacji lotniczych (startów i lądowań) jakie w styczniu przeprowadzono w Rębiechowie. 2236 operacji, czyli ponad 70 dziennie oznacza wzrost o jedną piątą w stosunku do stycznia ub.r. Wśród połączeń, które w ciągu ostatnich miesięcy pojawiły się w rozkładzie lotów z Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy pojawiły się loty EasyJet do Londynu, Belfastu, Edynburga oraz Bristolu (październik 2007), a także otwarte pod koniec stycznia połączenie do Oslo-Torp obsługiwane przez linie Wizz Air.
07/02/2008 18:21  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
hamburg 2008-02-07 22:53   
hamburg - Profil hamburg
dobrze...za tydzien sprawdze ceny ;-)
adams 2008-02-07 22:44   
adams - Profil adams
to teraz sie juz pogubiłem...:/ nie wazne...wiem ze jak ja teraz kupowałem to kosztowały 4eur :)
hamburg 2008-02-07 22:38   
hamburg - Profil hamburg
no i tam wlasnie bylo takie male stanowisko z kanapkami, panini...itp. i tam bylo taniej ;-)
adams 2008-02-07 22:27   
adams - Profil adams
jak siedziałes na początku blizej autostradyto musiałes faktycznie tak jak mowisz isc na koniec teminalazrobic siku w WC :-)
hamburg 2008-02-07 22:18   
hamburg - Profil hamburg
tego niepamietam....wlasnie jak tam siedzialem to musialem isc na drugi koniec terminala aby isc siku.....bo jakos tamtych toalet nie zauwazylem...;-)
adams 2008-02-07 22:15   
adams - Profil adams
a wtym budynku obok jest zimno, nie ma ogrzewania, są twarde plastikowe siedzenia ale za to WC,automaty z jedzeniem i piciem sie tam znajdują....
adams 2008-02-07 22:13   
adams - Profil adams
HAMburg: tak,tak owe zamykane sa od 1 do 4 w nocy i trzeba sie przenosic do budynku obok....
hamburg 2008-02-07 22:09   
hamburg - Profil hamburg
adams: jest duzo tych wyjsc/wejsc ;-) ale bardziej poczne te wyjscie ;-) dzwi ktore sa w nocy zamkniete ;-)
adams 2008-02-07 22:06   
adams - Profil adams
to juz wiem gdzie obie kawiarnie połozone są naprzeciwko siebie ty kupowałes od strony wyjscia/wejscia do lotniska. Jest ich tam duzo na lotnisku, ale raczej wszystkie mają rowne stawki.
hamburg 2008-02-07 22:01   
hamburg - Profil hamburg
adams: jak bylem w grudniu to tyle placiel....ale moglo sie teraz zmienic......ja kupowalem tam gdzei bylo naj miej ludzi (jak bys stal plecami do autostrady to calkiem po prawej stronie lotniska) tam gdzie jest taka duza poczekalnia (duzo siedzen)
Cezary 2008-02-07 22:01   
Cezary - Profil Cezary
Widocznie nawet Lufthansa zaczyna oszczędzać. Kiedyś w strefie tranzytowej na Niemieckich lotniskach były samoobosługowe automaty do herbaty i kawy. To było całkiem niedawno. /// maxX: faktycznie d***l jesteś.
adams 2008-02-07 21:59   
adams - Profil adams
teraz naprzeciwko ekranów informacyjnych arrivals/departures chyba przed stanowiskami chcek in 17-26. Kupiłem herbate ktora kosztowała 4€. Pamietam ze za szybą były czerwone izielone jabłka :] a bułke ponizej wyjsc z hali przylotów. Zrobiłem spacer po całym lotnisku i tanszych nie znalazłem. Jak teraz bedziesz na BGY to zobacz :]
hamburg 2008-02-07 21:54   
hamburg - Profil hamburg
Cezary: Tak, w HAM w termianlu LH masz darmowe gazety....ale to wszystko.
hamburg 2008-02-07 21:53   
hamburg - Profil hamburg
adams: Dziwne. Na BGY panini kupilem za 2€ i bylo bardzo smaczne...kawa chyba tez 2€ lub 2,50€. Nie wiem jak bylo w PSA bo mialem malo czasu aby wypic kawe.
hamburg 2008-02-07 21:48   
hamburg - Profil hamburg
Cezary: O czym ty marzysz?? ;-)))) Kawa w HAM kosztuje od 3€ do 3,50€ a crossaint 2,20€ (ostatnio kupowalem) a kanapki dobre 4€. W DUS jak lecialem w grudniu do WAW to Latte Machiatto kosztowalo 3,50€. Czasy sie zmienily ;-)
adams 2008-02-07 21:43   
adams - Profil adams
We włoszech na lotniskach kanapka(fujjjj) kosztuje 4€, tak samo herbata....
Cezary 2008-02-07 21:43   
Cezary - Profil Cezary
HAMburg: Dawno nie leciałem przez Niemcy ale kiedyś (6-8 lat temu) jak się leciało tranzytem to kawa i rózne rodzaje herbaty na niemieckich lotniskach były za darmo. W takich samoobsługowych stanowiskach. Spotkałem się z tym w Monachium, Frankfurcie, Hamburku i Stuttgarcie i chyba w Dortmund. Czy już nie ma takich darmowych samoobsługowych stanowisk ??
hamburg 2008-02-07 21:36   
hamburg - Profil hamburg
aynis: i niestety wszedzie kosztuje ta kawa 8 zl. ale zwrocilem uwage ze ta kawjarenka w hali odlotow krajowych jest lepsza ;-)))) Maja lepsza kawe i lepsze kanapki ;-)
adams 2008-02-07 18:39   
adams - Profil adams
Dobrze ze porty regionalne sie rozwijają. Wysoki wzrost procentowy o tym świadaczy.
aynis 2008-02-07 18:38   
aynis - Profil aynis
I dalej jest. Tylko teraz nie będą mieli monopolu na sprzedawanie kawy ;) Raz poszłam do tej kawiarni/restauracji, czekałam na znajomych i oglądałam sobie samoloty - za filiżankę niesmacznej kawy zapłaciłam 8 zł :(
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy