Wizz bagaż podręczny

z przepisow nie wynika ani, ze nie mozna, ani ze mozna zabrac tego laptopa:) wiec najlepiej jakby ktos wiedzial, jak to wyglada w praktyce. lece z CORK do Warszawy. Wiem ze w Ryanairze to jest lipa z tymi laptopami, niestety maja to okreslone w przepisach i z tego co zauwazylem, przestrzegaja tych przepisow. ale ja lece Wizzair, wiec jestem ciekaw. niestety, takiego mam olbrzymiego laptopa, ze sam zasilacz wazy ponad 1,5kg...
13/05/2009 21:52  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
kamilk01 2009-05-14 22:20   
kamilk01 - Profil kamilk01
z przepisow nie wynika ani, ze nie mozna, ani ze mozna zabrac tego laptopa:) wiec najlepiej jakby ktos wiedzial, jak to wyglada w praktyce. lece z CORK do Warszawy. Wiem ze w Ryanairze to jest lipa z tymi laptopami, niestety maja to okreslone w przepisach i z tego co zauwazylem, przestrzegaja tych przepisow. ale ja lece Wizzair, wiec jestem ciekaw. niestety, takiego mam olbrzymiego laptopa, ze sam zasilacz wazy ponad 1,5kg...
disorder 2009-05-14 14:16   
disorder - Profil disorder
Dla mnie to jest żenujące i obce, że pasażer musi się zastanawiać, ile ma toreb. Czy jedną większą, czy pięć maleńkich. Szok. W Najlepszej Polskiej Taniej Linii Lotniczej tak nie było. Szkoda, że nie dane było się jej rozwijać. :-(
humbak 2009-05-14 14:05   
humbak - Profil humbak
hambi: Przykład z LBC przekonał mnie do słuszności Twojego twierdzenia! :o) Skoro Niemiaszki podchodzą do tego w taki sposób, to musi to być jak wzorzec z Sevres. :o)
hamburg 2009-05-14 13:52   
hamburg - Profil hamburg
stenus: Skoro w LBC przepuszczaja pasazerow W6, to chyba jest to formalne ;-)
humbak 2009-05-14 13:37   
humbak - Profil humbak
hambi: Okik, mnie w Wizz ten nikt nie zaczepiał za lapka. Ale formalnie na stronie Wizz nie ma explicite napisane nic o lapku. :o) "mała podręczna" to może być damska torebka, ale w sumie wiemy doskonale jakie wielkie one potrafią być. Większe od laptopa. :o)
hamburg 2009-05-14 13:07   
hamburg - Profil hamburg
stenus: No chyba laptop to jest mala torba podreczna. Pozatym na moich wszystkich lotach W6 jeszcze nikt nie skarzyl sie na to ze mam bagaz i laptop. Wlasciwie we wszystkich liniach wolno bagaz+ laptop.....tylko oczywiscie FRanca ma jakiegos bier...ca.
humbak 2009-05-14 11:12   
humbak - Profil humbak
gosciu_kamilk01: Twoj laptop wazy wraz z torba 10kg? To Ty masz telewizor, a nie laptop. :o)
humbak 2009-05-14 11:10   
humbak - Profil humbak
hambi: Czytam to zdanie juz kilka razy i nic w nim nie ma o laptopie: "Oprócz bagażu podręcznego, pasażer może wnieść na pokład następujące przedmioty: * małą torbę podręczną; * płaszcz lub koc; * parasol lub laskę; * mały aparat fotograficzny, kamerę wideo lub lornetkę; * telefon komórkowy; * materiały do czytania w czasie lotu; * dla dzieci poniżej drugiego roku życia: jedzenie, składany wózek dziecięcy, małe łóżeczko dziecięce; * kule dla osób niepełnosprawnych." Chyba, ze "mala, podreczna torba" to dla Ciebie laptop. :o)
hamburg 2009-05-14 00:05   
hamburg - Profil hamburg
gral: Tak przynajmiej pisze na stronie W6.
gral 2009-05-13 23:52   
gral - Profil gral
hamburg: myślę, że są jeszcze inne dziwne lotniska oprócz LTN i LPL... chyba w NYO też coś pisało o jednej torbie... oczywiście można się kłócić ;)
hamburg 2009-05-13 23:10   
hamburg - Profil hamburg
gosc_kamilik01: Tutaj jest cytat ze strony W6: ,,Pasażer może wnieść na pokład jeden bagaż podręczny o wadze nie przekraczającej 10kg i ogólnych rozmiarach nie przekraczających 115cm (55x20x40 cm). Jeżeli waga lub rozmiary bagażu podręcznego przekraczają wyżej określone limity, bagaż zostanie przewieziony w luku bagażowym samolotu i będzie traktowany jak bagaż rejestrowany.
Oprócz bagażu podręcznego, pasażer może wnieść na pokład następujące przedmioty:

* małą torbę podręczną;
* płaszcz lub koc;
* parasol lub laskę;
* mały aparat fotograficzny, kamerę wideo lub lornetkę;
* telefon komórkowy;
* materiały do czytania w czasie lotu;
* dla dzieci poniżej drugiego roku życia: jedzenie, składany wózek dziecięcy, małe łóżeczko dziecięce;
* kule dla osób niepełnosprawnych.´´
Jezeli odlatujesz z lotniska Londyn-Luton lub Liverpool mozesz miec WYLACZNIE JEDNA torbe....czyli musisz wtedy schowac laptop do walizki.
hamburg 2009-05-13 23:07   
hamburg - Profil hamburg
stenus: To nie Ryanair! gosc_kamilik01: W Wizzair mozesz wziasc na poklad 10kg (oczywiscie walizka nie moze przekraczac wymiarow 55cmx40cmx20cm) + laptop (ktory nie liczy sie do wagi bagazu)
humbak 2009-05-13 23:01   
humbak - Profil humbak
Caly bagaz podreczny ma wazyc 10kg.
gosc_kamil 2009-05-13 22:12   
gosc_kamil - Profil gosc_kamil
witam!
czy jezeli wezme na poklad torbe pelna np ubran, wazaca 10kg, nieprzekraczajaca przepisowych wymiarow, to moge wziac tez oddzielnie laptopa w oddzielnej torbie?
pytam, poniewaz moj laptop jest dosc pokaznych wymiarow i w torbie wazy 10kg... wiec nie wiem, czy bagaz podreczny LACZNIE (tzn aparat, torba, laptop itp..) ma wazyc 10kg, czy np torba 10kg + dodatkowe elementy nie beda dodatkowo wazone?
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy