Ryanair zapłaci 1 euro Sarkozy'emu

Francuski sąd orzekł, że tanie linie lotnicze Ryanair mają zapłacić prezydentowi Francji 1 euro, a jego nowej żonie Carli Bruni 60 tys. euro odszkodowania za wykorzystanie w reklamie ich wizerunku. Para, która w sobotę wzięła ślub, pozwała irlandzkiego przewoźnika za wykorzystanie bez zgody ich wizerunku w reklamie promującej obniżki cen biletów. Reklamę zamieścił w zeszłym tygodniu dziennik "Le Parisien". Przedstawia ona Sarkozy'ego i Bruni, nad głową której widnieje komiksowy dymek z hasłem: "Z Ryanairem cała rodzina będzie mogła przylecieć na mój ślub".
05/02/2008 16:03  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
tomekk 2008-02-05 21:10   
tomekk - Profil tomekk
HAMburg: zarówno przy gate jak i przy wejściu do samolotu obsługa bardziej zajmowała się ziewaniem i dłubaniem w nosie niż sprawdzaniem kart. Bramki do wylotu do KRK i BZG były blisko siebie a czas startu samolotu różnił się o jakieś 20 minut.
hamburg 2008-02-05 21:05   
hamburg - Profil hamburg
TomekK: A jakim cudem sie ten pasazer znalaz? Przeciesz musisz pokazac karte pokladowa....przy gate i przy wejsciu do samolotu....to nikt z obslugi nie zorientowal sie ze to nie ten lot?
tomekk 2008-02-05 21:03   
tomekk - Profil tomekk
Apropos kontroli karty pokładowej: w pażdzierniku na STN siedziałem w samolocie FR do KRK i jakiś gość w pewnym momencie głośno zapytał się: "A to nie jest samolot do Bydgoszczy ?" Jak się dowiedział, że do Krakowa to kiedy wybiegł samolotu wyglądało jak na kreskówkach ze strusiem pędziwiatrem :) Poczułem się wtedy naprawde jak w Pekaesie ;)
hamburg 2008-02-05 20:53   
hamburg - Profil hamburg
Tak, wlasnie przy wpuszczaniu do security....jak odlatywalem 11.01 do GDN jeszcze nie bylo....a teraz jak lecialem do PSA (31.01) to stala waga i pan i pani waza duze torby. Ale na STN tez kontroluja ;-). apropos tej kontroli karty pokladowej: zanim sie podchodzi do security do jest kontrolowana twoja karta pokladowa. Jak lecialem teraz do PSA to stal przed mna gosciu z Norgwegii...i miaj tez zrobiony web-check-in. Pan ktory go kontrolowal byl taki nie kompetetny ze nie chcial go wpuscic.....bo jego usasadninie bylo ze Norwegia nie lezy w UE..a tylko posiadacze paszportow lub dowod z krajow unii sa chonorowane na web-check-in. Pan ma racje ze Norwegia nie lezy w Unii tylko w (nie wiem jak sie to dokladnie nazywa po polsku) EWR?. A FR tez dowody z EWR? honoruje na web-check-in. Jezeli by ten pan logiczenie pomyslal to by wiedzial ze musisz wybrac kraj twojego dowudu przy robieniu tego check-in...ktore sa podane przes FR. Jezeli nie bylo Norwegii do wyboru gosciu by nie mog sobie tez wydrokowac swojiej karty wstepu. No i ile ten pan musial telefonowac aby sie tego dowiedziec.....a mog sie mie spytac *hihihi*
humbak 2008-02-05 19:04   
humbak - Profil humbak
HAMburg, to te wagi sa przy wpuszczaniu na security? To ja korzystac z LBC nie bede. :P
hamburg 2008-02-05 18:52   
hamburg - Profil hamburg
pamientam ze jakies 2-3 lata temu FR musial zaplacic LBC okolo 5 mln€ odszkodowania bo FR zrezygnowal z planow otwozenia bazy w LBC. Jednak bywaja wysze kary.
hamburg 2008-02-05 18:37   
hamburg - Profil hamburg
stenus: a mi w PSA terz nie sprawdzali......ale nowosc zastala w LBC...teraz kazdy pasazer majac walizke jako bagaz podreczny musi ta walizke postawic na wage.......dobrze ze wczesniej nie wazili bo bym juz nie raz musial zaplacic za bagaz rejestrowany.
humbak 2008-02-05 18:04   
humbak - Profil humbak
Bedzie zabawnie, jesli FRanca wyplaci owo odszkodowanie w ... bonach na wlasne rejsy, a zeby zarezerwowac wtedy nowe loty, to tzreba zadzwonic do ich irlandzkiej infolinii. Oj sie wtedy Sarko naczeka zanim sie dodzwoni po swoje 100 biletow za 0,01 euro. :o)
humbak 2008-02-05 18:03   
humbak - Profil humbak
adams: Mam podobne doswiadczenia, ze pracownicy w BGY i PSA bardzo gorliwie sprawdzaja, czy walizka tych online pasuje w "koszyczek". Nie wazyli mi, bo nie bylo wagi obok, ale paniusia w BGY kazala wlozyc moja walizke (wazyla 15 kg), troszke sie nie miescila, wiec powiedziala, abym pzrelozyl cos do plecaczka i wtedy sie zmiescila. Zastanawiam sie po co te hocki-klocki...?
adams 2008-02-05 17:25   
adams - Profil adams
miras: w kontroli bezpieczeństwa nic nie mowili, a ze leciało duzo paxow no i obsluga w GATE 7 to 2 praktykantow nawet nie spojrzałea na moj dowod tylko od razu babka oderwała ta dolną część boarding pass a zeby włozyc bagaz do koszyka to juz nie było czasu..:)
miras 2008-02-05 17:15   
miras - Profil miras
adams: masz szczęście, bo pracownicy na lotnisku w KRK bywają czasami nadgorliwi.
adams 2008-02-05 17:10   
adams - Profil adams
W krakowie jak masz odprawe przez internet to: ani mi nie wazono bagazu a miałem walizke 12kg plus małą saszetke ok 1kg,a no i moja walizka w ogole nie miesci sie w koszyku, a w luku nad głowami bez problemu :) natomiast w BGY i PSA mi ważyli...
tomekk 2008-02-05 17:04   
tomekk - Profil tomekk
adams: tylko prezenty nie będą mogły przekroczyć 55cm x 40cm x 20cm i 10 kg ;)
miras 2008-02-05 17:03   
miras - Profil miras
Jak zwykle bardzo wzruszający komunikat.
tomekk 2008-02-05 16:56   
tomekk - Profil tomekk
Na anglojęzycznej wersji strony Ryana w dziale News jest oficjalna odpowiedź w tej sprawie (o czym wspomina Pablo parę postów niżej).
miras 2008-02-05 16:51   
miras - Profil miras
Dla mnie, być może dla Ciebie 500 tys € to duże pieniądze. Kobieta się ceni. Na tyle wyceniła swój wizerunek, nazwisko i straty moralne :))
tomekk 2008-02-05 16:50   
tomekk - Profil tomekk
"Zdjęcie Carli Bruni kosztuje 500 tysięcy euro" - powiedział Thierry Herzog (prawnik prezydenckiej pary) dziennikowi "Le Monde". Tłumaczył, że Bruni jest znaną modelką i za reklamy może żądać dużych sum.
adams 2008-02-05 16:50   
adams - Profil adams
TomekK:No właśnie tak jak piszesz Sarkozy musi czekac na promo Ryana 0,01 eur/gbp :) Wtedy to po raz kolejny moze robic huczne wesele RT dla 100 gosci 2 eur-bezcenne :)
pablo 2008-02-05 16:48   
pablo - Profil pablo
Ryanair Accepts French Court Decision in Sarkozy Case - wygląda, że zapłacą !
aynis 2008-02-05 16:48   
aynis - Profil aynis
Ale 500 tyś? Teraz i tak jest bardziej znana z bycia pierwszą damą, niż bycia modelką i piosenkarką...
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy